Teraz jest 30 kwi 2024, o 21:41

Kaski szczękowe

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez szopen » 29 mar 2018, o 23:36

jerry napisał(a):No i mam szczękowca LS2 z którego niestety nie jestem zadowolony .... Na polnej dróżce przy powolnej jeździe szybka paruje, przy 60km/h szumi dość głośn


o nie.. nawet kask za 2000 paruje, musisz mieć pinlock... głośny może być, tylko tu chodzi o co innego.. czy warto dopłacać aż 1500 zł do kasku który oferuje np jedynie 20% redukcji głośności czyli w praktyce 0. Pamiętaj że musisz mieć ciszej niż w kasku otwartym.

Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 20:13
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez eneloop98 » 30 mar 2018, o 00:37

No ja z mojego Lazera wyrosłem. Planuje też coś kupić, ale nie wiem co. Może te Sharki. Ale bede musiał gdzieś jechać i mierzyć z okularami. Myślę o czymś do max 800 zł. Podstawa to wypełnienie pod brodą, blenda i pinlock. Jakoś ten szczękowiec do mnie nie przemawia. Fajnie bo na stacji można tylko podnieść i tyle. Ale jakby nie patrzec są te dodatkowe szpary. którymi wwiewa to powietrze tak jak w tym Nolanie Pawełka. W moim lazerze też pisałem już że szum jest nie do zniesienia i nakładam słuchawki... Chciałbym chyba też doznać trochę lepszej wentylacji...

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez sirturek » 30 mar 2018, o 07:30

Ten HJC is max II, to rozsądna opcja.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez szopen » 30 mar 2018, o 10:00

Tak mówisz? Mi tu śmierdzi jakością nolana, głośny, nie działa wentylacja...

W większości się zgadzam z wyjątkiem blendy - strasznie głupi system otwierania a gdy wciskamy przycisk zamykania to nie chowa się do końca, do tego jest za mała. Dodam od siebie jeszcze , że kask jest cholernie głośny, doszyłem sobie własną kurtynę pod brodą i jest o niebo lepiej ale dalej strasznie głośno a co do wentylacji to nie działa w ogóle.

Ocena: 5/5 | Autor: Dav | Motocykl: Honda CB 600F Hornet (1998 - 2003)
Najlepszy szczękowiec jaki miałem. Może nie jest świetnie wyciszony... ale przecież nie o to chodzi. Chyba każdy chce jak najgłośniej słyszeć swoja maszynę ;) Kask super wygodny. Podnoszenie szczęki bardzo łagodne bez dziwnego trzeszczenia jak przy kaskach szczękowych za 200-300 złotych.



To jest to co ja kiedyś napisałem, że jak jakiś biedak kupi za 800 to będzie chwalił żeby tylko nie przyznać się że wtopił... u nas nie ma po co w ogóle czytać komentarzy....

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez sirturek » 30 mar 2018, o 10:52

Miałem ten kask w rękach, kolega taki sobie kupił. Jakościowo lepiej niż LS2. Jak się dobrze poszuka to i za 650 kupi. Myślę, że w tej kasie nic lepszego nie kupi. Obsługa blendy na czubku głowy to pomysł z dupy ale długość jest ok. Głośniejszy niz ls2 pewnie nie jest. Chciałem go przetestowac w jeździe ale łn amój łeb był za mały.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez szopen » 30 mar 2018, o 10:58

A ty masz pinclocka w tym schubku?

(HJC to jest jakieś tam eko odgałęzienie nolana jeśli się nie myle??) czy to grex?? juz mi się wali...

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez sirturek » 30 mar 2018, o 11:26

Nie mam pinlocka, ale szczerze mówiąc poki co nie paruje, a jechałem przy 5 stopniach. Pewnie jak zejdzie ten lakier to będzie parować. Można tam dokupić, ale kupa kasy znowu. Grex to odnoga nolana

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez szopen » 30 mar 2018, o 11:33

Pytam żebyś pamiętał pinlock musisz kupić z tą taką silikonową/żelową obwódką bo inaczej ci porysuje szybe jak w moim nolanie...

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez sirturek » 30 mar 2018, o 11:39

Swoją drogą ciekaw jestem tych środków na parowanie, tych do piskania. Ktoś stosował ? jakieś efekty?

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kaski szczękowe

Post przez sirturek » 30 mar 2018, o 11:40

Swoją drogą ciekaw jestem tych środków na parowanie, tych do piskania. Ktoś stosował ? jakieś efekty?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości