Teraz jest 28 mar 2024, o 23:11

Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez Carlo » 16 maja 2017, o 20:43

No otóż to!
Fizyki nikt nie oszuka i wentylator który ma działać dłuższy czas a nie tylko na 1/4 mili musi mieć Waty.
Ci którzy żyłują motor na wysokich w Afryce muszą mieć w kur... Wat, a ci co pyrkają na biegunie muszą jeszcze kocem okryć.
Wiadomo, co fabryczny wentyl (nawet przeszczepiony) to fabryczny. W pewnym sensie można się kierować mocą i powierzchnią wymiany ciepłe u dawcy. Podobne wydatki cieplne będą miały podobne układy chłodzenia - czyli jest szansa na w miarę dobre dopasowanie.
Ważna jest też pojemność układu, ma ona wpływ na bezwładność cieplną całości.
Małe pojemności skojarzone z wysokimi obrotami wymagają wydajniejszych pomp i wentylatorów.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 16 maja 2017, o 20:49

Słuchaj ja Maciejowi pokazywałem te cienkie, ale ostatecznie kazałem mu kupić ten z R6 bo.. 49 zł, mam go u siebie w Euro, wiem jak działa, nie chce niespodzianek, trochę pracy mnie to kosztowało jeszcze malowałem to dzisiaj ale wiem że jak to założę to ma być.... jak ktoś spróbuje z cienkimi może dać znać bo jest to opcja...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez Henryk Kwinto » 16 maja 2017, o 21:32

Paweł, trzeba ciąć wałek ? Pewnie bez tego się nie obejdzie :| Też przymierzam się do wymiany, mój ma swoje lata a nie chciałbym inwestować w nową chłodnicę. napisz jaki czujnik pod śrubę spustową

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez Carlo » 16 maja 2017, o 21:37

I słusznie.
Zdaje się, że Maciej nie oponował. Sam wygląd wentyla R6 budzi zaufanie.
Duże łopaty, duże kąty łopat, obłe kształty i krawędzie to niższe obroty, większa wydajność = mało decybeli
Małe łopaty, małe kąty łopat, ostre kształty i krawędzie to wyższe obroty, mniejsza wydajność = dużo decybeli
Powyższe zależności w zasadzie nie mijają się z prawdą, lecz są bardziej skomplikowane i rzadziej występują w całym stadzie.
Każdy dzisiaj wygrać może jeśli szczęściu dopomoże!
No i kraj pochodzenia!
Nowy super wentyl do tuningu (motory po 500 a nawet 2000 KM) za 68 max 123 złote. POWODZENIA!!!
Około 31%x2000KMx735=455700 W ciepła to jakieś 5696,25 wentylatorów 80 watowych teoretycznie na pełnej piź... na postoju.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 16 maja 2017, o 22:11

widzisz ten wentyl z r6 to jakaś taka hybryda bo trzon łopaty jest cienki ale już u wierzchołka łopata się rozszerza... on jest mocno szybki, wieje jak cholera, zmieżę mu też obroty...

a SPAL o takich gabarytach kosztuje 800 zł nie na darmo, ale np w audi a4 siedzą z przodu też dwa cienkie spale, producenci biorą od nich na montaż to dobra firma ale pewnie jak biorą miliony to mają upusty bo ile tam taki wentylator im zrobić.. liczy się sztuka... no ale ty nie kupisz za 1000 zł spala i nie ma co też przesadzać, bo jeśli ten za 60 zł będzie działał to nie ma co narzekać również.... a działać pewnie będzie...

a jaca założył z gixa ale wydajemi się że ten mój jest przyjemniejszy do przeróbki i mocowania w oryginalnym tunelu... jakbyś sebastian nie dał rady to możęsz wysłać chłodnice z wentylem i Ci to wtrynie tylko nie teraz, musze wyjsć z tego motocykla..

_________________

wałek trzeba ciąć

_____________________

ja mam w golfie 3 biegowy 500W to robi mega przeciąg... nie wyobrażam sobie wentyla 2000W na aucie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez Henryk Kwinto » 16 maja 2017, o 22:34

U mnie zajrzałem i widzę mikropęknięcia :| . Można obczaić bez lusterka, trzeba tylko poświecić i zajrzeć z lewej strony silnika i widać jak na dłoni. Te pęknięcia może nie takie duże jak na tych zdjęciach, ale je widać, czyli trzeba będzie rozbierać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 16 maja 2017, o 22:35

<lol>

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez Henryk Kwinto » 16 maja 2017, o 22:40

Wiatrak od r6 kupiony, czekam na gorszą pogodę i chłodnica w dół. Zastanawiam się, czy nie zajrzeć przy okazji do łańcuszka pompy, bo nie zaglądałem. Aaa i musiałbym zmienić przedni dekiel (tam gdzie wkręcona jest śruba od spustu oleju), jakiś paprak naruszył gwint (może próbował wkręcić inną śrubę) - trzyma, ale jest naruszony.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 16 maja 2017, o 22:51

gwint można zregenerować albo nagwintować coś ciut większego zastosować większą śrube i po problemie, tam jest sporo miejsca żeby to zrobić...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 17 maja 2017, o 18:02

Lece dalej.. wytoczyłem sobie taki dystans żeby równo odciąć wałek, nabiłem na wałek i eja samym brzeszczotem. Kurde zeszło mi trochę piła ramowa tam nie podejdzie za bardzo nie ma jak, no ale poszło - nie wiem jak się mogłem dać na tą robotę namówić <mysli> :

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości