Teraz jest 28 mar 2024, o 19:13

Tłumik Remus i wrażenia

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez szopen » 6 maja 2016, o 09:49

a możesz go wypożyczyć???

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez mlodypisar » 6 maja 2016, o 17:29

Z chęcią ale dzisiaj go szukałem i się okazało że został wyrzucony przy przeprowadzce. Sory że się pochwaliłem przed sprawdzeniem...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez Henryk Kwinto » 19 cze 2017, o 00:38

Tak się zastanawiam nad tłumikami przyszłościowo. Paweł pisał, że na Macieja tłumikach jest ok 30% ciszej. Chyba przyczyna to wypalone elementy wewnętrzne. Ciekawe czy istnieje możliwość wymiany środka - ew. przeszczepu z jakiegoś sprzętu i ponownego przynitowania końcówki - denka? Jak to wogóle jest wykonane w środku? Ma ktoś jakieś schematy?

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez optymistiq » 19 cze 2017, o 01:09

EDHAUST... poszukaj człowieka w internecie. Prowadzi warsztat pod Warszawą. Zajmuje się przeróbkami wydechow. Słyszałem jak chodzą jego tłumiki i naprawdę spoko. Basowe brzmienia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez Henryk Kwinto » 19 cze 2017, o 07:05

Tzn. na chwile obecną nie mam potrzeby, ale w pojedynczych wątkach pojawiają się ceny tłumików. Tak dewaguję, że w przyszłości jeśli skorupa jest jak nowa, a środek wypalony, może pomógłby przeszczep wnętrzności - oczywiście po wcześniejszym wyciągnięciu środka i ew. potraktowaniu w myjce. Przykładowo, w moich tłumikach dekielki są przynitowane (chyba to jest fabryczne jeszcze), napis na każdym Honda. Ciekawe czy jakby rozwiercił te nity, czy wysunie się środek?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez szopen » 19 cze 2017, o 07:55

Moje zdanie na temat pustych pierdziawek znacie....

U Macieja miałem mierzyć te komory podziałowe w tłumiku, ale zapomniałem, założyłem a później olałem... nie jest to tam mocno jakieś skomplikowane... o dziwo to są tłumiki przelotowe od fabryki i jeśli chodzi o dźwięk to między wypierdzianymi Dawida a całymi Macieja to nie ma różnicy aż takiej. Wylot jest 17mm to najbardziej chyba wytłumia... Może będe miał jeszcze okazje wyciągnąć ten tłumik i zmierzyć dokładnie...

 
Posty: 40
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tłumik Remus i wrażenia

Post przez robertreut » 7 lut 2021, o 09:59

ten warsztat pod warszawa to moze byc El Tec w Piastowie w hondzie cp dla syna robil mi kawalek wydechu,kolektor,interculer.O cx nie chcial gadac malo czasu..

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości