Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:59

Honda CX 500 EuroSport

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 25 maja 2023, o 22:56

Nie bo takich firm nie ma, nikt nie będzie Ci malował bazą folii mat. A jeśli już masz otrasowane naklejki np w corelu to niesiesz do agencji i wycinają ci ploterem z pliku pdf albo cdr co tam zaniesiesz.

 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 kwi 2023, o 11:46
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez Mard » 20 lip 2023, o 11:06

Znalazłem na eBay zestaw naklejek. Nie napisali nic o wykonaniu. Znaczy, z jakiego materiału. Cena około 350 zł. To normalna cena? Jak myślisz? Warto kupić, czy lepiej u nas biegać po drukarniach?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 20 lip 2023, o 12:13

szczerze to nie wygląda to zachęcająco....

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez jerry » 20 lip 2023, o 19:13

Mard napisał(a):Znalazłem na eBay zestaw naklejek. Nie napisali nic o wykonaniu. Znaczy, z jakiego materiału. Cena około 350 zł. To normalna cena? Jak myślisz? Warto kupić, czy lepiej u nas biegać po drukarniach?
Obrazek


Jakbyś miał czerwony bak do 650E i chciał czerwony do 500E to mogę się zamienić ;)

 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 kwi 2023, o 11:46
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez Mard » 22 lip 2023, o 13:25

Baku nie mam. Ja również szukam wielu części. Ostatnio zdobyłem prawy tylny kierunkowskaz za 96PLN. Szukam lewego. Uroki oltimerów...

A tu jest link do naklejek:

https://cqq.pl/4u7

Spójrz w wolnej chwili, może coś doradzisz.

marek

 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 kwi 2023, o 11:46
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez Mard » 21 sie 2023, o 14:13

Cześć. Wkurzony brakiem możliwości zakupu oryginalnych naklejek doszedłem do wniosku, że muszę zrobić je sam. Dam sobie radę z najtrudniejszym - czyli ze stworzeniem plików "wektorowych" - czyli takich plików, dzięki którym będzie można dać to na plotter. Znalazłem również agencję, gdzie deklarują, że mają dostęp do wszystkich możliwych materiałów samoprzylepnych. I tu będzie mi potrzebna Twoja pomoc. Czy jesteś w stanie podać mi, jakie tam są barwy, które są metalizowane, które perła i tak dalej? Może, wspólnymi siłami, jakoś uda nam się wyprodukować oryginalny komplet.
Marek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 25 sie 2023, o 13:18

dokładnie tak jak ci mówiłem. Corel draw i plotter. Druk folia mat i psik bazą. Naklejasz przy malowaniu i na to klar. Jak coś to zadzwoń może to ci powiem. PS. niestety honda nie podaje barw na nalepkach. Jedynie kolory główne - ale tamat jest na grupie w dziale ogólnym.

Czy posiadasz większe skrawki starych naklejek? No to spektrometr - tylko wybierz mieszalnie który ma dobry. Ja dobierałem kolor bo zniszczylem kiedyś lakier w ekspresie do kawy, podpasowali idealnie ze zmianą "pigmentu". SPektrometr zajebiście dobrał. Ale potrzebujesz naklejek, kolor masz czarny czy czerwony? Jeśli czerwony to mam elementy z oryginalnymi paskami. Perła to wiem jaki kolor, niebieski to nie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 25 sie 2023, o 13:18

dokładnie tak jak ci mówiłem. Corel draw i plotter. Druk folia mat i psik bazą. Naklejasz przy malowaniu i na to klar. Jak coś to zadzwoń może to ci powiem. PS. niestety honda nie podaje barw na nalepkach. Jedynie kolory główne - ale tamat jest na grupie w dziale ogólnym.

Czy posiadasz większe skrawki starych naklejek? No to spektrometr - tylko wybierz mieszalnie który ma dobry. Ja dobierałem kolor bo zniszczylem kiedyś lakier w ekspresie do kawy, podpasowali idealnie ze zmianą "pigmentu". SPektrometr zajebiście dobrał. Ale potrzebujesz naklejek, kolor masz czarny czy czerwony? Jeśli czerwony to mam elementy z oryginalnymi paskami. Perła to wiem jaki kolor, niebieski to nie.

 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 kwi 2023, o 11:46
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez Mard » 28 sie 2023, o 10:38

Tak jak pisałem, mam czerwony. Mam boczki z naklejkami, ale kolor już wypłowial. Wiadomo, 40 lat. Mogę dać na spektrometr, ale dostanę informację o tym wyblakłym kolorze. Trzeba będzie zrobić jakąś weryfikację, nie wiem, aproksymację na zasadzie "jaki był kiedyś"
Cena takiego zestawu naklejek będzie dość wysoka, szacuję na minimum 600 - 800 zł. Może więcej. Więc róbmy dobrze.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 29 sie 2023, o 07:15

ehhhh..... to nic że kolor wypłowiał, nie ma to żadnego znaczenia bo on nie wypłowiał i tak. Kolor główny czerwony jest podany na forum. Kolory naklejek - weź paste polerską żeby odzyskały kolor - jeśli nie potrafisz zrobią to w lakierniczym i wtedy spektometr. Wypoleruj te naklejki i one odzyskają dawny kolor. Usuniesz tą patynę. Jeśli nie wierzysz trudno, pozostaje ci kupno nowego elementu z hondy, ale on też w worku leżał 40 lat i nie wiadomo czy jest taki jak nowy :)

Mard napisał(a):Cena takiego zestawu naklejek będzie dość wysoka, szacuję na minimum 600 - 800 zł.


Dorzuć jeszcze 200 i zrobie ci te naklejki za ciebie bo bierzesz się do tego jak pies do jeża i sumę którą w ogóle chcesz przeznaczyć na te naklejki przyprawia mnie o zawroty głowy. Ile naklejki powinny kosztować wobec tego do klasyka? Ile jesteś gotowy wydać 1000 zł?? a może 2000 zł? Absurd. Mnie naklejki do cbr wysżły max 100 zł. Najtrudniejsze to zrobienie wektorów bo naklejka musi leżeć w odpowiedniej linii i miejscu na baku który ma kształt, ale da się to ogarnąć rysując wstępnie ręcznie na kalce czy naklejce odrywalnej.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości