Teraz jest 29 mar 2024, o 01:31

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 19 wrz 2021, o 20:05

tak to działa, jak jest mocno obsyfiony to trzeba ręcznie napiprzać paniem, a nastepnie wrzucać i tak jak mówisz, doczyści i tą łyżeczke syfu zbierasz, czasem to nic nie daje, czasem jest to kluczowa łyżeczka syfu i tak to wygląda.

Ciemnieją bo wszystkie środki są agrysywne, nawet te przeznacozne do alu, ja myje na detergentach kuchennych i mam w dupie, oj no czasem krople wrzuce czegoś do aluminium.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 19 wrz 2021, o 20:12

szopen napisał(a):Ciemnieją bo wszystkie środki są agrysywne, nawet te przeznacozne do alu, ja myje na detergentach kuchennych i mam w dupie, oj no czasem krople wrzucę czegoś do aluminium.

No właśnie a mam roztwór poniżej 1%, no nic wszyscy radzą do aluminium zwykłego Ludwika. Może i tak bezpieczniej

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 24 wrz 2021, o 16:16

Panowie chciałbym zakupić ciągnik jednosiowy... myślę o takim żeby miał wałek wom i miał ponad 10 koni, pług i glebogryzarkę. Czy ktoś ma? Może mata namiar na dobrego dzika nie za miliony albo tv251?

Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 23:49
Lokalizacja: Łańcut
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Bartosz_T » 26 wrz 2021, o 16:38

Zakupiłem klucz dynamo Honiton - wydaje się być solidny. Dzięki za pomoc :)

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez tomaszek_le » 28 wrz 2021, o 21:57

Wraca temat kompresora. Będę szukał 2 tłokowego poj. zbiornika 50 l. Coś możecie polecić. Nie do użytku zawodowo, bardziej amatorsko, 2 razy w roku coś pomalować, części motocyklowe, czyli nie duże.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 28 wrz 2021, o 21:58

jeśli się upierasz to ja dalej ćwicze targeta 50L, nie jest zły... oczywiście zaczął się pocić jak świnia takżę tak po 3 miesiącach pracy na pewno będzie czekała ciebie rozbiórka i skręcanie go od początku na jakiś silikon dodatkowo, poza tym sprzęt jest bezawaryjny.

w tym momencie target 950 zl.. ale to to jest to samo
https://allegro.pl/oferta/kompresor-ole ... 8516563584

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez tomaszek_le » 29 wrz 2021, o 20:35

To jeszcze dopytam, czy 100 l baniak to będzie duży skok jakościowy? i czy da się na tym targecie pracować na narzędziach pneumatycznych

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 29 wrz 2021, o 20:39

no my mamy tego 100L, większy akumulator powietrza, klucz udarowy będzie chodził - z tymże po co to kupowac jak kupisz sobie akumulatorowy super są i węża nie trzeba, ale rzeczy typu szlifierki, wiertarki, młotki co zużywają powietrze non stop to będzie troche lipa w pracy ciągłej, z doskoku tak... ale coś dłużej pojechać to ciężko. Z tymże np ja już się z pneumatycznej szlifierki prostej wyleczyłem, najlepsza jest sieciowa, nie odbija kamieni czy pilników, nie wróce nigdy do pnaumatycznej...

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 15 paź 2021, o 21:43

Ja już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu polerki, głównie do małych elementów motocyklowych największy będzie zbiornik paliwa. Z polerek mini DA do wyboru mam : ADBL DA09125-01 i Heckmann DA12 ale to i tak duże maszyny alternatywą jest Proxxon WP/E (rotacja) lub EP/E (mimośrodowa) w Proxxonie wiadomo moc mniejsza. Ktoś ma doświadczenie z polerowaniem elementów motocyklowych i może coś doradzić. Wiem że rotacyjna bardziej nagrzeje element i łatwiej przepalić lakier...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 16 paź 2021, o 09:17

popatrzałem, w da dobre ceny, chinczyk to chińczyk, tego hakmana coś tam pitolą że cnc stal łożyska chińskie z japońskim brandem. Możę na pierwszą maszynę nie będzie zła... 75mm to nie za wiele panie..... to do zakamarów, jesteś pewny że 75mm uciągniesz bak? ja nie sądze... nie lepiej kupić 125 a do mniejszych robót zakładać pada 75mm? 75mm, ten pad to tyle ile ma dno szklanki, a pady lecą momentalnie...

lare mają dobre ceny, nie myslałes? przynajmniej ta firma to jest dolna półka markowych.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości