Teraz jest 7 maja 2024, o 20:31

Strój motocyklowy, co polecacie...

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ubrania motocyklowe, co polecacie...

Post przez Edzio » 19 lip 2016, o 23:48

Pomyslec? Biegajac spalisz najwiecej kalorii, bo przy plywaniu spalamy mniej kalori.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dobry kask na klasyka - polecenia

Post przez Henryk Kwinto » 20 lip 2016, o 00:15

Użytkuję coś takiego:
http://pierceimages.imgix.net/ProdImage ... p=10&h=790
Do tego okulary Bitwell:
http://allegro.pl/gogle-okulary-biltwel ... 97756.html

Obydwie rzeczy kupiłem w znacznej promocji. Zamiast okularów teraz chyba zdecydowałbym się na szybkę osłaniającą całą twarz. Najlepiej podjechać do jakiegoś motocyklowego sklepu i przymierzyć, później wiadomo - przez sieć taniej.

Jeśli chodzi o buty to Revit Rodeo - ale nie polecam osobiście - moim zdaniem nie warte swojej ceny. Spodnie UglyBros - polecam zdecydowanie - super wygląd fajnie leżą, wygodne ale rozmiar trzeba uważnie dobrać - chińczycy mają zaniżone.

Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 20:13
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dobry kask na klasyka - polecenia

Post przez eneloop98 » 20 lip 2016, o 01:11

Co do kasku to radzę kupić ze szczęką, a nie orzeszki. Moim zdaniem lepiej to wygląda, a na pewno jest bezpieczniejsze. Polecam zakupić kask z blendą, bo w sezonie letnim nie ma dnia żebym jechał bez czarnej szybki przykrywającej moje oczy przed promieniami słoneczka <lol>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 20 lip 2016, o 10:44

Piotrze nie wiem ile kosztuje, ty zawsze się mnie pytasz ile co kosztuje, gdzie co znaleźć.... google nie gryzie :p

Jeśli chodzi o kask to ja stronię od otwartych wynalazków ze względu na kilka rzeczy. Mam słabe zatoki, nawet w lecie jak przejadę się z otwartą szybką to zaraz z nosa kapie... więc odpada.... po drugie chyba mi się nie podobają. Inna rzecz, że nie ulegam trendom, u mnie nie ma tak, że miałem enduro to zaraz leciałem po kask z daszkiem jak moi kumple, albo jak kupuje klasyka to lecę bo coś bardziej w stylu otwartym, mam to gdzieś, zawsze używam pełnego szczękowego kasku, nawet ze względu na poczucie bezpieczeństwa... a jak wyglądam na motocyklu to mnie nie obchodzi... tzn obchodzi bo nie mam brody, a otwarte kaski są po to żeby sobie broda wisiała i nie przeszkadzała.... <rotfl>

Jakby nie było to też uważam, że jak ma się zdrowe zatoki to na cholerę dawać im w kość, ale jeśli ktoś chce to oczywiście, tylko że w tym wypadku nie ma sensu sobie udowadniać że ma się twarde jaja, tylko lepiej posiadać dwa kaski, jeden otwarty do miasta na super gorące dni, a gdzieś dalej lub jak pogoda już siada to od razu przechodzić na w pełni zamknięty. Motocyklistom to ciężko wytlumaczyć na logikę :) Np. taki salomon, od kiedy go znam ma otwarty kask, zawsze się skarży że mu w nim zimno, że mu dmucha.... ale on zamkniętego nie założy, bo nie i już.... także ;p

Ja moge tylko od siebie polecić jedną rzecz.... PINLOCK - to jest mega sprawa ale zwracajcie uwagę czy w kasku występuje pinlock z oprawką silikonową bo jeśli nie to strasznie rysuje szybę, w moim N103 właśnie tak szyba została porysowana. Następna rzecz to okular ale tu wydaje się że żadna firma nie wprowadziła solidnych rozwiązań, albo mechanizm się blokuje, albo po czasie nie domyka okularów albo ich w pełni nie opuszcza... w swoim N103 mam to samo, zresztą wyciągałem wyściółkę do prania to widzę że ten mechanizm jest jak chińska zabawka. Mogliby ramiona zrobić z aluminumim to nigdy nie byłoby problemów - szajs...

I o tym ostatecznie chce napisać, ogólnie w dzisiejszych czasach kaski to jest straszny szajs, nie da się ich porównać do kasków z lat 90 które były solidne - ale były też prostsze i miały inne wady typu niewyciągalna wyściółka.
Jak popatrzę na swojego nolana N103 którego kupiłem za 1100 zł to jest godny politowania. Po pół roku użytkowania zaczęły mi się odklejać uszczelki z niego, pinlock porysował mi szybkę - później nolan wprowadził silikonowego pinlocka ale już akcji serwisowej nie zrobili. Za taką kase kask jest głośny i świszczy... recenzje pieją, nawet ich nie czytajcie, w recenzjach co jest drogie to jest super dobre - piszą je same snoby chyba co na bmw jeżdżą, i jak coś jest tańsze to nigdy nie dostrzegą w takich produktach zalet. To jest kas z otwieraną szczęką i w sumie takie preferuje ze względu, że jadąc można robić w nim zdjęcia lustrzanką, no i jak się chce zagadać to się podnosi i już, a czasem jak przejeżdżam przez miasto to mam go po prostu uniesionego i tak jadę.

Dla porównania kolega do enduro zakupi kask Ls2 taki:
http://enduro-cross.pl/img/products/33/7/1_max.jpg

I co z tego wszystkiego wynika? a no to że to jest wszystko to samo, niby najniższa półka cenowa ale jakość materiałów oraz mechaniki jest porównywalna jak w Nolanie. Nolana będę mijał szerokim łukiem choć... oni zawsze mieli serie ładnych otwartych kasków, kiedyś miałem N40, teraz N40 to lepszy kask bo nawet dołączaną mini szczękę - niezła to w sumie jest opcja do jazdy w mieście nawet w gorszą pogodę bo po dodaniu szczęki zawwsze coś tam zyskujemy.

http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/ ... SIC-PL.jpg

Ale tak jak mówię, należy raczej omijać tą firmę i poszukać zamiennika w półce cenowej LS2, ten model ma odpinaną mini szczękę
http://ls2.sklep.pl/pl/p/KASK-LS2-OF569 ... ZCZEKA/333

Na pewno na krótkie wyjazdy się nada i zapewni większą uniwersalność niz tylko kask z goglami.....

Tzn jak ktoś również dba o wygląd na motocyklu to wtedy praktyczne zalety nie mają znaczenia, jak liczy się wygląd to się kupuje kask który po prostu uważamy że dobrze wygląda....

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez optymistiq » 20 lip 2016, o 23:59

Dzięki za podpowiedzi. Teraz mam ls2 szczękowy i ogólnie zadowolony jestem. Może go przejmaluje tylko na czarny mat bo biały jest ;) zobaczę, choć coś mniejszego by się przydało. Może podjadę do sklepu zobaczyć tego z odpinaną szczęką.

Spodnie już mam Moto wear jeansy jasne.
Buty - mam problem bo nie chce typowych a raczej miejskie typu trampek lub coś takiego co nie wygląda jak motocyklowy
Kurtka najprawdopodobniej highway1 sports. Trafiłem na używke w niezłej cenie i stanie.

Dam znać jak się skompletuje i może pofatyguje się z krótka recenzją czy warto ;))))

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 21 lip 2016, o 07:52

czyli gdyby trafiło na mnie, kask masz, nic bym nie kupował :)

a moze o rekomentdacje jeansów motocyklowych to ja poproszę tym razem <lol>

ehh oglądam polskie aukcje, ceny wywalone w kosmos, i zero wyboru.. kupie od chińczyka...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez Henryk Kwinto » 21 lip 2016, o 08:39

Jeśli chodzi o te UglyBros to są naprawdę niezłe. Wygodne, materiał ma gumę z tyłu wszytą pod paskiem (żeby przy zginaniu spodnie nie spadały z 4 liter. Osłony gumowe kolan demontowalne w 2 s. Najlepiej kupić na jesieni - ja za swoje dałem chyba 55 lub 59$. Po południu wrzucę zdjęcia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 21 lip 2016, o 11:10

60$$ to dla mnie za duzo, chyba za ktos wezmie 4 komplety uszczelek to wtedy pomysle hehe... ale skoro i tak nie jeżdżę to olać, sprzedac motocykle i święty spokój

 
Posty: 2385
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez jerry » 21 lip 2016, o 16:43

Mówicie, że kaski Ls2 mozna brać w ciemno ?
A może jakiś konkretny model ?
Jutro będę w "większym" mieście ale niestety nie na motorze.... A może by się coś wybrało ;) Ważne żeby po oczach nie piździło.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Strój motocyklowy, co polecacie...

Post przez szopen » 21 lip 2016, o 17:15

ja miałem styczność kilkukrotnie w rękach, nie jeździłem, w rękach jakość nie odbiega od nolana.... z krakowa jesteś, masz sklepy, pójdź weź w rękę i porównaj... wiadome jest jedno, jak jakiemuś produktowi towarzyszy bablanina rekalmowa to nawet gówno ludzie kupią, a wśród motocyklistów jest wielu snobów, szczególnie Ci na BMW, im nie wystarcza kupić shoei, oni muszą jeszcze kupić shei w sklepie holana żeby się na zlocie pochwalić...

Dzisiaj byłem po swoje wyniki po rezonansie, czekałem w kolejce do lekarza ale że mnie nosi to wypadłem na parking, stała już przeze mnie oblukana jeszcze poprzednio bmw k1300gt - fajny motocykl, no i gdzieś dalej fazer, fazera to mam gdzieś ale rzucił mi się w oko stelaż givi myślę podejdę zobaczę jak rozwiązali mocowania.

No tak się patrze, kucnąłem zerkam sobie wyskakuje właściciel, że co tam.. mówię nic, oglądam sobie jak pospawali ramki. Pyta się czy ja mam serwis, mówię nie, ale czasami takie rzeczy robie i sobie patrze.... a to nie musisz robic, tu jest firma ja kupowałem nowe - motobagaż... aha... ;-/

później pyta się jaki mam motocykl, podałem mu że cx i że starą cbr, nawet nie wiedział że cbr 1000f że to jest taki motocykl, a że to 4 gaźniki to zrobił takie <zdziwiony> Nie ma z kim gadać..., a przecież CBR moja to całkiem nowy motockl..... no i że ta fazer mało pali po 3.5 i że on jeździ 160kmh, ja mówie... mój motocykl pali więcej niż wlejesz i jeżdżę 100kmh bo jestem za cienki bolek żeby jeździć 160, i tak się rozeszliśmy.....

Także rozumiecie dla kogo są recenzje kufrów, rękawic, kasków.... nie wiem z czy z dwojga złego nie wybrałbym lisiej kity...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości