Teraz jest 29 mar 2024, o 00:09

CX500 Euro ZBYCHA

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 maja 2021, o 21:27
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Euro ZBYCHA

Post przez Ulf » 1 maja 2022, o 22:26

Jak masz sprawny ten przełącznik to odpalisz moto z wbitym biegiem i wciśniętym sprzęgłem.

 
Posty: 84
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 01:04
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Euro ZBYCHA

Post przez ZBYCH » 2 maja 2022, o 20:41

O, i dzięki za info.
Dziś poskładałem swojego ulepa. Przeszczep mogę uznać za udany. Moto zagadało w ramie. Było trochę zabawy z montażem cewek od chińskiego skuterka przerabianiem kostek itp. Udało się nawet odbyć przejażdżkę. Momęt obrotowy fajnie i udało się przekroczyć 8000 obr na 5 - dalej nie cisnąłem na świeżo poskładanym moto. Tylko szarpie przy obrotach od dołu do 3500 dalej już ładnie przyśpiesza- pewnie to te moje pospawane króćce. Trzeba trochę pojeździć i znów rozebrać serducho. Rozrząd manualny i malowanie tylnej pokrywy i ogarnięcie pajęczyny. A i ważne teraz na rozruszniku spokojnie kręci i odpala, a wkole na słabych kabelkach miał problem z odpalaniem.
Dzięki Panowie za info i wskazówki. <piwo>

 
Posty: 84
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 01:04
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Euro ZBYCHA

Post przez ZBYCH » 9 maja 2022, o 22:16

Następna przejażdżka i mocy brak. I już nie jedzie tak jak powinno. Rury w dół ( tłumiki ) i zonk - jakaś siatka w środku się tłucze. Okazało się, że posypał się kolektor pod silnikiem i zatkał jeden wylot spalin. Tłumiki też się rozsypały - 40 lat minęło jak jeden dzień. Już pocięte do rekonstrukcji. Zostało wywalić serducho do wymiany napinacza i pomalować - ale to dopiero za jakieś 2 tyg. Po drodze jeszcze urlop <lol> i prace staną w miejscu :( .

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Euro ZBYCHA

Post przez szopen » 9 maja 2022, o 23:03

ojjjj żeby się nie okazało że przez ten gaźnik z 500 to nie bedzie chciało jechać, powoli rozglądaj się za prawidłowym gaźnikiem.

 
Posty: 84
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 01:04
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Euro ZBYCHA

Post przez ZBYCH » 22 lip 2023, o 21:47

Trochę wody upłynęło...
Moto przestało jechać... zatarł się wał na korbowodzie. Włożony następny silnik z mechanicznym napinaczem i ignitechem. Moto jedzie tak jak poprzednio max 150km/h tylko fajniej się z dołu zbiera. Długo walczyłem z wypadającymi zapłonami i ,, turbodziurą" przy 3000 obr/min. króćce, uszczelki, gaźniki, cewki zapłonowe z 3 komplety, świece zwykłe, irydowe. już miałem znów przykryć BOLĄCZKĘ plandeką ale... Kupiłem używane Japońskie cewki zapłonowe CDI i silnik zaczął chodzić normalnie. Na razie cieszę się, że w ogóle jeździ, zrobiłem jakieś 500km bez większego problemu. Muszę jeszcze tłumiki ogarnąć bo od castoma średnio wyglądają a moje oryginały to już sam papier.
Dzięki SZOPEN za podpowiedzi. Najdzie mnie wena to będę nadal rzeźbił.

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość