Teraz jest 28 mar 2024, o 11:31

Wakuometry do synchronizacji

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Radasso » 8 mar 2018, o 13:17

Wakuometry, ktoś coś może polecić. Tak policzyłem że bardziej opyla się zakupić :D znalazłem dwa -
zegarowy
http://allegro.pl/wakuometr-do-synchron ... 31943.html
słupkowy
http://allegro.pl/wakuometry-slupkowe-s ... 67228.html

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 8 mar 2018, o 13:42

Ja posiadam Carbtune, są ok, dla niskich wartości podciśnienia trzeba je obrócić do góry nogami, tych pierwszych bym nie kupił bo wskazówki drża - lepiej wziąć takie jak w tym temacie znalazł Jerry, glicerynowe, ale i taniej można zmontować sobie samodziełke.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 8 mar 2018, o 14:06

Samodziełke robił Sebastian i spox, mam uwagę do tych co pokazałeś w pierwszym linku bo zazwyczaj ludzie którzy produkują wakumetry w ogóle jakoś nie rozumieją jakie problemy napotyka się przy synchro. Mianowicie, tam masz krócce z brązu, i co się dzieje, wkręcasz np tak jak w CXie jak moto ma przyłącze na aluminiowym króccu, to się tak nagrzewa że rozsczelnia się przewód i jak za długo Ci schodzi przy synchro - zdarza się, to masz nieszczelności. Dlatego to co mi się podoba w carbtune, że wszystkie przyłącza są z plastiku i to jest dobry izolator ciepła od przewodu. Taka mała rzecz.... a króćce to dokupisz w wielu rozmiarach do instalacji gazowych.

Z tymże, w tym zestawie pierwszym czerwonym naprawdę się postarali i dali sporo tych krócców, szczególnie te wyższe są bardzo fajne, z tymże czasami w motocyklach jest gwint M5 czasem M6, to nie widze żeby było 2 komplety po 4, nawet nie pomyśleli o redukcjach - choć takie można sobie wytoczyć i tym razem z plastiku żeby odizolować od gorącego króćca...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 8 mar 2018, o 14:14

ahahah zobacz... już janusze biznesu motają:

http://allegro.pl/adaptery-miedziane-ca ... 94465.html

http://allegro.pl/dysza-0086-wkretka-kr ... _c=Product

hehe, a carbtune nie robi w ogóle króćców mosiężnych czy jakich tam z powodów takich jak napisałem, założysz takie puchnie od razu ich ten przewód i się rozszczelnia..

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Radasso » 8 mar 2018, o 14:36

Dzięki za podpowiedź :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 8 mar 2018, o 14:41

trudny wybór, carbtune jest spoks, slupki fajnie koło siebie widać, wadą carb tune może być jego mała dokładność w porównaniu z manometrem. Gliceryna też jest spox nie trzeba bebrać się z tłumikami, no i można sobie sprawić naprawdę dokładne manometry, te czerwone mają pokrętło tłumik drgań na wejściu jest pokrętło i jest z tym zabawa przy synchronizacji, ale znowuż w zestawie jest sporo króćców....

Najtaniej będzie kupić ten co kupił jerry, ładnie to na filmiku działa (1wsza strona) króćce kupić jak pokazuje, gdyby były potrzebne jakieś nietypy to możesz się zgłosić to pomogę coś wytoczyć...

po glicerynie to tylko carbtune, bo ja też narzekałem na carbtuna bo "mółby być bardziej precyzyjny", no ale prawdziwe rtęciowe to wysysa z nich rtęć jak za mocno gazujesz i trzeba uważać,

no i ostatecznie to jeszcze ta samodziełka na wzór sebastiana - to jest mega dokładne...

Sebastian gdzie ty zdjęcia wrzucałeś tego swojego z opisem, tam pisałeś jaki olej dałeś itp..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 8 mar 2018, o 14:47

Troche pracy i masz:





 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Radasso » 8 mar 2018, o 20:56

Wezmę carbtune do Zephyra i GPXa jak znalazł :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 8 mar 2018, o 21:06

nie będziesz niezadowolony...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Henryk Kwinto » 8 mar 2018, o 21:59

Olej dałem stihla z pilarki czerwony - taki akurat miałem no i dobrze widać (4 strzykawki - po 2 połączone) zamontowane na desce. Ustawialismy w Cebuli u kolegi, twierdzi, że silnik równiej chodzi i pali mu ok 0,5 litra mniej, ale może to złudzenie. Cena za materiały to groszowe sprawy. Pożyczyłem zestaw drugiemu koledze, ale jeszcze mi nie oddał, zresztą teraz nie potrzebuję.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości