Teraz jest 4 maja 2024, o 19:23

Strój motocyklowy, co polecacie...

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez jerry » 21 lip 2016, o 18:53

Spod Krakowa jestem i 160 się boję jeździć a po Krakowie również <radocha>
Choć ostatnio doczytałem, że w Krakowie motocykle mogą bus pasami ....

Co do rezonansu - witam w klubie wczoraj wyniki TK odebrałem i jednego łapiducha zaliczyłem i kazał do "większego miasta" jechać czyli do Krakowa i jutro jadę. Niestety motorem się nie wybiorę ;/
Jakby mi w obecnym kasku tak po oczach nie piździło to bym się nie przejmował i jeździł ale piździ ...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez j@wa » 21 lip 2016, o 19:31

Kask HJC szczękowiec. Wygoda jak cholera,zwłaszcza że mam tą przypadłość czterech oczu. Wkłada się to to i zdejmuję bez problemów.

Spodnie - szukam. Na pewno jakieś tekstylne motocyklowe. Na razie jako produkt zastępczy skóra motocyklowa.
Kurtka http://intermotors.pl/glowna/5064-kurtk ... 02AE3.html
Rękawiczki jakieś z motobazaru.
Buty ,zwykłe czarne glany z 8 letnie (walą już jak 20 letnie :] ) .Też już do wymiany i kupę takie same nowe ,bo i jeździć się da i łazić.

Na zabytki.Kask jak wyżej,kurtka ramoneska,spodnie jak wyżej,buty jak wyżej, biała chusta lub arafatka (zależy co czyste).
Jak przywali +40 w cieniu, to góra różnie,spodnie to moro US i ...Glany.

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez jerry » 21 lip 2016, o 19:42

Na kolana w końcu jednak kupiłem coś motocyklowego
HORNHILL KNEE 2

Fizycznej ochrony żadnej nie zapewnia, ale za to szczęka mi opadła jak przyszło ... "Wyprodukowano w Polsce" ...

Czy się to sprawdzi szybko nie powiem bo się ciepło zrobiło :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 21 lip 2016, o 20:56

jerry ja też mam polskie rękawiczki bardzo fajne, poprzednio miałem beringi letnie i dalej mam ale z nich wyrosłem, i te polską są bardzo dobre...

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez jerry » 21 lip 2016, o 21:04

No ja się cieszę, że polskie :) Tylko się nie spodziewałem :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 21 lip 2016, o 21:11

takie to może być made in Poland że biczem azjata pogania przy maszynie do szycia..

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez Piterrrrr » 21 lip 2016, o 22:39

Więc tak mój ubiór to:
-Rękawiczki Modeka takie jak te ale bez tego napisu tylko logotyp. Mam już je czwarty rok, polecam. Wady tylko w lecie jak gorąco i dłonie spocone to ciężko ubrać.
Obrazek

Kask NAXA z odpinana dolną szczęką. Jednak nigdy jej nie odpinałem. Daje radę, wiadomo firma niszowa ale nie jest źle. Szyba czasem paruje niestety.
Obrazek

Buty Modeka Spa Evo. Nie mam zastrzeżeń. Jak to buty w miarę wygodne do jazdy i ciepłe.
Obrazek

Spodnie miałem dośc dobre 4bikera, ale kupowałem jak ważyłem 65kg. Teraz trochę przybyłem i musiałem się pozbyć. Jeżdżę w grubych bojówkach jednak docelowo nadal czegoś szukam.

A kominiarka Seca. Bardzo fajna, z ocieplaczem. Na chłodne dni bardzo pomocna.
Obrazek

Kurtka skórzana Motorrad Design. Kupiona mało używana. Bardzo dobra też służy 4 rok.
http://www.bazarek.pl/produkt/2900706/skora-chopper-naked-kurtka-producent-niemcy-m-3.html

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 21 lip 2016, o 22:52

Czyli rękawiczki szajs, typowy chłam od modeki.....

kupcie sobie to:
http://media.bikestop.co.uk/media/catal ... back_3.jpg

zobaczycie co to znaczy wygoda i przewiew.... dopuki mi łapy nie popuchły od roboty to mogłem użytkować z powodzeniem....

teraz mam takie, skórzane i na pewno łapy się nie pocą i czuć przewiew mimo że takiej wentylacji jak w beringu to nie ma:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/rekaw ... 52730.html
Jestem zadowolony z tych rękawic i są rozmiary na wielkie łapy...



W ogóle jak odniesiecie się do tego... w 98 roku bodajże w salonie hondy kupuje kurtkę tekstylną bering, płace za nia ponad 1500 zł, ma ona wszytą membranę przeciwdeszczową. Szczerze powiedziawszy nawet nie wiedziałem że ona ma jakąś tam membrane dopóki.... a no właśnie....

Kurtka nigdy nie sprawiała mi problemów, jest szczelna, człowiek się w niej nie poci.

Przed wyjazdem do Albanii szukałem spodni, przeglądam oferty, że wypinana membrana, że to takie super.... myślę... po co komu wypinana membrana, co to jest ta memebrana w ogóle??? dopinać to do kurtki w deszcz??? No dobra ale kupiłem spodnie motocyklowe retbika z wypinaną membraną... przychodzą.. patrze na kurtke dopiero i widzę, aaa to u mnie ta membrana wszyta na stałe to może dzięki temu spodnie mniej gorące będą.. ale przecież w kurtce nigdy nie było tragedii... no cóż świat idzie do przodu...

Ale jak to na starego pryka z przyzwyczajeniami przystało to od razu membranę założyłem myślę będzie na stałe, bo w deszcze będę ściągał portki i membrane dopinał?.... Przejechałem się jeszcze w chłodne lato przed wyjazdem.. kurw wrrrr! od razu wyjebałem tą membrane nawet nie wiem gdzie ona jest, wolę w deszczu zmoknąć niż jeździć w tej membranie.. Wielki mi cud techniki po 13 latach od zakupu kurtki beringa, oni oferują nieoddychalną membranę i się szczycą że można ją wypiąć i to taki komfort....

Od tamtej pory powiem wam.... w dupie mam jakichś germańskich producentów co tłuką ubrania u chinola.... jeśli coś kupuje to kupuje jedynie Beringa, to jest droga firma, ale plus jest taki że każdy kupuje modeke, a bering można kupić ze sporą zniżką posezonową. Żonie też kupiłem kurtkę po wyprzedaży damską za 300 zł beringa, najniższy model na 2014 rok bodajże, ale to nie miało zupełnego znaczenia bo kurtka ma lepszy wypas niż ta moja z przed 10lat, wszystko idzie do przodu ale.... membrana znowu wszyta na stałe, o jakimkolwiek poceniu się i wpinaniu dodatkowych membran można zapomnieć. Jedziesz upał... git, jedziesz deszcz to jedziesz, a nie że szukasz przystanku żeby sobie wpinkę wpiąć...

dziękuję za uwagę... polecam ubrania BERING

PS. kurtke masz fajną, też myślę o przejściu nad tursytczną kurtką ze skóry.. ale co ja mam przechodzić na te moje marne 1000km rocznie max

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez Henryk Kwinto » 21 lip 2016, o 23:14

Rękawice użytkowałem tego rodzaju:
http://www.4sr.pl/files/4sr/images/esho ... etro-2.jpg
Ogólnie nie polecam. Tylko ładnie wyglądają i tyle w temacie. Ręce ślizgają się na manetkach. W większości leżą.

Wolę jeździć w lotniczych, które dostałem od angoli jak latałem BAE Hawk 200:
http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... H457Mg.jpg
Mięciutka skórka, kleją się do kierownicy, wiadomo - że osłona słaba, ale super się w nich czuję

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 22 lip 2016, o 08:29

Może mało osób ma dojście do rękawiczek od samolota... ale takie każdy może sobie kupić.

https://www.google.pl/search?q=r%C4%99k ... 80zXJGM%3A

<lol>

a rękawiczki tylko z długimi mankietami... żeby wiater w łokcie nie wpadał..

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości