Teraz jest 23 kwi 2024, o 08:45

Włoszka - CX 500 C

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez gesior » 14 kwi 2017, o 10:52

Wymieniłem całą kanapę.
Motocyklem jeżdżę codziennie do pracy. Pogoda się nie przejmuję :)
Niestety rano mam pewne problemy z odpaleniem czasami. W zeszłym roku trzeba było chwilkę pokręcić żeby paliwo doszło i palił od razu, oczywiście na ssaniu. Teraz różnie, czasem woli na ssaniu, czasem bez, a czasem nie odpali i już. Po czym przychodzę za 15 minut i na dotyk. Prawdopodobnie go zalewam. Zamówiłem już świece, więc po świętach wymiana, a jak nie pomoże to pewnie gaźniki.
A tak poza tym to super się nim jeździ.
W związku z dojazdami do pracy przydałby mi się zegarek w widocznym miejscu. Co polecacie? trzeba by było przy okazji wypuścić z jakiegoś miejsca kabel z prądem, podpiąć zapalniczkę i rzeczony zegarek. Tylko skąd najlepiej?.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez szopen » 14 kwi 2017, o 13:13

Jakiś ładny mały żeby go zamocować na pręcie lusterka...

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez Piterrrrr » 14 kwi 2017, o 13:15

Zobacz sobie jak ja mam zamontowany.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez szopen » 14 kwi 2017, o 13:17


 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez gesior » 18 kwi 2017, o 17:32

szopen - coś takiego, tylko nie wiem czy taki mały dostanę bez szeroko zakrojonych poszukiwań. Jak nie to skończy się na takim na kierownicy. Termometr też fajna sprawa, dlatego pewnie wykonanie Piterrrrra odpadnie. Kasy też nie chce wydawać bo muszę jakieś buty sobie sprawić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez szopen » 18 kwi 2017, o 17:40

Coś na pewno wybierzesz
https://allegro.pl/listing?string=zegar ... i-1-3-0222

w okolicy 200 zł są dosłownie cudenka... ale warto zobaczyć za takim samym modelem na aliexpresie, bo może się okazać żę tam kosztuje z wysyłką 50 zł

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez gesior » 16 maja 2017, o 13:58

Wczoraj byłem na wycieczce z synem, a że młody ma 4 lata, więc prędkości osiągaliśmy max 45 km/h. I w takich warunkach coś słychać, i chyba to jest łańcuch rozrządu Czy jeśli ślizg jest uszkodzony to łańcuch bezie słyszalny na postoju czy tylko w czasie jazdy?

Czy da się coś zrobić bez ściągania silnika?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez szopen » 16 maja 2017, o 17:55

To jest świst czy stuki?

1. napinacz sprawdzisz lusterkiem dentystycznym, jeżeli widać na widełkach więcej niż połowe fasolki to łańcuch jest do wymiany. Bez wyciągania silnika nie obędzie się.. pamiętaj że lusterkiem patrzysz pod spód napinacza - lusterko dentystyczne płaskie ma być, powiększającym nic nie zobaczysz...

2. Kiedy ostatni raz robiłeś naciąg łańcucha rozrządu? czy silnik świszczy na obrotach jałowych?

3. a może to?
viewtopic.php?f=13&t=391

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez gesior » 17 maja 2017, o 10:37

Ale do samej inspekcji nie potrzebuję chyba zdejmować silnika?
Cz silnik świszczy? Chyba tak. Postaram sie jak najszybciej dołączyć filmik.

Oj czasu to ja nie mam zupełnie teraz na remont Hondy. Kończę składać UNO, żeby w razie deszczu było się czym ruszyć do pracy, bo Vectrę muszę zostawić żonie z 2-jką dzieci. I jeszcze w garażu rozgrzebana WSK i Jawa 350

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Włoszka - CX 500 C

Post przez szopen » 17 maja 2017, o 10:40

Do samej inspekcji nie, tylko no kurcze... nie będę ukrywał musisz mieć do tego oko i wiedzieć za czym patrzysz....

Jak przygazujesz to silnik będzie zawsze świszczał bo napinasz łańcuch i kasujesz luzy, a na jałowym jak jest łańcuch luźny to już będzie słabo świszczał albo w ogóle. Przeczytałeś ten wątek co Ci dałem? możesz też zobaczyć "zwłokę wentylatora w stosunku do obrotów wału"

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości