Teraz jest 18 kwi 2024, o 08:34

Bagażnik

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 13:07
Lokalizacja: SOPOT
Galeria: Przesłane zdjęcia

Bagażnik

Post przez Darek » 30 sty 2017, o 17:18

Witam.Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy bagażnik z CX500E będzie pasował do cx500c.? Poszukuję bagażnika lub tego uchwytu z tyłu za siedziskiem do CX500c. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich. <luzik>

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 30 sty 2017, o 17:30

nie, nic z Custom nie pasuje do euro jeśli chodzi o bagażniki i inne. Uchwyt za siedziskiem to ktoś na forum już kiedyś szukał.. wiem że było ciężko zdobyć ten uchwyt....

 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 sty 2017, o 13:07
Lokalizacja: SOPOT
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez Darek » 30 sty 2017, o 19:43

Niestety nie mogę otworzyć tego linka z bagażnikiem, ale dzięki. W razie jak coś będz\ie to dzięki z góry za info. Pozdrawiam

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 30 sty 2017, o 21:36

Trzeba szukać tego bagażnika u sprzedawców, wątpię czy ktoś ma, wiem że Sebastian szukał i skończyło się na założeniu stelaży do kufrów. Jak nie znajdziesz mogę pytać w Niemczech, ale to będzie w EU$$

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez Henryk Kwinto » 31 sty 2017, o 16:38

Niestety nie pasuje od 500E do Customa. Trzeba polować na alledrogo, bo na ebayu to ceny z kosmosu. Jest jeszcze taka możliwość że jak będzie cieplej to pomierzę i sobie pospawasz i powyginasz z nierdzewki,

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 3 lut 2017, o 20:50

Kufry hepcko&becker ze stelażem na euro, kupione przez jerrego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez Henryk Kwinto » 4 lut 2017, o 11:24

Ładnie wyglądają, nawet nie wiem czy nie ten sam model co moje. Apewno bardzo pakowne w porównaniu do sakw. Swoich nie zakładałem, tylko przymierzyłem - za dużo miejsca moto zajmuje z kuframi w garażu i samochód się nie mieści. No do górnego jeszcze jest dorabiany kluczyk bo nie było.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez jerry » 16 lut 2017, o 22:46

Czy mogę prosić o zdjęcia mocowania stelaży w euro od tyłu?
z przodu są 2 blachy. Z tyłu - tylko rozpórka. Jeszcze nie skręciłem, ale wygląda mi że to się będzie majtać. No chyba że rozpórka ma być przykręcona do błotnika pod tablicą ale do plastiku?

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez szopen » 17 lut 2017, o 08:53

Mój się mocuje całkiem inaczej, a łączniki mam wymyślone po swojemu więc się nic nie majta, tzn łączniki mam w tych samych miejscach, ale całkiem inaczej rozwiązane są same punkty mocujące - zajrzyj do tematu i zobacz. U siebie musisz założyć wszystko i sprawdzić jak jest z tą sztywnością. Inna rzecz, że zbyt sztywno też potrafi być źle bo wszelkie uderzenia przechodzą na kufry. Gdybyś kiedyś miał okazje zobaczyć jak wiszą np kufry w motocyklach BMW czy ST1100 to byś się zdziwił. Na górze jest zawias wachliwy, a na dole kufer jedynie się opiera o punkty na ramie na płycie na odbojnikach gumowych i ogranicznik wychyłu, możesz kufer od dołu podnosić i on lata na swoim mocowaniu.. a no zobacz sobie tu:
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-rt-bm ... yCwcw.html

Nie ma żadnych ramek... kufry fruwają do woli, w granicy nie chce skłamać 3 cm to na pewno, jak nie więcej...


W givi jest troche inaczej, te stelaże są zazwyczaj sztywne, co firma to inne podejście... więc dlaczego ja u siebie usztywniałem stelaż, normalnie bym zrobił ciut pływające, ale dlatego że te ramki schuh to popelina z cienkich rurek, to jakikolwiek dla nich ruch będzie po czasie powodować pękanie, szczególnie że są one nie spawane a lutowane także.... na TWoim miejscu skręciłbym to, nie szalał z przekraczaniem wagi, jeśli wszystkie pałąki masz fabryczne to nie zaczepiaj tego.

PS.
Twoje boczne łączniki to tłoczony cienki płąskownik, u mnie jest rurka i też by się wyginało ale... na samym punkcie mocującym są wspawane wzmocnienia pionowe, widać to przy mocowaniu dolnym

Obrazek

Obrazek

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Bagażnik

Post przez jerry » 17 lut 2017, o 11:37

Mocowanie górne masz w innym punkcie niż u mnie - u Ciebie zdaje się wisi na mocowaniu kanapy ?
Ja główny dylemat mam z tyłu.
Wstępnie założony stelaż wygląda tak:

Obrazek

Czyli rozpórka idealnie wychodzi mi tam, gdzie jest tablica rejetracyjna ....
Przyglądałem się zdjęciom z allegro - słabo to widać ale może rzeczywiście coś w ten deseń.
ale czy ta rozpórka ma być przykręcona do czegoś? Gdzieś jeszcze jakieś punkty mocowania? Bo na oko będzie się trochę majtać i szorować po plastiku / tablicy rejestracyjnej. Przy czym tablicę rejestracyjną trzeba odsadzić. A może to poskręcać i dopilnować, żeby był luz i sobie latało między błotnikiem / tablicą. ... Przychodzi mi jeszcze do głowy opcja dorobienia płaskowników którymi można przymocować tył w miejsce mocowania oryginalnej lampy, tylko co się stanie jak się motor z kuframi gibnie ?

[edit]
Przyjrzałem się zdjęciom - tablica do rozpórki jest przykręcona. Psiakość - jeszcze 2 dziury w tablicy ? A tak ładnie leżała .....

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość