Teraz jest 27 kwi 2024, o 18:09

CX500 przekładka widelca przedniego z innego modelu.

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lis 2022, o 16:50
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX500 przekładka widelca przedniego z innego modelu.

Post przez AronRupieciorz » 22 lis 2022, o 17:23

Uznałem drogą dedukcji że ten dział będzie odpowiedni do zamieszczenia mojego dylematu:
No więc do rzeczy:
Patrząc w garażu na oba moje wynalazki zauważyłem że GL od standarda różni się tym że ma zaciski dwutłoczkowe oraz trochę grubsze lagi co sprawia wiele solidniejsze wrażenie niż w starym standardzie. Jako że standarda chciałbym trochę w przyszłości poużywać na co dzień i lubię wprowadzać drobne ulepszenia i modyfikacje zapragnąłem by też miał trochę lepszy widelec z heblem na przodzie- zabawa ma jednak wymagać wymiany w systemie plug & play czyli jak najmniej zmian oryginalnej bryły przy jednoczesnej poprawie właściwości użytkowych i estetycznych(to się chyba nazwa retorfit)wiem że trzeba wymienić lagi razem z półkami. Tu zaczyna się prośba do szanownego towarzystwa aby kto wie- powiedział a kto ma- pomierzył:
średnicę lag górnych w wersji PC06 sport, custom oraz wysokość główki ramy(lub długość sztycy/sterówki)
Oprócz widelca PC 06 w moim zasięgu jest jeszcze widelec od pojemności 650 lecz tutaj mam też pytanie o kompatybilność przedniego koła z wersji standard.
pomiary u siebie wykonam na dniach jak tylko wrócę na swoją bazę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 przekładka widelca przedniego z innego modelu.

Post przez szopen » 22 lis 2022, o 19:05

ale w gl i tak masz już grubsze i pompowane, w inne nie ma sensu się pchać, po prostu doprowadź do porządku swoje i to będzie jeździć. Różnice między tymi zawieszeniami są pomijalne, czyli co byś nie miał to i tak jest do kitu bo to stary motor jest.

 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lis 2022, o 16:50
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 przekładka widelca przedniego z innego modelu.

Post przez AronRupieciorz » 23 lis 2022, o 12:21

Nie doprecyzowałem albo coś pomieszałem:
W CX mam cienkie i niepompowane a chciałem grubsze pompowane takie jak mam w GL w związku z tym pragnę dowiedzieć się czy widelec PC06 pasuje bez problemów i wielkich zmian geometrii). Ot taka fantazja młodzieńcza...

Różnica między jednym a drugim to 5mm z tego co przeczytałem w katalogu zamienników co by się zgadzało.
W ETZ150 jest grubszy widelec aniżeli w moim CX(też patrzyłem).

W GL nie mam się czego czepiać i zmieniać jego tylko uruchomić i podpieścić wystarczy. Wymieniłem go tylko jako porównanie.

To że to stary motor i jest do kitu wiem bo najmłodszy jaki miałem to był Yamaha Bulldog z 2007r. a poza tym jednym nie przekroczyłem lat 90 w motoryzacji(ale i tak co młodsze to na konstrukcji najpóźniej z lat80) więc z dziadostwem jestem za pan brat ;-)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 przekładka widelca przedniego z innego modelu.

Post przez szopen » 23 lis 2022, o 18:17

można zrobić coś takiego:

viewtopic.php?f=9&t=178&start=70#p6731

zawieszenia nie zmieniaj, najwyżej kup sobie nowe sprężyny progresywne wirtha i sprawdź luzy na panewkach. Więcej tym poprawisz niż wymianą zawiesznia na GL czy EURO, te motocykle nie prowadzą się dużo lepiej. Przecież GL masz, szału to nie robi, szkoda robić przerzutkę.


Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości