Teraz jest 29 mar 2024, o 11:24

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez jerry » 2 paź 2020, o 19:37

Myślicie, że da się dorobić urwanie mocowania bloczków w euro?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 2 paź 2020, o 20:14

no można przeciez jak mówie wydrukować na 3d a później dokleić, tylko ja bym to spawał dmuchawką bo to co robi radasso to się kiedyś robiło też i lutownicą i coś tam lepi, ale wychodzi ostatecznie gorzej niż podgrzanie bazowego materiału, chyba że radek jakoś zmiękcza ten plastik do którego dolepia. Naprawy plastików to i tak zawsze loteria, a szczególnie właśnie takich mocowań, zatrzasków.

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 13 paź 2020, o 15:21

Ja wklejałem się rozgrzaną końcówką pena w plastik, mam jeszcze jeden taki element gdzie będę dorabiał te uszy, tutaj zastosuję siatkę wszywki i będę to spawał, jak tylko zrobię zdam relację.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 13 paź 2020, o 15:23

rozgrzewaj plastik w ktory wtapiesz, nie wtapiaj w zimne. Obojętnie czy dodajesz spoiwo czy dajesz z pena, ale podgrzej coś ten bazowy materiał.

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez tomaszek_le » 30 paź 2020, o 14:40

Używacie podgrzewarki indukcyjnej do zardzewiałych, zapieczonych śrub? Macie jakieś dobre rady , czy warto to kupić ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 30 paź 2020, o 17:37

fajna sprawa ogladalilem ostatnio na ali, sam nie wiem czym bym się kierował, ale fajnie to wygląda...

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 12 lis 2020, o 14:44

Hej, zastanawiam się nad zakupem Yato YT-82185, miał ktoś z tym styczność ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 12 lis 2020, o 17:36

to jest to samo co w lidlu, masz to teraz nawet w sklepie internetowym, ja bym nie kupował ale jak juz poczytasz i się zdecydujesz to bierz w lidlu bo działa sensownie gwarancja i zwroty, zero czekania jak mają to wymienią jak nie to kasa.

Z tego co ja zdążyłem pozbierać info.

KOnstrukcja rachityczna, niedokładna, tnie w kiełbase. Popatrz w YT, jak z chińczykiem, uzyskanie dokładności bedzie wymagało przeróbek maszyny "po swojemu". Dla mnie najgorzej jak tną grube klamoty, całe się trzęsie - pewnie ramie zero tulejek/łożysk tylko po prostu siedzi na śrubie i jest luz. Marnej jakości przełożenie zębate, wyciera się, na grupach parka sporo o tej maszynie niepochlebnych komentarzy. Było sporo przypadków że od nowości praktycznie nie działała bo palił się regulator obrotów, również kilka sztuk otworzono z ciekawości z wybrakowanym przełożeniem. BYły pęknięcia kół brzeszczotu ale nie wiem czy to nie było spowodowane niewłaściwym naciągiem. Uznawana jako jedno z najgorszych urządzeń lidla, a że yato to jest to samo no to... masz odpowiedź, niemniej jednak jak się zdecydujesz to bierz:


https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-pi ... p100310480

to jest edycja druga, ma poprawione ponoć imadełko, inaczej poprowadzony przewod i nie wiem co jeszcze. Nie sądze żę YATO jest lepsze , i to i to to jest chinczyk, a dobre piły to pilous.

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 12 lis 2020, o 19:22

Czemu pytam... w Evolution tarcza ta uniwersalna wytrzymała mi może ze 40 cięć max profil jaki ucinałem to był 50x50 ścianka bodajże 3, znajomy kupił sobie tą samą ukośnicę i tarcze dedykowaną do metalu, tarcza wykonała jak mówił może 60/70 cięć dzwoni i mówi że tępa w h..j, zastanawiałem się sam jakiś czas temu nad zakupem tej tarczy, po obejrzeniu kilku filmów na YT i przykładzie kolegi zaczynam szukać jakiejś alternatywy, zaznaczę tylko że stosowałem się do zaleceń producenta żeby przedłużyć żywotność tarczy :]

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 12 lis 2020, o 19:44

no to radku minimum to jakaś piła kormak na brzytwie co najmniej 20mm, ja bedę na dniach bral. TO jest chinka ale no kurwa co kupisz, pilous 11 tys. Z evo mnie martwisz ale.. i tak taka piła jest potrzebna na warsztacie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości