Teraz jest 2 maja 2024, o 13:32

Moja Deluxe

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez bromba111 » 17 lip 2016, o 21:25

Moja Japonka też ma jedną tarczę i zacisk jednotłoczkowy.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez Qbek15 » 17 lip 2016, o 21:27

Ano tą jedną tarczę tylko Amerykanie mogli wymyśleć. Tam za wiele hamować nie trzeba i stwierdzili chyba, że jedna starczy. Tak samo jak licznik do 80MPH (to akurat wymuszone było wtedy przepisami). Otóż stwierdzam, że hamulce w tym CXie to żenada :) Nie wiem o ile lepiej hamują wersje z dwiema tarczami, ale taka konwersja to już sporo zachodu i kosztów. Trzeba zmienić prawą lagę widelca na taką, która ma otwory mocujące zacisk, dokupić drugi zacisk, zmienić pompę hamulcową i przewody hamulcowe. No i kupić dwie tarcze (wersje z dwiema tarczami mają mniejszą średnicę niż z pojedynczą).

Ja poszedłem za radą z forum CX500forum.com http://cx500forum.com/forum/technical-help-forum/15343-cx500-dual-pot-caliper-upgrade.html i wymieniłem zacisk na dwutłoczkowy. Poniekąd zmusiła mnie do tego sytuacja, gdyż niedawno stary zacisk się rozsypał, więc upgrade zrobiłem szybciej niż planowałem. Planuję zmienić jeszcze przewód na oplot stalowy, ale już teraz jest zauważalnie lepiej (choć to nie ideał)...

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez bromba111 » 17 lip 2016, o 21:40

Czyli ten dwutłoczkowy zacisk to twój mod? I mówisz że lepiej?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez Qbek15 » 17 lip 2016, o 21:56

Tak, upgrade zrobiłem jakiś miesiąc temu. Dobranie samego zacisku nie było problemem, sporo modeli z tamtych lat go używało. Problemem jest znalezienie odpowiedniego adaptera.

To nie jest rewolucja, ale hamuje lepiej. Zwłaszcza modulacja siły hamowania wypada trochę lepiej niż na jednotłoczkowym. Zapewne po wymianie przewodu hamulcowego na stalowy będzie jeszcze lepiej, bo ten jest jednak stary i zapewne gdzieś już puchnie.

Mogę potem podać nr tego tłoczka i adaptera, który pasuje plug&play. Ja swój znalazłem akurat na allegro, bodaj od Hondy VT1100, ale szukałem długo... Najczęściej są odpowiednie zaciski, natomiast adapter jest taki jak na poniższym obrazku po lewej - dłuższy. Potrzebny jest natomiast ten krótki z prawej (inny rozstaw śrub).

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez szopen » 17 lip 2016, o 22:10

Mieliśmy temat na forum o tym, nie pamiętam czy tu jest lista modeli z których pasuje adapter:
viewtopic.php?f=26&t=24

Qbek.. ten długi adapter podpasi TObie gdybyś założył tarcze 280mm z CXa EURO... to jeszcze poprawisz hamowanie na tarczy o większej średnicy... chyba, że... czy to nie było tak że w wersji jednej tarczy CXy dostawały fabrycznie właśnie pojedyńczą 280tkę?

PS. wchodzisz na link swojego zdjęcia, na otworzonym zdjęciu klikasz prawy przycisk myszy i wybierasz kopiuj adres. Przychodzisz na forum, w oknie odpowiedzi wciskasz IMG i wklejasz link między powstałe nawiasy:
viewtopic.php?f=6&t=36

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez szopen » 17 lip 2016, o 22:35

Sam mieszkam we Wrocławiu i planuję kiedyś sprowadzić tam motor, gdy tylko wynajmę jakiś garaż (stanie pod chmurką nie wchodzi dla mnie w grę). Dziś akurat znalazłem wolniejszą chwilę, więc zdecydowałem się pokazać nabytek ;)


Przeoczyłem to... masz tu dwóch aktywnych członków na forum z wrocławia, <lol> jaca_cx oraz 100... zaraz się okaże że masz do nich rzut beretem....

 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez 100 » 17 lip 2016, o 22:36

Witam
Nie widzę fotek ale widzę lokalizację >> Wrocław, co mnie cieszy. No to jest Nas więcej we Wrocławiu :>
JacaCX i ja 100.
Na PW prześlę Ci namiary tel.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez Qbek15 » 17 lip 2016, o 23:14

Lokalizację mam łamaną, bo we Wrocławiu mieszkam i pracuję, ale moto stoi w ZG i tam lokalnie jak dotąd też jeżdżę. Być może w następnym sezonie znajdę jakiś garaż dla Deluxa we Wrocławiu, ale na chwilę obecną śmigam po Lubuskim, gdzie jestem +/- raz na 2 tygodnie ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Moja Deluxe

Post przez jaca cx » 23 lip 2016, o 07:15

Bardzo dobre rozwiązanie z tym przejściem na zaciski dwu tłoczkowe <spoko> znaczna poprawa na plus ( w zeszłym tygodniu mi to dupę uratowało <haha> choć nie tylko to ...)
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości