Teraz jest 28 mar 2024, o 21:11

Wakuometry do synchronizacji

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Carlo » 7 cze 2017, o 20:23

Działaj po swojemu, nie twierdzę, że mam rację.
To są jedynie moje przypuszczenia.
Do tematu wrócę najpóźniej w piątek wieczorem.
Teraz idę malować piecokominek.
Powodzenia!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 7 cze 2017, o 21:54

tematu już nie będzie bo ja się już do tego nie dotykam... najlepiej będzie też od tego motocykla odpocząć bo..... takie tyranie nad jednym tematem niczemu dobremu nie służy, człowiek łapie nerwice, zmęczenie materiału... więc odbój.... to też potrafi pomóc, odrzucić temat później wrócić....

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 10 cze 2017, o 15:47

wygrałem z tym sukinkotem... tzn nie znalazłem przyczyny, ale rozwiązałem problem <lol> <lol>

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Carlo » 10 cze 2017, o 16:07

No to się pochwal, jak?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 10 cze 2017, o 18:28

a no tak że nie ma przyczyny w tamtym gaźniku bo został rozebrany po raz trzeci i nie było tam nic podejrzanego, albo ma focha, albo w środku może jest pęknięty i coś miesza????

Po 3cim razie się poddałem i omówiłem z Maciejem plan ratunkowy, czyli następny gaźnik.. ale w niemczech 150eu plus wysylki i moja robota, zaoferowałem innego rodzaju pomoc.... pomyślałem pogłówkowałem i w ten sposób powstał jedyny w świecie CX CUSTOM z gaźnikami od GL....

waku wróciło na poziomie 24mm, synchronizacja trwałą 2 minuty - praktycznie pamięciowo, regulacja składów idealnie.. cóż chcieć.... tylko jeździć.. jeździł też Dawid, ale on napisze pewnie o tym później....


Maciej stracił, ja być może mam jakąś tam rekompensate ale... ogólnie na robocie to straciłem też, motocykl jedynie zyskał...

PS. w gaźniku macieja jest problem z nadmiarem powietrza - nie paliwa, świadczy nawet o tym to że tamten gaźnik nawet tak szybko z obrotów nie potrafił zejść mimo że synchro perfect, no i składu super bogate... coś jest nie tak w samym gaźniku.. ale nie jest nic przeoczone jeśli chodzi o składanie czy coś...

szczerze mówiąc wkurzyliście mnie wysuwając takie wnioski na zasadzie - zajrzyj jeszcze raz.. coś przeoczyłeś, w taki sposób ciężko sprawę ruszyć do przodu...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Henryk Kwinto » 10 cze 2017, o 19:06

Czyli wychodzi, że gaźnik gaźnikowi nie równy. Może przy odlewaniu korpusu gdzieś powstał błąd. Z tego wynika, że poprzedni właściciel też borykał się z tym problemem, a może na zdławionej wersji nie było to aż tak odczuwalne.

P.S. Maciej, to teraz szykuj kasę na paliwo :p

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 10 cze 2017, o 19:40

Nie ma czegoś takiego jak zdławiony gaźnik, są tylko różne wersje gaźników i różne związku z tym odczucia jazdy.. ale to wychodzi pi razy oko na to samo.

Gąźnik 20kw z euro jest inny niż gaźnik 20kw z CUSTOMA, gaźnik 37kw z EURO, ma większe dysze powietrzne niż gaźnik 37kw z CUSTOMA.

Dla mnie najfajniej jeździ się motocyklem dawida, choć dawid jeździł motocyklem Macieja i wsio ok... sam wykręciłem 9500 obrotów na piątce ale na budziku miałem... 150kmh... także... i w moim motocyklu kończę poszukiwania, bo jeździ tak sam jak i inne... <spox>

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez Piterrrrr » 10 cze 2017, o 22:52

No i elegancko ze doszedles konca. Czyli gaznik gaznikowi nie rowny. Kiedys bym sie z checia przejechal innym Cxem i porownal kulture pracy :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 20:13
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez eneloop98 » 10 cze 2017, o 23:23

No to panie Piterrrr żeby się przejechać innym cxem trzeba sie pakować na ten zlocik <lol>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 06:06

Piterrrrr napisał(a):No i elegancko ze doszedles konca. Czyli gaznik gaznikowi nie rowny. Kiedys bym sie z checia przejechal innym Cxem i porownal kulture pracy :).


nic nie odczujesz.... jako że w teorii najlepiej mi się odpycha CX dawida to wezme z niego pomiar dysz i spróbuje sobie je na tokarce wyprodukować i wbić w jakiś inny gaźnik do testów.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości