Teraz jest 28 mar 2024, o 11:35

Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez Dorx » 20 sie 2016, o 22:15

Witam, mam pytanie a i zarazem problem.
Jak wiecie a jak nie wiecie to już wiecie :p jakieś 3 tygodnie temu zakupiłem CXa z Niemiec od polaka w kraju, który kupił cudo w 2002 roku i zrobił wszelkie opłaty nawet celne w tamtym czasie ale do rejestracji nigdy nie doszło, wiec blach brak.
Więc myślę najwyższy czas dziadka zarejestrować na blachy PL, zrobiłem przegląd ( wydechy 104 dB <blee> ) no i poszedłem dumnie do rejestracji. Pani w okienku stwierdza, ze pojazdy w tamtych latach miały dokumenty wymeldowania z Niemiec i to wystarczyło do rejestracji no ale w 2007 roku jakiś mądrala zmienił prawo i już nie wystarczy wymeldowanie tylko dowód rejestracyjny, którego nie posiadam gdyż w tamtych latach o takich nawet nie myślano <beczy>
Pani poradziła, żebym napisał do Niemiec do wydziału komunikacji ale i tak pewnie nie maja dokumentów lub pojechał tam z motorem i zrobił przegląd <figielek>
Jest jeszcze możliwość zrobić z niego zabytek, ale projekt od samego początku zakupu był na Cafe wiec ...

Może ma ktoś wiedzę, rzeczową na taki temat lub podstawę prawną a może i wyrok sadu w tej tematyce ?

Ps. proszę o konkrety a nie wydaje mnie się ... <nonono>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez szopen » 20 sie 2016, o 22:22

a mi się wydaje że ta Pani w komunikacji guzik wie.... motocykl był sprowadzany wtedy kiedy był i na takich prawach go dzisiaj rejestrujesz, masz komplet dokumentów zgodnych ze stanem faktycznym na rok taki i taki, wtedy takie i takie były wymagane, cło jest zapłacone, nikogo nie oszukałeś, do kierownika wydziału z tym i z ryjem. U nas w komunikacji i w ogóle urzędach każdy kurwa mota po swojemu i prawo zna tak jak obecna szefowa kancelarii premiera...

Oczywiście że w niemczech dokumentacja jest i na podstawie tego wymeldowania mógłbyś prosić o wydanie dowodu bo on gdzieś pewnie zalega w szafie u niemca, ale po co narabiać kosztów skoro ty masz legalny motocykl???

PS.
przerabialem taką sytuacje na własnej skórze z motocyklem, gdzie cło płaciłem z odsetkami po 10 latach. Miałem bardzo cwanego pomocnika, który się w swoim czasie nasprowadzał aut...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez Dorx » 20 sie 2016, o 22:28

Przepraszam ale nie powiedziałem wszystkiego :(
Byłem u pani kierownik i powiedziała mi to samo tylko, że mogę zgłosić do rejestracji bo mam takie prawo i oni sami się pofatygują się o pismo no i oczywiście jak mówiła pani w "okienku" mogę zrobić przegląd w DDR lub zabytek rejestrować. Tylko po Ch.. jak wszystkie paniery są.
Miałem te same argumenty co ty mówisz, ale nic urzędnik nie ugięty

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez szopen » 20 sie 2016, o 22:51

ale CI powiedziała, że jak napiszesz pismo to oni wystąpią do urzędu niemieckiego o potrzebne dokumenty no to zrób to... poczekasz 2 tygodnie i sprawa zakończona...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez Dorx » 20 sie 2016, o 23:44

Dokładnie jak dostaną odp z Niemiec to podejmą decyzję w większym gronie, mam nadzieje, ze na moja korzyść.
Ale mi powiedziała , ze jak bym miał jakieś postanowienia lub znany urząd w PL to się mogą na niego powołać bo straczka jakaś jest

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez szopen » 21 sie 2016, o 09:23

no właśnie, czyli daj im na talerzu kto tak zrobil inny żeby oni mieli dupochron, bo może akurat w Twoim urzędzie nie ma radcy prawnego, nie ma do kogo wystąpić o opinie i już kierownik telepie portkami...

składaj te papiery i idź w zaparte, komu te cło było płacone? jak nie będą chcieli zarejestrować to wystąp o zwrot cła...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Czy jest na pokładzie mędrca w prawie ??

Post przez Dorx » 19 sty 2017, o 11:43

Po długim oczekiwaniu na decyzje z wydziału rejestracji, łaskawie mi przyznali nr rejestracyjny. Niestety musieli sie powołać na wyroki sadów bo inaczej żaden Pan urzednik nie podejmie sie wystawienia dokumentów.

Ps. polecam sie w ukierunkowaniu drogi odwoławczej w podobnych sprawach, jestem teraz mądrzejszy o potrzebna wiedze <okok>


Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości