Teraz jest 2 maja 2024, o 11:18

CX 650 eurosport 82'

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 14 cze 2016, o 23:03

ale ja nie jeżdżę na czerwonym polu. zbliża się ale nie wchodzi bo włącza się wiatrak i zbija ale nie poniżej pionu. I nie wiem czy mam źle bo znowuż nie mam z kim porównać. Ale na moje oko optymalnie wskazówka powinna stać w pionie.

Wiesz 50 vs 20 zeta nie robi mi wielkiej różnicy zwłaszcza jeśli mogę uniknąć przeróbki kabli o dorabianiu redukcji nie wspominając.

Kupię, założę obadam co się dzieje napiszę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 14 cze 2016, o 23:08

jerry jedyne co mogę tobie zagwarantowąć to to że miałem dwa liczniki i pokazują tyle samo, w samym termostacie masz jeszcze czujnik temperatury, może on nawalił i daje więcej masy na licznik.... ale jeśli wywala ci płyn to definitywnie coś jest źle z tymi temperaturami...

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 cze 2016, o 21:31

Wyłącznik wymieniony.
Pasował prawie plug&play - tylko pod innym kontem bolce/styki wyszły.

Testy pod domem wykazały, że wentylator włącza się wcześniej - mniej więcej w połowie między pionem a czerwonym. Wydaje mi się, że różnica może odpowiadać nominalnej różnicy między oryginałem Hondy, który ma załączać przy 98-102oC, zamiennik - 95.
Wyłącznik ma bardzo małą "bezwładność" - wiatrak włącza się na parę sekund.
Termostat raczej sprawny - jak wskazówka zbliża się do pionu zaczyna grzać się rurka wodna na silniku. Na wolnych obrotach w temp. ok. 20oC wskazówka nie chce przekroczyć pionu. Żeby wiatrak się włączył musiałem chwile na 2500 potrzymać.
Jak będzie pogoda to może jutro przetestuję w drodze.

Tak więc Szopen pomyśl, czy Ty aby nie masz non stop zimnego silnika. Moim zdaniem pion jest optimum.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 cze 2016, o 21:52

NIe wychładza bo silnik Salomona mimo że jest na stałym wentylatorze to też pracuje w połowie.... nie może chodzić na czerwonej kresce... czujnik mogę założyć 100 / 95 nowy dla pewności, ale to nie dużo zmieni... na razie i tak walczę z ramą żeby poprawić mocowanie dolnego łożyska.

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 cze 2016, o 22:10

Odnoszę wrażenie, że źle zrozumiałem:
" wentylator włącza się u mnie przed połową skali i bardzo szybko zbija"
Miałeś na myśli połowę drugiej połowy ? :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 cze 2016, o 22:12

nie.... u mnie wchodzi dokładnie do połowy i zbija tak skutecznie że spada ze 3 mm w dół od połowy.... Jeśli chodzi o czujnik, który kupiłeś.. to jest chiński EPS, one nie są bardzo dokładne, mogę nawet napisać że w pip niedokładne, możesz go sprawdzić w gotującej wodzie jeśli podejrzewasz że wychładza...

PS. mój wentylator chodzi w sumie długo... czyli ma dużą "bezwładność"... ;))))

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 cze 2016, o 22:26

Hmmm na pudełku made in italy napisali ...
Nie podejrzewam że wychładza. Załącza się w połowie drugiej połowy skali czyli kapkę wcześniej niż oryginalny.
Za późno na testy w garnku - nie chce mi sie go wyjmować :)

W piątek ma być 30oC będzie może okazja sprawdzić czy działa.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 cze 2016, o 22:28

Więc jeśli uznajesz że mój wychładza, tzn że Twoj stary był na 100% trzepnięty...

Zrób tak, masz ten zapasowy silnik, na nim rurki, tam gdzie jest termostat siedzi czujnik temperaturowy. Wykręć go podłącz go z masą motocykla tam gdzie ma gwint, przygotuj wode, wrzuć go z podłączoną masą do szklanki... bolec podłącz pod przewód temperatury motocykla.. mierz... będziesz dokładnie widział jak Tobie licznik pokazuje temperatury.

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez Piterrrrr » 16 cze 2016, o 12:34

U mnie jak ustawiłem za ubogą mieszankę to szybko się grzał. Teraz na optymalnej podczas jazdy pokazuje tak w połowie między połową skali a początkiem czerwonego pola. Czyli jest optymalnie. Wiadomo gdy stoję w korku temp rośnie szczególnie w upały, tu jest wada mechanicznego wentylatora.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 16 cze 2016, o 12:36

kolejny ma przegrzany silnik, termostat se panie zmień bo ci nie otwiera :) W takim razie masz bezpośrednie porównanie u salomona, chyba za połową skali nie jest za często...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości