Teraz jest 28 mar 2024, o 22:29

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 15 kwi 2017, o 18:32

Obiecałem wam fotki z pracy narzędzia....

Powiem wam tak, prosto nie jest bo maszyna ma potencjał ale należy umieć ten potencjał z niej wycisnąć... pierwsze próby były nie do końca zadawalające, ale zmieniłem kilka kroków w taktyce i już jest lepiej. Dzisiaj też mieniałem wodę w myjce to był szok, na dnie 3 cm warstwa szlamu....

Więc tak... wirnik z turbiny... nie ma zdjęcia przed - ale był po prostu wyciągnięty z auta i tak wrzucony, wirnik był w nagarze jak to w turbo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz... Maciej nie mógł zrozumieć - po co Tobie taka jak się nie zwróci... zwróci... wczoraj już wpadłem na pomysł żeby wrzucić tylną felgę, zamontowałem prowizorycznie na osi i całą felgę umyłem w cyklach po 8 mintut obracając:

Obrazek

No i efekty przed i po:
Obrazek
Obrazek

Również zrobiłem wam zdjęcia wewnątrz - ale ta brudniejsza strona już siedziała ze 3 minuty w myjce, także było gorzej jeszcze:
Obrazek
Obrazek

Nie wiem jak wam ale mi się podoba, cykl krótki... gdybym wrzucił to na pół godziny odbiłoby to wszystko do metalu..

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Henryk Kwinto » 15 kwi 2017, o 18:36

Pięknie czyści <brawo>

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Piterrrrr » 15 kwi 2017, o 21:01

Szopenie a takie te małe myjki to w ogóle coś czyszczą? Opłaca się to brać do drobnicy? Bo mam taką na sklepie na sprzedaż i się zastanawiam czy nie brać :)

PS. No Panie ładnie Ci to myje :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 15 kwi 2017, o 21:06

oby był model z "przemysłowym" przetwornikiem, czyli nie takim jak bateria do zegarka, tylko taki jak pokazywałem na zdjęciu, są również i małe myjki na tych przetwornikach:

http://www.hotair.pl/pl/sklep/wanny-i-m ... ygina.html

http://www.hotair.pl/pl/sklep/wanny-i-m ... ygina.html

Z tymze gaxnik CX nie wchodzi cały do myjki 6.5L, trzeba na dwa razy i separować..... a myjka ma cykl pracy 30min, później powinieneś zrobić 30 min przerwy...... także najlepiej kupic coś co zanurzysz wszystko i przytrzymasz 30 min, a nie po jednej części i 10 min na każdą żeby zmieścić się w cyklu i nie czekać 30 min...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Carlo » 28 kwi 2017, o 21:06

Witam wszystkich, a zwłaszcza potrzebujących narzędzi.
Mogę pomóc w zakupie ewentualnie doradzić. Pracuję w firmie narzędziowej jako handlowiec (w zasadzie bardziej pasuje sprzedawca).
Nawet jeśli czegoś nie będę miał, to pomogę w zdobyciu z dobrym opustem w innej firmie.
Proszę, pytajcie tylko o to, co naprawdę chcecie kupić.

Szopen, masz już Cobrę Knipexa i oliwiarkę Pressola?
Jakich płynów/koncentratów używasz do myjki?
Ja kupiłem małą CT-432H1 bo była mega okazja, ale jeszcze jej nie testowałem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 28 kwi 2017, o 22:17

nie jeszcze nie mam knipexa ani pressola, ale nie chodzi o pressola tylko o olejarke cisnieniowa tego typu:
http://allegro.pl/olejarka-rozpylacz-ol ... 75701.html

z klasycznymi olejarkami jest tak ze mam je 4, z olejem silnikowym, z olejem do gwintowania i z olejem obróbczym i z hipolem. Te po 10 zł yato są wystarczające ale mają taką wadę że poniżej połowy nie ciągną oleju jeśli nie pracują w pionie i to jest problem, ale też nie będę wydawał na 3 dobre olejarki 150 zł. Pressol podobno pracuje nawet jak oleju jest na dnie i w poziomie no ale kosztuje 80 dych...


co do środka w myjce felga była myta w płynie do mycia naczyń morning fresh, używałem też dimmera ale wyciemnia alu i nie jest taki skuteczny wydaje mi się..

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Carlo » 28 kwi 2017, o 23:18

Oliwiarka posiada rurkę ze standardową dyszą.
Rurka z dyszą rozpylającą jest akcesoryjna.
W poniedziałek (za tydzień) sprawdzę co da się zrobić (co za ile)
Potrzebujesz dyszę rozpylającą? czy może być standard?
Knipex ma być 250mm?

No to git z tym płynem, znaczy się że moja mikro myjka (bo mam jeszcze taką malusią) jest do bani albo to wina Ludwika do garnka.
A może Morning Fresh jest dużo lepszy od Ludwika?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 29 kwi 2017, o 08:15

Wyluzuj, przecież nie powiedziałem ze juz chce kupic, nawet nie mam funduszy na dany moment wiec na te narzędzia musi przyjść pora..

Co do oliwiarki to nie wiem jak jest ale w katalogu reilang olejarki z dyszą są oddzielnie katalogowane jako takie które mają pompkę 30bar, to nie są takie same olejarki a tylko dysza inna...

Ludwik nie jest zly. Ja sie kierowałem opiniami na forach.. z drugiej strony matka chwali sobie jakis tam gold drop czy coś i ponoć ten ma najwięcej odtłuszczaczy. Mam jeszcze ludwika w garażu z lat kiedy występował tylko zielony z jego charakterystycznym komunistycznym zapachem, rece myje zajebiście ale nie próbowałem go. kiedyś używałem do mycia rak płynu do prania ariel z bialej butelki, gesty zielony. Zona go kupowala u niemca za 60 zl butelke jak zobaczyla ze sobie rączki podmywam to dostalem w łeb, ale srodek kosa myślałem o nim.. tylko zona przestała kupować no bo drogi....

Wydajnosc myjki zalezy od przetwornika. Nie oczekuj że odwali 1cm brudu bez wspomagaczy czy temperatury wrecz przy domowej myjce wskazane jest wymoczenie przedmiotu w czyms i reczne mycie wstepne.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 8 maja 2017, o 19:00

Kontynuując... każdy pewnie ciekawy jak to weźmie gaźnik.... ano dzisiaj przyszła kolej i na gaźnik, oto rezultaty. Gaźnik był... brudny i na zewnątrz i w środku też latały farfocle. Warto było to zrobić...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Obrazek
Obrazek

Reszta już po myciu:
ObrazekObrazekObrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Carlo » 8 maja 2017, o 19:36

No! To się nazywa błysk!
Temperatura i czas znany, a płyn?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości