Teraz jest 28 mar 2024, o 22:32

Intercom

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Intercom

Post przez Henryk Kwinto » 27 paź 2017, o 20:09

Słuchajcie, mam pytanko dotyczące interkomu. Aktualnie nabyłem okazyjnie kask Shark Race R. Chciałbym dokupić do tego jakiś intercom (głównie do odbioru telefonów, yanosik z telefonem, itp. Możecie coś polecić ze swojego doświadczenia?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez szopen » 27 paź 2017, o 20:23

to że nie można oszczędzać kasy bo jak zaczyna wiać wiatr to nic nie słychać... po prostu w tym nie idź na kompromisy bo później tylko szkoda nerwów... to jest moja rada, nie wiem jakie są dobre firmy ale miałem do czynienia z tańszymi rozwiązaniami i...

a ty jesteś pilot to powinieneś kumać co szukasz...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez Henryk Kwinto » 27 paź 2017, o 22:56

No właśnie shark bluetooth do tego kasku kosztuje 500. Tyle że tylko można się komunikować z innym użytkownikiem tego zestawu. Na forach zachwalali BT-S2 z zasięgiem 1000m (w rzeczywistości w otwartym terenie 800m). Cena 130zł, więc teoretycznie każdy może sobie pozwolić, więc jadąc nawet gdzieś dalej można mieć łączność między sprzętami, a na sharka nie każdy sobie pozwoli. Acha, ten mój shoei z goglami Biltwell nadal do sprzedania (więc jeśliby ktoś reflektował zapraszam). Zdecydowałem się na ten sprzęcik:
https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shark-race-r/
Praktycznie nówka za 5 stówek (jest poza sezonem, więc okazyjnie). Nie jest czarny, dobra wentylacja no i ochrona szczęki. Te dwa lata jakoś hulałem ale trochę strach.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez szopen » 27 paź 2017, o 23:02

jak kupisz coś sensownego z opcją na 2 moto to daj znać.... czasy się zmieniły więc może i to jest też dobre ale ja już bym szukał możliwości podpinki również i jacka do nadajnika żeby podłączyć telefon.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez Henryk Kwinto » 27 paź 2017, o 23:18

Na różnych forach piszą że np. Intercom Nolana B5 ze światłem to wielki szajs, zasięg to góra 150-200m a nie 500 jak podają, że radio zrywa i szuka co jakiś czas stacji (kilka osób się negatywnie wypowiadało.). W mieście za zakrętem nie słychać i w górach, więc nie ma sensu kupować. Włączona nawigacja powoduje zakłócenia intercomu. Zachwalają m.in. sene smh10, że radia można posłuchać, odebrać telefon, z kumplem na drugim moto pogawędzić.

No i bardzo pozytywne o tym BT-S2. Zasięg między budynkami (równoległe ulice) to 200m. Komfortowo można rozmawiać przy 130km/h. Czas baterii to 8h, a ładowanie 1-2h. Prosty montaż. Brak możliwości ciągłej komunikacji z trzema intercomami w tym samym czasie (czyli jak chcemy jednocześnie pogadać to trochę kicha). Bluetooth z komórką u kogoś Note II - bez jakichkolwiek problemów. Muzyka z komórki/skype/tel rozmowa/navigacja - bardzo głośno - bez jakichkolwiek problemów. Jeżeli zakładamy porozmawiać we dwoje (np. z pasażerem) to ten zestaw spełni nasze oczekiwania. Ktoś pisał, że montaż w kasku- to trochę zajmuje aby wszystko ładnie poukładać ale jak każdy inny. Jakość jest bardzo przyzwoita w porównaniu z innymi urządzeniami materiały są bardzo dobrej jakości. Rozmowa telefoniczna jest idealna i rozmówcy nie chcą wierzyć że się jedzie na moto 100km/h. Łączność z fonem w kieszeni bez problemu.
Muzyka z fona- dobra jakość i poprawne stereo po bluetooth. Łatwe sterowanie bo przyciski duże i w rękawicach nie ma problemu. W porównaniu z innymi duży plus. znowu że komunikacja intercom - miasto to 500m. Wolna przestrzeń (las, pola) 900m. Potem zakłócenia i sylabizowanie. Solidne kable i złącza. Dobre baterie.

Tak btw. ludzie są ogólnie bardzo zadowoleni. Zestaw na dwa kaski 270 zł.

Ktoś jeszcze pisał, że wywalił 900 na Scala Rider Q3 i po dłuższym użytkowaniu stwierdził, że niepotrzebnie. Zasięg rzeczywisty 200m, a często coś trzeszczy, radio to porażka całkowita, działa dobrze tylko na postoju, bo w czasie jazdy stacje uciekają. Tak więc cena nie świadczy o jakości.

Nawet jakby wymieniać Intercom co 2 lata to ten tani można zaryzykować.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez szopen » 27 paź 2017, o 23:46

to jak taka cena to bierz tego bt-s2


tylko skąd ta cena
http://allegro.pl/zestaw-dwoch-interkom ... 36660.html

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez Henryk Kwinto » 27 paź 2017, o 23:52

https://www.gearbest.com/motorcycle-par ... tml?wid=21
Po lewej stronie na górze jest filmik z zasięgiem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez brayan » 29 paź 2017, o 09:01

ja mam sena s20 , pogadasz z 8 -9 osobami - zasięg realny ok 1 km...to jak słychać zależy tylko od kasku..ja mam też sharka Speed-r i przy 130 już słabo słychać ale to może być wina pozycji. Speed-r to raczej kask nakedowy a nie na sporta.
Cena niestety jest wysoka i jak dla mnie za ciche słuchawki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez Henryk Kwinto » 2 lis 2017, o 23:12

Zamówiłem tego BT-S2 (na razie 1 szt - i tak jeżdżę solo), jak przyjdzie zdam relację co i jak.

 
Posty: 382
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Intercom

Post przez sirturek » 18 mar 2018, o 20:49

I jak ten intersrom? daje to radę?

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości