Teraz jest 28 mar 2024, o 22:48

Staruszka

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez Henryk Kwinto » 12 cze 2016, o 21:15

Kontrola musi być. Skoro fabryka mówi, że ma palić do 6 przy spokojnej jeździe to ma tyle palić. Po to są śrubki w gaźniku żeby regulować. Jeśli bierze 10l/100 + 2 litry oleju /1000km to coś nie teges i jeden przymknie oko a drugiego to denerwuje. I nie chodzi o te 30zł, ale wkurza mnie jak coś nie gra. A swoją drogą to tak po 150km trzeba się rozglądać za stacją, ale tego teraz w bród do wyboru do koloru. A dzisiaj podjechał na stacji facet i: Panie co to za motor bo taki chciałem właśnie kupić, albo Triumpha... Co ciekawe, głównie interesują się ludzie po 40-50-ce

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez szopen » 12 cze 2016, o 21:17

co racja to racja, ale myślisz że jakby spalil 7L to byłoby coś źle? co ty... to mały silnik... ty nie czujesz, ale on np pod górę jedzie i wcina paliwo... przy moim stylu jazdy na tym motocyklu wychodzi na dany moment 10L na 100L. Grama oleju nie bierze, a śrubkami to se mogę kręcić... ale w garażu chyba.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez Henryk Kwinto » 12 cze 2016, o 21:20

A jeszcze lepszy tekst gościa: Panie to chyba za 3-kę się kupi taką maszynę co nie? Bo to ma swoje lata, ale fajne...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez szopen » 12 cze 2016, o 21:24

mojego golfa też chcą kupować okoliczni handlarze ziemniaków za 5 tys, bo on takiego kiedyś miał, i to było nie do zdarcia... jak jednemu powiedziałem, że 100 tys i jego to się zaśmiał, ale ja mu na to... już sprzedany pachole, na zamówienie robiony dla Niemca.. to już mu do śmiechu nie było.. stan umysłu ludzi w Polsce można zawrzeć w takim małym obrazku:

Obrazek

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez bromba111 » 12 cze 2016, o 21:28

Szopen zgadzam się z tobą. Niemniej jednak, cieszę się że moja pali mniej niż więcej bo to jest 120 zł miesięcznie. Natomiast moja SHL pali też 6l a powinna 3,5l. Ale nią jeżdżę rzadziej więc " co za różnica" :> .

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez Piterrrrr » 13 cze 2016, o 12:09

Zależy kto gdzie jeździ jakiem ma trasy itp. Ja często jeżdżę drogami gdzie cpn jest co 70-100km. I wtedy to jest problem jak np. w niedziele jakaś stacja jest zamknięta. Tak samo muszę sobie układać trasę i patrzeć mniej więcej jaki mam zasięg na baku. A tu jest różnie. W każdym razie z plecaczkiem koło 6l trzeba liczyć. Czasami wracam przez Słowację i też trzeba liczyć km jak się nie ma ojro hehe .Jeszcze sprawdzę jaką mam oponę z tyłu, może mam za szeroką, a na pewno już starą...
PS. Jaka ma być fabryczna opona w customie z tyłu?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez salomon » 14 cze 2016, o 16:34

Wracając z Bieszczad zrobiłem na baku 190km - wówczas włączyłem rezerwę. Średnia v 100km/h solo.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez Henryk Kwinto » 31 gru 2016, o 17:39

Dzisiaj rozgrzałem motorek, ładnie chodzi, szkoda że zimno, można byłoby się przewietrzyć. Iskry na świecach jak dzwon, ale myślę że z rozpoczęciem sezony trzeba będzie zmieni na nowe razem z filtrem powietrza (nieduży koszt, a te pójdą ew. na zapas). Na oleju zmienionym zrobiłem 2 tys, myślę, że w tym sezonie odpuszczę zmianę oleju (przy moim przebiegu 2 tys. km.) <rotfl>

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez Henryk Kwinto » 30 kwi 2017, o 23:40

Dzisiaj profilaktycznie ok. 60km. Trochę zimno, bo 10 stopni, ale sezon można uważać za rozpoczęty.
Obrazek
Obrazek

No i oczywiście miałem wymuszenie przez kobietę - wyjechała z polnej drogi bez spoglądania. Pierwszy raz słyszałem pisk obu opon cx'a :[

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Staruszka

Post przez szopen » 1 maja 2017, o 07:18

Z ignitechem czy bez? Odczułeś różnice? U mnie v-max ten sam, chyba mocniej się odpycha z dołu ale znowuż... nie wiem...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości