Teraz jest 28 mar 2024, o 16:09

Wakuometry do synchronizacji

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez brayan » 28 kwi 2020, o 09:03

Wszystko w oryginale. To standardowy Zephyr 550. Silnik po 11bar każdy cylinder
Jedyna różnica to to że nie zgada mi się oznaczenie iglic.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 28 kwi 2020, o 09:14

iglice nie mają nic do tego, przecież chodził dopóki przestał... to co opisałeś we wkurwie to brak synchro, ogólnie jak nie spada z obrotów to brak synchro. Dławikowałeś zegary?

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez brayan » 28 kwi 2020, o 09:16

Nie dławikowałem bo do tej pory nie miałem takiego problemu. Zrobiłem kilka moto na nich i zawsze było ok. Kiedyś nawet wrzucałem gdzieś filmik z synchro R1 nagaźnikach

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 28 kwi 2020, o 09:19

może coś jest z wrażliwością zegarów na tym konkretnym egzemplarzu i nie masz wiarygodnego odczytu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez brayan » 28 kwi 2020, o 09:22

No też się skłaniałem do błędu synchro - dla tego tez się pojawiło to pytanie o zakup jakiegoś dedykowanego zestawu. Zamiast teraz kombinować z tym zestawem (który może być kiepskiej jakości) to może lepiej kupić coś porządniejszego ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 28 kwi 2020, o 09:23

Jeśli chodzi o ten carbtune to go posiadam ale czy rzeczywiście ma taką przewagę nad zegarem - nie powierdziałbym. TE olejowe co robili chłopaki są znacznie dokładniejsze, ale ma taką opcje synchronizacji "do góry nogami" właśnie w przypadku gdy jest za małe ssanie żeby pokonać opór sprężyn. Kilka CXów musiałem robić do góry nogami, szczególnie te na stożkach. Wydasz też te 500 zeta żeby jeden motor zrobić? to chyba nie ma sensu lepiej się rozejrzeć i na ten jeden moto pożyczyć to za piwo.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez brayan » 28 kwi 2020, o 09:32

szopen napisał(a): Wydasz też te 500 zeta żeby jeden motor zrobić? to chyba nie ma sensu lepiej się rozejrzeć i na ten jeden moto pożyczyć to za piwo.

No trochę kosztuje ten carbtune ale tych motocykli przewija się więcej - 2 -3 szt i se zwróci.
U mnie serwis gaźników w warsztatach zaczyna się o d 400 pln netto więc za 250 pln ludzie dają zarobić.Pomyślę...
Albo jeszcze spróbować zdławić te moje .... czym to zdławiać bo czytam ze są 2 szkoły ... dawnik jakiś regulowany czy jakaś prostą zwężkę ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 28 kwi 2020, o 09:40

dławik w przypadku kiedy wskazówki latają jak opętane, z igły np od strzykawki z czegoś takiego, również zaworki do pompki akwarystycznej te takie do brzęczyków na śrubkę ale wiadomo wtedy wszystkie trzeba wyregulować identycznie. W przypadku braku wskazań to niestety ale chyba mechanicznego waku nie zmusisz do większej wrażliwości. Upewnij się też po pomijając już nieszczelności, czy zaworów nie masz podpartych bo też nie będziesz miał dobrych odczytów. Robiłem kiedyś takiego SV tutaj dla Dawida, moto po przestoju, walił w ssące, synchro musiało być na ucho bo czmychał i waku szalało jak wściekłe. Nikt tam tego motocykla nie rozbierał pojeździł kilka tys km samo się uspokoiło i wtedy normalnie się zaczął synchrować.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez brayan » 28 kwi 2020, o 09:48

Zawory robiłem przed synchro. Ne robię synchro bez sprawdzenia zaworów.
Może z tymi igłami spróbuje przynajmniej regulacja odpadnie. I wtedy zobaczę co wyjdzie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wakuometry do synchronizacji

Post przez szopen » 28 kwi 2020, o 09:50

Czasami się znajdzie taka kurwa że trzeba szukać drugiego moto żeby cały gaźnik przerzucić i na innym synchronizować.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości