Teraz jest 28 mar 2024, o 19:58

Gdzie robicie głowice motocyklowe

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Gdzie robicie głowice motocyklowe

Post przez szopen » 9 mar 2020, o 19:42

Robiłem głowice u dziaka, w zalezności od roboty zawsze liczył normalnie, czyli od 400 do 500 zł za dwie. PO koleżensku wysłałem głowice do roboty koledze pawel83 i dobrze że mnie tknęło dzisiaj bo już szykowali się za remont opiewający na 760 zł!!! Tak się zaczęli cenić. Jeszcze nie wiadomo ile za tą profesjonalną wycenę karzą sobie zapłacić.

Jutro będę dzwonił do szefa firmy z zapytaniem czy wiadomo mu coś o rzekomej podwyżce w jego firmie o prawie 100% w przeciągu kilku miesięcy - ostatnie głowice jakie wysyłałem były dla kolegi z zakopanego.

Jakby nie patrzeć straciłem dobry namiar na naprawę głowic, słyszałem o worynie, lecę po cenniku - wymiana prowadnicy zaworowej - sztuka - 90 zl.. Nie dziękuję.. to nie jest też normalna cena.

Macie lokalnie zakłady czy wysyłkowo robicie u kogoś sprawdzonego?

PS. teraz czy te wszystkie zabawy mają sens bo panowie od szlifów zaczynają nas kroić jak w niemczech, powiem że miałem zapytania z niemiec o możliwości przesłania głowic do remontu do polski bo tam liczą sobie min 150euro od sztuki i dla nich to jest bardzo drogo, na tyle drogo że nie mogą sobie na to pozwolić.

Zaczyna mnie ta cała zabawa wkurwiać, mam różne tematy porozpoczynane ale naprawdę chyba zacznę wyznawać nową filozofie życia - nie stare bo dobre, tylko nowe - na śmietnik, i następne nowe, żeby po prostu nie mieć sytuacji jakie spotkały mnie dziś. A może to dlatego że wynagrodzenie minimalne rośnie? W każdym bądź razie, biedny mechaniku motocyklowy drżyj, bo stracisz robotę, jeśli powiesz klientowi że remont głowic w jego nabytku to koszt 1000 zł to nawet grosza nie zarobisz na wymianie uszczelki pod głowicą. Jeśli usługi regeneracji będą tak drogie, to przeciętny mechanik na tym straci, i poniekąd zakład też, chyba że pozycja już na rynku jest taka że każdy ma to w dupie i płaci tyle ile zaspiewają.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gdzie robicie głowice motocyklowe

Post przez Henryk Kwinto » 9 mar 2020, o 22:17

Ceny usług jak na zachodzie, natomiast zarobki niestety dużo poniżej średniej europejskiej.


Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości