Teraz jest 29 mar 2024, o 01:26

CX500 78'

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX500 78'

Post przez explo999 » 9 lis 2016, o 13:28

Witam
W końcu udało się znaleźć wolną chwilę to przedstawię swojego CX'a.
Obrazek
Kupiłem 2 latam temu, była na chodzie ale doprowadzenie do możliwości bezpiecznej eksploatacji trochę czasu mi zajęło.
Pierwsze co zrobiłem to hamulce, pompa hamulcowa poszła do wymiany. Wymieniłem płyny eksploatacyjne, regulacja zaworów, napięcie łańcuszka rozrządu. Musiałem także lakier doprowadzić do kultury bo ktoś przemalował na czerwony bez odpowiedniego przygotowania i lakier odchodził płatami. Oryginalnie pod czerwonym był taki jak na fotkach, dobrany po polerce starego. Być może odbiega od oryginału, ale w planach mam zakup naklejek i ewentualnie wtedy dobiorę po jakimś kodzie jak się uda.
Niestety do naprawy był kawałek ramy z uchwytami do tylnych podnóżków i mocować tłumików. Musiałem całe elementy dorobić nowe.
Na tą zimę w planach piaskowanie felg, sprzęgło (zaczęło pukać na wolnych obrotach). Poczytałem na forum o wiatraku i muszę go obejrzeć. Zostało się jeszcze sporo kosmetycznych tematów jak malowanie pompy hamulcowej, zaciski, półki. Odnowienie plastiku przy zegarach, naprawa kanapy dwuosobowej. I pewnie w trakcie grzebania coś jeszcze się znajdzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapomniałbym o chromach, są w fatalnym stanie i pewnie jeszcze tak pozostaną bo finanse nadwyrężone remontem CB750KZ 79'.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez gesior » 9 lis 2016, o 13:48

Na fotkach wygląda bardzo ładnie. Tragedii chromowej nie widać. Generalnie najładniejsza wersja cx w fajnym kolorze.
A jak kanapa? Wygodnie się na tym siedzi? Ona jest jednoosobowa?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez explo999 » 9 lis 2016, o 14:33

Faktycznie na tych fotkach niewiele widać. Zrobię fotki chromów z bliska to powinno być widać o czym pisałem.
Tak, jest jednoosobowa. Na krótkich trasach jest OK, nie wiem jakby było na długich. Być może 4 litery i plecy coś miałby przeciwko.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez szopen » 9 lis 2016, o 18:44

Fajnie że pokazałeś motocykl bo o to chodzi, trzeba zawsze coś na forum naskrobać..... ale szkoda że nie prowadziłeś relacji z prac od początku do końca.

W tym momencie z tymi naklejkami na bak to przestrzeliłeś trochę bo powinieneś dać je pod lakier... tzn zawsze możesz to zrobić, zmatować bak papierem 2000, przykleić naklejki i ponowna warstwa lakieru. Na forum jest człowiek któremu firma wykonywała grafiki takie jak oryginał, interesuje Ciebie?

Jak chcesz felgi zrobić to ich nie piaskuj broń boże, trzeba je albo polernąć, albo oddać na szkiełkowanie wodne, jakieś wybłyszczanie ewentualnie w wibropolerce czy coś. Jak je wypiaskujesz to zrobisz kataklizm, poniszczysz je raczej. Wiem że takie felgi jak ty masz ludzie roznitowywali - nawet na forum bodajże masa03 roznitowywał i polerował - odezwij się do niego to Ci udzieli wskazówek jak i co...

Jeśli chodzi o naprawy sprzęgła również mamy wątek na forum:
viewtopic.php?f=13&t=19

W twoim przypadku będą do dorobienia gumy amortyzatory oraz do regeneracji widełki - ale tak ten typ ma...

A tłumiki wymieniałeś na nowe? Nie są aż w tak złym stanie, trzymają się kupy powiedziałbym...

PS. fotki są duże tylko trzeba "prawy przycisk myszy" i otwórz zdjęcie w nowej karcie, i już jest pełna rozdziałka :)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez explo999 » 10 lis 2016, o 13:56

Dałem ciała z foto przy CX, napstrykałem fotek w trakcie prac przy CB i tak jakoś wyszło. Wynagrodzę jej to, będzie pierwsza odpicowana :)

Wiem, że z naklejkami nie w ten czas ale wcześniej nie skupiałem się na tym . Tak jak piszesz będę matował, naklejał i lakier. Jak najbardziej jestem zainteresowany grafikami. Znalazłem na ebay.uk ale już raz naciąłem się z grafikami do CB na ebay.de, także wolałbym coś sprawdzonego i chętnie skorzystam jeśli ktoś poleca. Z resztą nie tylko w .de się spaliłem ale i w PL. Teraz będę robił 3 podejście do grafik.

Temat piaskowania felg przerabiałem w CB750 tylko, że po piasku lakierowałem proszkowo. Wyszły zajefajnie.
Obrazek
Obrazek

Ten piasek bardziej przypominał pył ale szkiełkowanie też wchodzi w rachubę. Myślałem o przepolerowaniu zewnętrznych rantów, ale nie upieram się przy tym za specjalnie. Najgorzej wyglądają piasty i szprychy, sporo rdzy od wewnątrz. Zrobię dokładniejsze fotki i wrzucę.

Czytałem wątek dotyczący sprzęgła i przygotowuje się do niego mentalnie :)

Tłumików nie wymieniałem i są w dobrym stanie. 2-3 razy do roku pasta S100 i świecą się jak psu ..... Problem z chromem na przednim błotniku, kierunki i tylny stelaż.
Fajnie byłoby też katarynę odświeżyć, jak starczy czasu. Ale jak to bywa z moimi planami pewnie za rok też o tym wspomnę, że wypadłoby to zrobić <zalamka>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez szopen » 10 lis 2016, o 16:53

Tak jak chcesz zrobić koła to git, myślałem że całe chcesz piaskować a to tylko ramiona do malowania to będzie dobrze...

Ten gość w warszawie ogarniał w firmie naklejki:
viewtopic.php?f=9&t=72

namiar to:
http://michel.com.pl/

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez Piterrrrr » 11 lis 2016, o 21:32

Bardzo ładna maszyna. Widzą każdy wkłada dużo serca w swoje maszyny i oto chodzi. Bezawaryjności :) .

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez optymistiq » 11 lis 2016, o 22:20

Super sprzęt <okok>

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez explo999 » 14 lis 2016, o 10:44

Dzięki za namiary, odezwę się po nowym roku po naklejki.
Dzięki Panowie za słowa uznania.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 78'

Post przez explo999 » 23 maja 2017, o 08:55

W końcu znalazłem czas aby zajrzeć do sprzęgła i d..a zbita.
Obrazek
To prawdopodobna przyczyna dźwięków z sprzęgła. Dokonałem pomiarów tarcz i mieszczą się w normie. Do wymiany są na pewno sprężyny, brakuje im od1,7 do 3 mm.
Poradźcie proszę jak to naprawić to pęknięcie. Czy wchodzi w rachubę spawanie?. Obszukałem wczoraj allegro, olx i ebay'a i na tym ostatnim za ponad 100$ z przesyłka jedna sztuka.
Chyba, że ktoś z forumowiczów ma do sprzedania całe sprzęgło lub ten element. Byłbym ogromnie zobowiązany.

Następna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości