Teraz jest 28 mar 2024, o 19:54

Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200 GS)

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 16:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200 GS)

Post przez Wojtek » 2 sie 2020, o 21:38

Cześć,

próbował ktoś kiedyś do EUROSPORT-a założyć monowahacz od BMW 1200 GS? Widziałem na yt gościa który założył wahacz od starszej wersji (BMW 1150 RT) j. Wie ktoś może z jak dużymi modyfikacjami się to wiąże?

PS.
Teraz trochę z innej beczki. Próbował ktoś kiedyś dorabiać od zera piastę pod koło szprychowe do suzuki GSXR 600 k8? Mam w swojej Hondzie przedni zawias od tego Suzuki. Sprowadzenie z USA gotowej piasty kosztuje worek pieniędzy. Probuję zrobić to sam może wyjdzie taniej. Przecierał już ktoś ten szlak?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200

Post przez szopen » 2 sie 2020, o 21:42

piasta to nie jest mocno skomplikowana rzecz, zaprojektuj w fusion360 (poradników jak jak wykonać hub na YT pełno - zasady są zawsze takie same), plik podeślij na obróbke cnc i w zasadzie tyle.

 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 16:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200

Post przez Wojtek » 2 sie 2020, o 22:58

Piastę już mam zaprojektowaną. Dałem do wyceny na maszynę CNC to mi powiedzieli 2000 zł netto bez materiału. Mialo być taniej a tu wcale to taniej nie wychodzi. Narazie próbuje sam. Kupiłem materiał, wrzucam na tokarkę, frezarkę i obejdzie się mam nadzieje bez maszyn CNC. Będę wrzucał postępy. To trochę potrwa bo dłubie przy tym tylko w weekend i to nie zawsze.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200

Post przez szopen » 2 sie 2020, o 23:20

2000 zł to chora cena, wytocz coś prostego, otwory na szprychy zrobisz na podzielnicy i też obleci. Fakt że sam projekt to nie wszystko bo jeszcze trzeba do tego cam zrobić, ale to też chyba przy takim elemencie nie będzie trudne. Największa trudność na manualnej maszynie to będzie zrobienia mocowanie pod tarcze hamulcową.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200

Post przez szopen » 3 sie 2020, o 08:02

a sluchaj taka sugestia, jeśli plik jest, to na forum cnc jest GIEŁDA, tam przyjmują zlecenia z licytacją w dół, mi się udało kiedyś cięcie laserowe wykonać za 1/4 ceny tego co ciąłem w komelu i to bez spełnienia kryterium "minimum zamowieniowego". Często ktos sobie bierze fuche po godzinach na zakładzie w zaciszu i zrobi taniej obyś się dogadał z materiałem, powiedz żę materiał dostarczysz to będzie od razu inaczej.

CAmów nie zrobisz sam bo też raz żę nie znasz czyichś maszyn, dwa nie wiesz jaki park narzędzi.

 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 16:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200

Post przez Wojtek » 3 sie 2020, o 10:20

Dzięki za info. Materiał już kupiłem bo chciałem sam robić. Jak by była dobra cena to bym się sam nie bawił bo czasu nie ma.

Chyba temat monowahacza będę musiał sam rozpracować. Jednak obawiam się że nie będzie to pasować, wywalę na części 1.5k i później nie będę miał co z tym zrobić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Modyfikacja tylnego zawieszenia (monowahacz od BMW 1200

Post przez szopen » 3 sie 2020, o 10:54

ale jest jakiś projekt euro na monowahaczu, nie wiem czy to akurat bmw ale wygląda beznadziejnie - strasznie długi w stosunku do całej sylwetki motocykla, po prostu wyglą chu...owo według mnie.... wahacz jak w drag biku...


Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości