Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:23

Wakuometry do synchronizacji

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 5 cze 2017, o 21:50

jak niby w carbtune pisze żę od paska do paska różnica wynosi 20mmHG, a CX wymaga różnicy 40mm. To teraz... jest sens się bawić ustawiać to do równej kreski w ogóle??? według mnie to powinno chodzić i tyle :|

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Carlo » 5 cze 2017, o 22:08

Piszą że po tych operacjach zrobisz se Pan Manometr różnicowy i że nie odczytasz z niego wartości bezwzględnej ciśnienia a jedynie porównasz ile odbiegają od siebie oba kanały pomiarowe. Jak wskazania będą identyczne to takie same podciśnienia, jak będzie różnica jednej działki - to jest to różnica 2 cmHg słupa rtęci.
Jedynie porównanie/różnica

Comparisons are important.


nie masz racji.... to właśnie uboga mieszanka powoduje strzały, jeśli się podleje paliwa to skład będzie bogaty i będzie za mało powietrza żeby wybuchnąć...

No pewnie!
Uboga mieszanka (nie było mowy o wypadaniu zapłonów) czasami potrafi 2x wybuchnąć!
wina jest albo w regulacji... albo w samym gaźniku, .. on podaje paliwo tak jak powinien, tylko coś nie gra...

No to skoro dobrze podaje paliwo, to źle podaje powietrze!
Gdzieś jest zrąbany co najmniej 1 gaźnior.
Powietrze chcesz regulować? Jak?
Gaźnik ma podawać w zależności od ilości powietrza i to ma właśnie skopane (co najmniej 1).
zadaniem zaworów AIR CUT, jest właście odcięcie powietrza i podczasz zamkniętej przepustnicy ma się jedynie lać paliwo żeby nie było strzałów......
no pewnie może nawet wiadrami, a w tym czasie Pan AIR CUT wytwarza próżnię i dla tego nie strzela!
Coś tam kuleje i nie sama regulacja, bo to byś już dawno ustawił.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 5 cze 2017, o 22:11

Carlo napisał(a):No to skoro dobrze podaje paliwo, to źle podaje powietrze!
Gdzieś jest zrąbany co najmniej 1 gaźnior.
Powietrze chcesz regulować? Jak?
Gaźnik ma podawać w zależności od ilości powietrza i to ma właśnie skopane (co najmniej 1).
zadaniem zaworów AIR CUT, jest właście odcięcie powietrza i podczasz zamkniętej przepustnicy ma się jedynie lać paliwo żeby nie było strzałów......
no pewnie może nawet wiadrami, a w tym czasie Pan AIR CUT wytwarza próżnię i dla tego nie strzela!
Coś tam kuleje i nie sama regulacja, bo to byś już dawno ustawił.


AIR CUT odcina powietrze jak nazwa wskazuje, jak nie wierzysz to rozbierz gaźnik i się sam przekonasz. Gaźnik wciąga wtedy zubożoną o powietrze mieszankę, regulacja śrubek wolnych obrotów w Cxie to regulacja więcej składu lub mniej..... ale zawsze składu.. nie samego paliwa czy tam samego powietrza. AIR CUT odcina jedną dysze powietrzną z układu, i mieszanka zostaje wzbogacona o paliwo po to żeby nie strzelać...

Gaźnik jest czysty, nie po to go dzisiaj rozbierałem po raz drugi żeby słuchać tych samych pomysłów że coś tam jest niedrożne i nie podaje lub nie podlewa... nie.... jest wszystko drożne i wszystko działa jak należy...

gaźnik można zmusić żeby lał składem tylko paliwo.... i to jest myśl...

a wakuometru na olej nie będę jednak robić bo wystarczy carbtuna odwrócić do góry nogami w przypadku gdy waku jest niewystarczające żeby ciągnąć słupki.... sam carbtune jest sprawny... jeden cylinder pokazuje takie samo wskazanie na każdym ze słupków.. tu też nie ma czego szukać...

Mam nadal motocykl Dawida w garażu i miałem go rozgrzać i sprawdzić co pokaże carbtune, ale dzisiaj nie miałem juz czasu...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Carlo » 5 cze 2017, o 22:35

Coś tu się pokiełbasiło.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 5 cze 2017, o 22:39

Co by nie było... jak nie jutro to po jutrze zabiore skurwielowi powietrze z układu wolnych obrotów.... kołek osinowy w dyszę powietrza i do przodu... ma mi wlać wiadro paliwa w kolanko...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Henryk Kwinto » 6 cze 2017, o 09:09

szopen napisał(a):dobra myślę że chyba też zrobie synchronizator.... Sebastian, co dokładnie zrobiłeś, jakie średnice masz przewodów? czy używałeś dławików jakichś, igły od strzykawek? jakie rozmiary? olej jakiej gęstości? może być woda barwiona?

Jako płyn wykorzystałem olej od piły stihl (gęstość 0,92g/cm^3 - rtęć 13,556 g/cm^3 w tej samej temperaturze). W związku z tym, że miałem bardzo rozregulowane gaźniki zastosowałem 4 strzykawki po 20ml - sklejone po dwie - żeby mi nie zassało oleju). Na dole połączyłem wężykiem, wlałem ok 25-30ml oleju (w każdej po 12-14ml - po wyrównaniu). Dławików nie stosowałem, wężyki przezroczyste fi=4mm - wchodzą na końcówki strzykawek bez przejściówek). Po pierwszym odpaleniu zaraz musiałem gasić - był bardzo rozregulowane - płyn przemieścił się do jednej strzykawki). Po chwili ustawiłem dokładnie. Na oleju jest trochę bezwładność. Na koniec odpiąłem od strzykawek i połączyłem przewody - w kształcie litery U i dokładnie ustawiłem. Kolega w Cebuli poprosił mnie i w jego też ustawiliśmy tym sprzętem (miał niewielką różnicę i w jego trzeba było wkręcić 1/3 obrotu śrubki). On dużo jeździ i stwierdził organoleptycznie że silnik pracuje równiej - szczególnie na 1 i dwójce, ale może to tylko złudzenie.
Ostatnio edytowano 6 cze 2017, o 09:16 przez Henryk Kwinto, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 6 cze 2017, o 09:15

Porob zdjecia.. olej mam rozumiec to ten miksol?

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Henryk Kwinto » 6 cze 2017, o 09:16

Tak miksol - jest czerwony, więc dobrze widać

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 6 cze 2017, o 19:08

dzisiaj odwróciłęm synchro i lepiej widać, sama regulacja niech ją strzeli... zakręcasz chodzi 3 minuty pięknie.. dasz gazu 3 razy.. już się rozjeżdża o 2, 3 kreski.... no ale.. wyrównałem jak mogłem, wchodzi na obroty super, schodzi z obrotów, trzyma jałowy, reaguje na składy - prawy cylinder ciut gorzej i dupa... strzela....

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez sirturek » 6 cze 2017, o 20:44

Szopen tylko sie nie wkurwiaj :> , ale powiem Ci tylko to co ja wiem z mojego małego doświadczenia - synchronizacja gaźników jest to rzecz mocno przeceniana, jakieś super dokładne ustawienie to tam nic nie daje i dlatego Ci właśnie na Macieja gaźnikach pracował dobrze pomimo tego, że nie było synchronizacji. Jak strzela to dobrze wiesz, że skład mieszanki jest nieprawidłowy...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości