Teraz jest 29 mar 2024, o 01:47

Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez tomaszek_le » 10 sty 2021, o 23:09

to chyba tylko wolniej lub w ogóle nie spływa z części smarowanych
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... YydG02dF93

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez szopen » 11 sty 2021, o 00:08

POd temperaturą zrobi się płynniejszy, nie znam się, nie stosowałem, kieruj się tym co mówią co na tym jeżdżą.

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez tomaszek_le » 11 sty 2021, o 19:39

Zasiałeś niepewność i zacząłem szerzej pytać. Przy tych smarach to raczej nietrafiony pomysł, bardziej płynny smar. Ale chcąc spać spokojnie, że rozbryzgało po ściankach i reszta na sucho chodzi wracam do oleju kosztem wycieków w przyszłości spod wałka zdawczego. Robię staruszka bez ruszania wyglądu z zewnątrz za bardzo więc taki wyciek doda mu naturalności. teraz szukam już gęstego oleju przekładniowego do skrzyń, na razie myślę o hipolu 85W140.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez szopen » 11 sty 2021, o 20:02

Tomek, ja jestem prawie pewien że ten smar jest płynny pod wpływem temperatury, co i jak możęsz sprawdzić, ale w sumie taka jest jego dzaiałanie.

 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 20:15
Lokalizacja: Poznań.
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez Telec » 7 mar 2021, o 20:46

Każdy środek smarny (oprócz smarów suchych typu Cerflon) pod wpływem temperatury zwiększa płynność zmniejszając jednocześnie lepkość i smarność. Polecam Smarmax XL lub Smarmax LG-00. Można dodać jeszcze MotoLife dla zredukowania tarcia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez szopen » 7 mar 2021, o 20:56

peerless już nie sprzedajesz?

 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 20:15
Lokalizacja: Poznań.
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez Telec » 7 mar 2021, o 21:17

Może jaśniej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez szopen » 7 mar 2021, o 21:25

kiedyś polecałeś ten smar, kupiłem jest dobry ale się powoli kończy, a coś widzę ciężej go dostać teraz, przynajmniej na allegro, ten smarmax to jest przepakowywacz, fabryka smarów to to nie jest, tak sobie pomyślałem że zmieniłeś profil sprzedaży i po tylu już wpisach wyłącznie o środkach smarnych i o niczym innym to pewnie zajmujesz się tym zawodowo, i pytam się czy u ciebie można zakupić jeszcze tego peerlesa na sulfonianie wapnia, czy już z tej firmy wyszedłeś? chcialem wiedzieć, czy mogę uderzyć jak mi się już tubka skończy całkiem.... a też nie zdziwie się jak odpowiesz, mam ale tobie nie sprzedam <lol>

 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 20:15
Lokalizacja: Poznań.
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez Telec » 7 mar 2021, o 22:33

Peerles (z angielska niezrównany) odnosi się do kroplenia smaru powyżej pewnej temperatury - w tym przypadku temperatura podwyższona do 200*C. Zawodowo zajmuję się mechaniką motocyklową, więc, jak już o czymś piszę, to z własnego doświadczenia, a forum traktuję , jako wymianę myśli/informacji, a nie targ, więc nie bardzo rozumiem jak mogłem "zmienić profil sprzedaży". Co do PetroCanady, to mam na miejscu dystrybutora, a Ty najbliżej masz do głównego dystrybutora w Krakowie. Można zapytać się ich o smar Supreme do centralnego smarowania. Są dwa rodzaje. Odpowiedni powinien być rodzaj EP, chociaż Smarmax też nie jest zły.
P.S.
Najlepszym smarem łożyskowym, jaki używałem jest QuakerState Whell bearing o jeszcze wyższej temperaturze kroplenia, ale w PL już niedostępny i tego mam ostatnią tubę, którą na pewno bym Ci nie sprzedał. <tak>
Ostatnio edytowano 7 mar 2021, o 22:53 przez Telec, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszlachetniacze olejów i inne środki smarne

Post przez szopen » 7 mar 2021, o 22:58

jesli quaker state nie jest na sulfonianie to tam można olać ten smar, jest dobry jak każdy inny... lotosy i inne nasze orleny mają smary na sulfonianie wapnia ale w dużych beczkach odgórnie przeznaczone dla górnictwa. NIe jest zly ten smar, moze byc.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości