Teraz jest 28 mar 2024, o 19:06

Ciekawe patenty warsztatowe

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez 100 » 18 lut 2018, o 12:25

Czyszczenie suchym lodem. Można czyścić podobno przewody pod napięciem.


Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez szopen » 18 lut 2018, o 12:28

No to suchy lód to normalna piaskarka jest na co2... jak za szybko rozprężysz co2 to zrobi się z niego suchy lód tylko jeszcze tylko go zmielić na frakcje i poszed...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez szopen » 2 mar 2018, o 14:19


 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez gesior » 2 mar 2018, o 20:35

Myślisz, że to byłoby wygodne
Mi się wydaje że zbędny bajer

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez Lisek » 2 mar 2018, o 20:45

Bajer i słabe mi się wydaje

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez szopen » 2 mar 2018, o 21:22

Mi się nie wydaje że to zbędny bajer, nie wiem jak u was ale ja niejednokrotnie mam tak że nie chce przekładać klucza bo mnie sporo nerwów kosztowało samo trafienie nasadką na śrubę, a później okazuje się że z braku miejsca albo mi brakuje "na zębach" żeby szarpnąć, albo "nie dochodzi do ząbka" kiedy chce zakręcać i stoję w miejscu i nic nie mogę zrobić, a ten mechanizm pomógłby i to w wielu sytuacjach kiedy się zdarzyło kląć.... jasne, że całe życie bez tego bajeru się dało, no ale... wiele rzeczy, które mam mógłbym napisać - zbędny bajer.. tylko że to nie tędy droga, to jest w jakichś tam sytuacjach ułatwienie, może nawet spore ułatwienie, i tylko o to chodzi... przy obecnych cenach wiadomo 180 zł?? ale za 50 zł to miałbym już to w kolekcji.. i sytuacje do użycia byłoby tak jak 20 do 1, ale przy tym 1 sprawdziło by się do tego co jest przeznaczone...

a świat tak poukładany, że cokolwiek do tych 20stu razy to kupisz tanio, i chińczyk naklepie za czapkę ryżu... ale na ten jeden raz to niestety trzeba płacić..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez szopen » 12 mar 2018, o 19:20

Pewnego razu podkusiłem się kupić smar do wiercenia i gwintowania do swojego skrobania, no ale.. smar całkiem niezły i tani ale myśle no kupie smarowniczkę żeby sobie używać.. i kupiłem.. chińskie gówno haha, bo zależało mi żeby była mała, a rynek oferuje taką samą smarownice w różnych kolorach która pod marką yato kosztuje 80 a no name za 30, no to kupiłem noname.

Naładowałem smarem i nic, ni hu hu nic nie leci, smar się nie pojawia.. fajna smarownica myślę hehe, no ale... baza jest dobra - jak to z chińskimi narzędziami, może coś z tego wyjdzie. No i trochę poskrobałem i wyszło, smarownica ręczna z zasilaniem pneumatycznym z własnym zbiornikiem.

Jest jak jest i jak to bywa w zyciu koncepcje w środku roboty szlag trafił bo pojawiły się rzeczy, których domorosły słodowy nie zakłada, trochę więcej spawania niż zakładałem ale wyszło i nawet nieźle działa.

Obrazek




Jest to efektywne bo wystarczy jej 1.5 bara ciśnienia i już jest podawanie smaru, zbiornik ma 0.5L a smarownica 0,17L. Co do poprawy, no chińczyk zrobił tłoczek z normalnego gwoździa który przepuszcza smar bokami i wychodzi spustem aż hehe, technicznie ujmując będę wytaczał nową sekcje na podwójnym uszczelnieniu na wzór "twin lock umeta".

Następnie na wyjście trzeba drobić własnoręczny zawór kulowy bo ten który jest fabrycznie w sekcji to dno, 0.5 bara i nie odcina wycieku smaru wkurza to to strasznie... ale bedzie dobrze....

PS. już czajoza, te końcówki do smarownicy pod kalamitkę kulową to mają juz zawory kulowe zwrotne w sobie żeby właśnie nie wywalało smaru <hmmm> , ale końcówka stożkowa do smarowania kalamitek płaskich nie posiada zaworu kulowego i tutaj już jest kwestia tego czy w samej smarownicy jest dodatkowy zaworek zwrotny, a w tym dziadostwie niestety nie ma ;-d

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez szopen » 24 mar 2018, o 16:04

Problem z wyciekaniem rozwiązany, a więc zmusiłem smarownice do pracy tak jakbym sobie tego życzył. Dwie przyczyny..

1. Fabryczny zawór zwrotny - lipa... spreżyna słaba, brak szczelności. Zawór przebudowałem, wymieniona sprężyna na taką z dezelowanego pistoletu lakierniczego, mocniejsza, zawór zamiast kulki wytoczony iglicowy, nowa regulacja.

2. Dodatkowy zawór jednostronny na wyjściu zaraz za dyszą...... problem rozwiązany....

Obrazek

Czemu ta smarownica ma taką długą lufę? no bo to jest smarownica do pracy z tokarką, gdzie jak nacinam gwinty to muszę podać smar między imakiem a nożem i konikiem..... jestem zadowolony z tego narzędzia i smar naftochem też jest git jednak terebor jest chyba odrobine lepszy..

Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 20:13
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez eneloop98 » 24 mar 2018, o 16:09

Zapomniałeś dodać, dzięki komu zrozumiałeś mechanizm działania ciśnienia w rurze. <wysmiewacz> Nie ma za co ;-]

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ciekawe patenty warsztatowe

Post przez szopen » 24 mar 2018, o 16:22

eneloop98 napisał(a):Nie ma za co


proszę bardzo... młody raz na 20 lat swojego życia wysilił mózgownice i już chce oklaski na forum zbierać...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości