Teraz jest 28 mar 2024, o 16:36

Wojtex - CX500C

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 6 cze 2022, o 11:40

Wreszcie przyszedł czas, kiedy mogę założyć swój wątek w zakładce "Twoja Honda CX" :-)
Jest to niebieska Honda CX 500 Custom. Kupiona w Niemczech ale nie był to raczej jakiś prywatny klejnot rodowy, a przynajmniej Niemiec (wyjątkowo) nie płakał jak sprzedawał ;-)
W każdym razie, według dokumentów, których mam całkiem sporo, łącznie z książeczką wydaną przy kupnie motoru w salonie, wynika, że jestem trzecim właścicielem. Mam też kilka potwierdzeń z przeglądów, z których wynika, że przebieg może być prawdziwy, o ile te dokumenty nie zostały spreparowane.
Nie jest to mój jedyny motocykl więc będzie użytkowany okazjonalnie, przypuszczalnie jakieś 500-800 km rocznie.
Mam nadzieję, że będzie służył mi wiernie i bezawaryjnie. Oczywiście, liczę na Wasze wsparcie bo na pewno jest i będzie w nim kilka rzeczy do zrobienia, za co z góry dziękuję.

ps. Wrzucę zdjęcia jak już dowiem się jak to zrobić.
Ostatnio edytowano 6 cze 2022, o 13:43 przez wojtex, łącznie edytowano 1 raz

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 6 cze 2022, o 11:46

Pierwszym zadaniem będzie doprowadzenie do porządku przedniego hamulca.
Hamuje ale dźwignia, na końcu, w "pozycji startowej" ma luz, nie jest odpychana do końca i światło stop ciągle świeci, o ile nie odepchnę dźwigni do końca. Mogę ją odepchnąć palcami do końca no ale jest tam luźna.
Od czego zacząć? Rozebrać i wyczyścić zaciski czy najpierw skontrolować pompę? Zastosować jakieś zestawy naprawcze?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez szopen » 6 cze 2022, o 16:14

rozbieraj i czyść, zestaw naprawczy to trza zobaczyc co tam jest, moze wystarczy wyczyścić.

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 6 cze 2022, o 21:30

Ok. Zacznę więc od dołu. Na początek postaram się wyczyścić tłoczki.

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 17 lip 2022, o 23:27

W końcu wrzuciłem do galerii kilka zdjęć tej mojej Hondy. Maszyna działa, nic za bardzo nie stuka i nie trzeszczy więc na razie jest ok.
Na razie robię przy niej pewną kosmetykę. Już wywaliłem te duże gmole i kupiłem małe jako osłony cylidrów. Kupiłem ładne używki na niemieckim Ebayu. Zamierzam też wywalić kufry i zamontować ten oryginalny tylny uchwyt, który już do mnie leci. (ps. Jeżeli ktoś jest chętny na ten zestaw kufrów to proszę o kontakt).
W prawym schowku nawet znalazłem komplet oryginalnych kluczy :-)

Żeby nie było, że tylko picuje ten motor to ostatnio wybrałem się na zlot do Radymna. Muszę przyznać, że CX500 wzbudza spore zainteresowanie, wcale nie mniejsze niż Vincent Rapide ;-)
Od zakupu przejechałem już około 300 km i jak na razie wszystko jest w porządku. Oby tak dalej!
Obrazek
Ostatnio edytowano 17 lip 2022, o 23:51 przez wojtex, łącznie edytowano 2 razy

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 17 lip 2022, o 23:41

CX500c na Zlocie Motocykli w Radymnie. Oczywiście motocykli było bardzo dużo ale tutaj była grupka klasyków w honorowym miejscu pod sceną :-) (na zdjęciu widać może połowę)
Obrazek

Vincent Rapide (!!!):
Obrazek
To chyba najbielszy kruk jakiego udało mi się spotkać...

W galerii są jeszcze zdjęcia ciekawego Komara. Kreatywność właściciela po prostu rzuca na kolana :-)

Artykuł o zlocie:
https://jaroslaw.naszemiasto.pl/carpati ... c4-8902505
Przepraszam za mały off-top.

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 24 lip 2022, o 08:19

Mam pytanie odnośnie bocznej stopki. Jak ją rozkładam to nie blokuje się. Muszę ją przytrzymywać do momentu oparcia motocykla. Jak tylko wyprostuje motocykl i poluzuje stopkę to ona od razu się składa. Czy tak to powinno być? Czy stopka nie powinna się jakoś blokować w pozycji rozłożonej?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez szopen » 24 lip 2022, o 09:20

przyjrzyj się mechanizmowi, żeby stopka się składała trzeba obciąć bolec. Masz akcesoryjną stopke ze składaczem, nieoryginalną i może za krótką.

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 25 lip 2022, o 11:53

Jeszcze się jej dobrze nie przyglądałem od spodu. Na tym zdjęciu ją trochę widać. Zrobię lepsze zdjęcia i wrócimy do tematu.

Obrazek

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wojtex - CX500C

Post przez wojtex » 25 lip 2022, o 12:19

Teraz, na szybko porównałem ze zdjęciami w internecie i ta moja stopka rzeczywiście wygląda na jakąś krótką...
To pewnie taka sama jaka była opisywana w temacie dotyczącym przedłużania stopki.

Następna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość