Teraz jest 28 mar 2024, o 15:11

Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 7 kwi 2016, o 21:58

a czyli to o czym pisałem na koniec, to wyobraź sobie, że w EURO już tych osłon nie dawali...

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez jaca cx » 7 kwi 2016, o 22:01

Wiedzieli co robią <okok> ale są już elektryki tak ? bo może właśnie po to jest ta osłona w custom żeby nie wychładzać silnika zbytnio przy wiatraczku na wałku <haha>
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 7 kwi 2016, o 22:12

Może coś w tym jest, ale z drugiej strony ta osłona to tylko daszek, sam teraz myślę co się dzieje z tym powietrzem przy tej osłonie, że wentylator się tobie załączał wcześniej.

Myślę sobie jeszcze tak, że w CBR np, i w poprzednich motocyklach jakich miałem, są różne deflektory, które oddzielają bak od silnika, zastanawiam się, czy przez to, że wywaliłeś tą osłonę, to czy nie będzie Ci teraz powietrze podgrzewać paliwa...

W CXie to i tak jest super, ale powiem Ci że w CBR to grzejnik paliwa, a i owszem jak się kręcisz w mieście kiedy masz mało paliwa, i robi się ono ciepłe, to motocykl ma wyraźnie gorsze odejście... <mysli>

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez jaca cx » 7 kwi 2016, o 22:19

No może coś w tym być ,puki co cieszy mnie to że dobrze trzyma parametry teraz ten silniczek jak już wszystko jest jak trzeba to boję się tylko o jedno ... żeby mi się tylko zawór nie urwał <krzyk>
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 7 kwi 2016, o 22:24

ojjj raczej nie, w poprzednim silniku musiałeś mieć coś źle złożonego, coś się przycierało i gruchło, ale gdyby nie zawór, ty myślisz że długo byś pojeździł na tej pompie oleju co tam miałeś? Czekała Ciebie wymiana silnika i tak...

Jak teraz oddawałem głowice do roboty to też tam już facet cmokał, że zawory mogłoby by byc na trzonkach lepsze, że jak dowale mu przebieg to już następnym razem na 100% odwiedzam go z kompletem nowych, ale też po złożeniu silnika ciasno i sraniu żarem, nie robiłem zaworów na 0.02 minimalne tak jak tam pisze, tylko zrobiłem wymiar "po środku" i niech się kałata...

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez jaca cx » 7 kwi 2016, o 22:37

To może warto tą co teraz mam pompę pomierzyć <mysli> albo choć sprawdzić jakie jest ciśnienie bo ta czerwona dioda to o kant dupy ..
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 7 kwi 2016, o 22:43

z pompami oleju w CX jest przejebane... sprawdzone organoleptycznie, jak będziesz zmieniał olej to se zajrzysz...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez ZioLek-82- » 11 kwi 2016, o 22:17

a na co zwrócić szczególna uwagę przy oględzinie pompy oleju??

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez szopen » 11 kwi 2016, o 22:22

jak ściągniesz serwisówke to trzeba szczelinomierzem zrobić pomiary, jeśli się nie mieścisz to już jest na nic, ale jeszcze pół biedy bo wtedy chlup gęstszy olej taki jak 20w50 i jeszcze będzie jazda... Najgorsze jest jak na tym wirniczku i jego bieżni pojawiają się dziury, takie same jak na wałku rozrządu, wtedy jest pozamiatane, ten ze zdjęcia jeszcze nie jest taki zły, potrafią być ubytki w postaci brakujących kawałków wręcz.

Obrazek

żeby wydłużyć życie pompy olejowej, należy dokładnie czyścić sitko pompki olejowej oraz karter raz na 20tys przy wymianie oleju umyć z syfu do czysta, otworzyć dekiel sprzęgłowy i jechana - w CX500, bo w Twoim 650 jest łatwiej bo ty masz odkręcaną miskę olejową, radzę ją przy wymianie oleju odkręcić, wyczyścić bo na dnie opada szlam który niestety nie schodzi kiedy zmienia się olej, i wyczyścić sitko smoka pompy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana mechanicznego wentylatora na elektryczny

Post przez Piterrrrr » 11 kwi 2016, o 22:51

Potwierdzam, sitko jest czasem ładnymi rzeczami pozapychane, jak np. kawałkami aluminium czy silikonu.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości