Teraz jest 28 mar 2024, o 17:28

Adaptacja reflektora od BMW R1250 GS

Dział poświęcony modyfikacjom, inwencjom twórczym, częściom akcesoryjnym.
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 16:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Adaptacja reflektora od BMW R1250 GS

Post przez Wojtek » 30 lip 2021, o 11:52

Cześć,

mam szalony pomysł żeby reflektor od BMW R1250GS przeszczepić do mojej Hondy CX500 EuroSport :) . W tym miejscu pojawia się problem bo reflektor ma własny moduł a sterowanie załączaniem świateł odbywa się za pośrednictwem protokołu LIN BUS, gdzie to właśnie moduł ECU wysyła odpowiednie ramki z danymi do modułu reflektora który załącza odpowiednie obwody oświetlenia. Nie chce ładować ECU do Hondy bo nie ma tam w niej na niego miejsca. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest stworzenie modułu który będzie udawał ECU i wysyłał odpowiednie ramki do modułu reflektora. Czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć co jest potrzebne do poprawnego działania modułu ECU? Stacyjka, przełączniki z kierownicy do sterowania lampą? Początkowo myślałem że wystarczy tylko reflektor i moduł ECU, żeby zbadać sobie jakie ramki latają miedzy modułami. Jednak zagłębiając się trochę bardziej nie wiem czy to wystarczy. Czy nie będą potrzebne jakieś inne moduły. Stacyjka w BMW jest kodowana do konkretnego ECU. Nie wiem czy ECU się wzbudzi bez stacyjki.
Wiadomo że najlepszym rozwiązaniem było by kompletne BMW R1250 GS w garażu ale nie stać mnie na taki luksus :)

Znajdzie się tu ktoś kto będzie mi wstanie powiedzieć co jest potrzebne żeby sterować reflektorem z ECU? Czy wystarczy samo ECU?

Obrazek

Mój pomysł na CX. Przedni zawias od Suzuki GSX-R 600 K8, piasty pod koła wykonałem sam :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Adaptacja reflektora od BMW R1250 GS

Post przez szopen » 30 lip 2021, o 14:20

wyjebac niepotrzebny makaron dac normalne zarowki ewentualnie dorobic adaptery montażowe do normalnych żąrówek i cieszyć sie zwykłym włącznikiem on off, te dzisiejsze motocykle są widzę tak pojebane że w ogóle nie wiem jak można mieć ochotę przenosić to ustrojstwo do porządnego starego motocykla który po prostu działa po 12v bez żadnych udziwnień utrudniających życie.

bierz oscyloskop i mierz
https://www.youtube.com/watch?v=tkaD_jomweA

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... l#17320131

widze żę robią generatory sygnału na arduino... tylko po co?

a tu niby masz coś gotowego:
http://www.electronicsworkshop.eu/CARINO_LC

ARINO LC allows to monitor and change the behaviour of your car. It allows to collect and send information within two data networks that exist in the car - CAN (Controller Area Network) and LIN (Local Interconnect Network). In addition to that, it allows to control and monitor electrical systems that are not connected to these networks. This is especially useful for older cars with less sophisticated electronics.


Powrót do Modyfikacje oraz części akcesoryjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości