Teraz jest 16 kwi 2024, o 13:23

Zimowanie motocykla

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Zimowanie motocykla

Post przez Szynakolejowa » 4 paź 2017, o 10:08

Cześć Chłopy, chciałbym się dowiedzieć co sądzidzie o tym w jakich warunkach zimować motocykl cx czy jakikolwiek inny, czy powinien być on jakoś zabezpieczony np. silnik, zbiornik z paliwem itp. oraz czy przeszkadza mu mróz i lepiej w ogrzewanym miejscu czy też jest to bez znaczenia?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez szopen » 4 paź 2017, o 12:31

bak zalać paliwem, co miesiąc pójść zapalić albo zabełtać cylindrami żeby olej rozprowadzić po gładziach i tyle...

 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez tajnywspółpracownik » 4 paź 2017, o 13:27

Jeszcze dbać o akumulator!

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez jerry » 4 paź 2017, o 16:01

doświadczenie mnie nauczyło, że pomieszczenie musi być ocieplone. mniej istotne czy ogrzewane, choć lepiej oczywiście, ale ważne jest, żeby uniknąć skoków temperatury typu -20 i nagle odwilż +5... żelastwo wymrożone para się kondensuje wszędzie na zewnątrz i wewnątrz wszwlkich profili a wilgoć jak to wilgoć ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez szopen » 4 paź 2017, o 16:56

drewniany garaz lepszy niż blaszany... a jak coś to trzymać w domu :d

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez jerry » 4 paź 2017, o 18:25

ale niewiele ...
oglądałem kiedyś dużego fiata w stodole ... nawet siedzenia w środku były wilgotne ...
Jak majstry skończą łazienke cx idzie pod schody do piwnicy. nic lepszego nie trzeba. szkoda że polonez i duży fiat sie nie zmieszczą....

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez szopen » 4 paź 2017, o 19:27

to zależy od tego też gdzie się mieszka i gdzie ten garaż... czuje ze na budowie mam więcej wilgoci niż w blokowych garażach, podczas gdy ojca garaż jest dość wilgotny a jest 200metrów od mojego...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez Carlo » 5 paź 2017, o 00:33

Jeśli ktoś jest przed budową, to polecam garaż przyklejony do chałupy i połączony z kotłownią. U mnie obecnie 19 stopni C.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez Henryk Kwinto » 5 paź 2017, o 07:36

Jakbym budował drugi raz dom, nie robiłbym garażu w bryle budynku, tylko osobno. I tak jest nieogrzewany, kotłownia gazowa. Zimą temperatura najniższa jest powyżej 0 (przy mrozach -30). P.S. Zakupiłem ładowarkę specjalnie przeznaczoną do akumulatorów motocyklowych (może podtrzymywać zimą stan naładowania). Zobaczymy czy to się sprawdza, czy ściema.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zimowanie motocykla

Post przez szopen » 5 paź 2017, o 08:08

Henryk Kwinto napisał(a):Zobaczymy czy to się sprawdza, czy ściema.


ściema.. bo nie sztuką jest tylko utrzymywać pełny stan, akumulator wymaga również rozładowywania i następnie ładowania żeby był porządnie zakonserwowany...

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości