Teraz jest 28 mar 2024, o 13:32

Bagażnik

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 13:07
Lokalizacja: SOPOT
Galeria: Przesłane zdjęcia

Bagażnik

Post przez Darek » 30 sty 2017, o 17:18

Witam.Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy bagażnik z CX500E będzie pasował do cx500c.? Poszukuję bagażnika lub tego uchwytu z tyłu za siedziskiem do CX500c. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich. <luzik>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 30 sty 2017, o 17:30

nie, nic z Custom nie pasuje do euro jeśli chodzi o bagażniki i inne. Uchwyt za siedziskiem to ktoś na forum już kiedyś szukał.. wiem że było ciężko zdobyć ten uchwyt....

 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 13:07
Lokalizacja: SOPOT
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez Darek » 30 sty 2017, o 19:43

Niestety nie mogę otworzyć tego linka z bagażnikiem, ale dzięki. W razie jak coś będz\ie to dzięki z góry za info. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 30 sty 2017, o 21:36

Trzeba szukać tego bagażnika u sprzedawców, wątpię czy ktoś ma, wiem że Sebastian szukał i skończyło się na założeniu stelaży do kufrów. Jak nie znajdziesz mogę pytać w Niemczech, ale to będzie w EU$$

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez Henryk Kwinto » 31 sty 2017, o 16:38

Niestety nie pasuje od 500E do Customa. Trzeba polować na alledrogo, bo na ebayu to ceny z kosmosu. Jest jeszcze taka możliwość że jak będzie cieplej to pomierzę i sobie pospawasz i powyginasz z nierdzewki,

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 3 lut 2017, o 20:50

Kufry hepcko&becker ze stelażem na euro, kupione przez jerrego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez Henryk Kwinto » 4 lut 2017, o 11:24

Ładnie wyglądają, nawet nie wiem czy nie ten sam model co moje. Apewno bardzo pakowne w porównaniu do sakw. Swoich nie zakładałem, tylko przymierzyłem - za dużo miejsca moto zajmuje z kuframi w garażu i samochód się nie mieści. No do górnego jeszcze jest dorabiany kluczyk bo nie było.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez jerry » 16 lut 2017, o 22:46

Czy mogę prosić o zdjęcia mocowania stelaży w euro od tyłu?
z przodu są 2 blachy. Z tyłu - tylko rozpórka. Jeszcze nie skręciłem, ale wygląda mi że to się będzie majtać. No chyba że rozpórka ma być przykręcona do błotnika pod tablicą ale do plastiku?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 17 lut 2017, o 08:53

Mój się mocuje całkiem inaczej, a łączniki mam wymyślone po swojemu więc się nic nie majta, tzn łączniki mam w tych samych miejscach, ale całkiem inaczej rozwiązane są same punkty mocujące - zajrzyj do tematu i zobacz. U siebie musisz założyć wszystko i sprawdzić jak jest z tą sztywnością. Inna rzecz, że zbyt sztywno też potrafi być źle bo wszelkie uderzenia przechodzą na kufry. Gdybyś kiedyś miał okazje zobaczyć jak wiszą np kufry w motocyklach BMW czy ST1100 to byś się zdziwił. Na górze jest zawias wachliwy, a na dole kufer jedynie się opiera o punkty na ramie na płycie na odbojnikach gumowych i ogranicznik wychyłu, możesz kufer od dołu podnosić i on lata na swoim mocowaniu.. a no zobacz sobie tu:
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-rt-bm ... yCwcw.html

Nie ma żadnych ramek... kufry fruwają do woli, w granicy nie chce skłamać 3 cm to na pewno, jak nie więcej...


W givi jest troche inaczej, te stelaże są zazwyczaj sztywne, co firma to inne podejście... więc dlaczego ja u siebie usztywniałem stelaż, normalnie bym zrobił ciut pływające, ale dlatego że te ramki schuh to popelina z cienkich rurek, to jakikolwiek dla nich ruch będzie po czasie powodować pękanie, szczególnie że są one nie spawane a lutowane także.... na TWoim miejscu skręciłbym to, nie szalał z przekraczaniem wagi, jeśli wszystkie pałąki masz fabryczne to nie zaczepiaj tego.

PS.
Twoje boczne łączniki to tłoczony cienki płąskownik, u mnie jest rurka i też by się wyginało ale... na samym punkcie mocującym są wspawane wzmocnienia pionowe, widać to przy mocowaniu dolnym

Obrazek

Obrazek

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez jerry » 17 lut 2017, o 11:37

Mocowanie górne masz w innym punkcie niż u mnie - u Ciebie zdaje się wisi na mocowaniu kanapy ?
Ja główny dylemat mam z tyłu.
Wstępnie założony stelaż wygląda tak:

Obrazek

Czyli rozpórka idealnie wychodzi mi tam, gdzie jest tablica rejetracyjna ....
Przyglądałem się zdjęciom z allegro - słabo to widać ale może rzeczywiście coś w ten deseń.
ale czy ta rozpórka ma być przykręcona do czegoś? Gdzieś jeszcze jakieś punkty mocowania? Bo na oko będzie się trochę majtać i szorować po plastiku / tablicy rejestracyjnej. Przy czym tablicę rejestracyjną trzeba odsadzić. A może to poskręcać i dopilnować, żeby był luz i sobie latało między błotnikiem / tablicą. ... Przychodzi mi jeszcze do głowy opcja dorobienia płaskowników którymi można przymocować tył w miejsce mocowania oryginalnej lampy, tylko co się stanie jak się motor z kuframi gibnie ?

[edit]
Przyjrzałem się zdjęciom - tablica do rozpórki jest przykręcona. Psiakość - jeszcze 2 dziury w tablicy ? A tak ładnie leżała .....

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości