Teraz jest 28 mar 2024, o 22:30

Flitr powietrza K&N. Warto???

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Flitr powietrza K&N. Warto???

Post przez Ramzes » 23 kwi 2016, o 21:20

Mam pytanie....... czy warto założyć filtr powietrza K&N??? Czy coś to zmieni??? Będzie lepiej mruczeć ???? :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Flitr powietrza K&N. Warto???

Post przez Piterrrrr » 23 kwi 2016, o 21:55

Wg. mnie nie warto. Może tylko dla samego dźwięku chociaż i to nie jest pewne. Na pewno osiągi się nie zwiększą, chyba że zmienisz dysze paliwowe. Bo więcej powietrza to i więcej paliwa.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Flitr powietrza K&N. Warto???

Post przez szopen » 23 kwi 2016, o 21:58

na dzień dobry stracisz moc bo pozbędziesz się dość ważnego elementu układu ssącego jakim jest puszka airboxa, żeby odzyskać moc to będziesz musiał mieszać dyszami.

Pamiętaj też że jeżeli nie tworzysz caferacera wyścigówki, gdzie stożek daje Ci tam powiedzmy rasowy wygląd, to nie ma potrzeby go zakładać, bo stożki są znacznie słabsze od filtrów papierowych, przepuszczają więcej syfu.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Flitr powietrza K&N. Warto???

Post przez Ramzes » 23 kwi 2016, o 23:24

Nie chodziło mi o stożki tylko w miejsce oryginalnego Airboxa wsadzić filtr K&N. Ale jak mówicie że syf przepuszcza............... to raczej mnie przekonaliście żeby tego nie robić. Zależało mi na bardziej "rasowym" brzmieniu :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Flitr powietrza K&N. Warto???

Post przez szopen » 24 kwi 2016, o 10:31

NO to dyszować nie będziesz, ale wkładka KN jest zrobionego z tego samego materiału co i stożek, to nie jest tajemnicą, zobacz np KNy do bardzo zapylonych miejsc proponują stosować takie filtry wstępne zawiązywane na stożka:

Obrazek

Na wkładke już tego nie założysz, no i okazuje się że i przepływ powietrza znowuż tracisz.
http://www.bobistheoilguy.com/airfilter/airtest3.htm


W tych testach sama prawda, jeśli stożki zwiększają moc to tylko dlatego że ich przepuszczalność jest wyższa, oczywiście dopuki tego nie skorygujesz dyszami nie masz co się spodziewać raczej aż tak dużych przyrostów. Jest strata na jakości filtrowania bo przepływ nie bierze się z niczego. Zaś dźwięk basowy o którym mówisz, to nie wiem czy osiągniesz wkładką bo i tak dźwięk ssania jest wytłumiony przez airbox.


Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości