Teraz jest 28 mar 2024, o 13:14

Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by womer

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:31
Lokalizacja: Gdynia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez womer » 20 cze 2018, o 09:54

szopen napisał(a):Jestem w stanie wykonać taką puszke, ale pierwsza sztuka i tak otarła by się pewnie o pokaźną sume, dlatego pytam ile chcesz zapłacić? Wykonanie raczej blacha nierdzewna, gdzie to jest na motocyklu dokładnie?



Szopen, to jest pod silnikiem w miejscu "wyrownywania spalin" i stopy srodkowej. Co masz na mysli pokazna suma? Moze inaczej, 200-300zl czy wiecej?
Czasami w pięć minut jazdy motocyklem przeżyjesz więcej niż inni przez całe swoje życie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez szopen » 20 cze 2018, o 10:16

200 zł to na pewno nie wystarczy, za samo wycięcie tych blach na laserze zapłace ok 150 zl z materiałem, a trzeba to jeszcze opracować, pomierzyć odległości pod ramą, giąć na giętarce do blach, spawać tigiem, pod farbę należy nierdzewke piaskować bo nie będzie się jej trzymać bo z reguły jest bardzo gładka. Trzeba dokupić gumowy pasek do akumulatora... To wiesz.. 300 zł to będzie skóra za wyprawkę, Przy 10 ciu sztukach może i by coś już odkuł... ale ja też maszyn nie kupowałem żeby się teraz zużywały na zamówieniach w których koszt ich pracy jest zarobkiem. Maszyna musi zarobić bo też się zużywa....

Jakbyś np to zwymiarował sobie, znalazł kogoś kto Ci to wytnie powiedzmy na blasze 0.8mm bo taka starczy, wysłał mi "puzzle" żebym pogiął na giętarce i tylko zaspawał a pomalujesz sobie sam, to wtedy będziesz miał taniej..

PS. miejsce na ten akumulator jest nieszczęsne i to bardzo, pod silnikiem jest wysoka temperatura jeszcze obok wydechy trzeba pchać, wiem że nie jest to istotne, ale w takiej konfiguracji będzie wysuszać akumulator i będzie on szybciej padał, ale to pewnie już jest ryzyko wkalkulowane.

PS. puszki z forum usa są też ok, szkoda tylko że material to metal.... brrr w razie gdyby coś się zwarło to pożar murowany no ale..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez szopen » 20 cze 2018, o 10:35

womer napisał(a):Pomysl zeby wcisnac tam cewke tez spoko


tutaj nie wiem co masz na myśli ale w tej puszce od angola to jest tam uchwyt na przekaźnik rozrusznika, cewki tam zapłonowej nie wsadzisz na pewno już..

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:31
Lokalizacja: Gdynia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez womer » 20 cze 2018, o 10:37

taaaak, ale popierd.... :D cewka hahah. Chodzilo mi o przekaznik.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez szopen » 20 cze 2018, o 10:42

Temat jest do ogarnięcia.... ale womer powiedz.. ile ty płacisz w serwisie za wymianę klocków w swoim tym nowym motocyklu? NO ja jestem pewny że do serwisu wjazd kosztuje 100 zł co najmniej, a tu przy tej puszce trzeba się narobić.. to nie wiem czy oferta 300 zł jest w ogóle fer.... za 200 zł niektórzy liczą za synchronizacje 4cylindrowca.... a to jest 15 min roboty... tylko dlatego że ma sprzęt... przeróbki musza kosztować bo pochłaniają dużo energii...

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:31
Lokalizacja: Gdynia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez womer » 21 cze 2018, o 08:31

Szopen, wiem ze to czasochlonne, przeciez ja sie z Toba nie targuje stary :) musze rozpuscic wici czy jakis znajomy by mi te klocki na maszynie wycial

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez szopen » 21 cze 2018, o 08:37

tak jak mówie możesz zejść z kosztów w ten sposób, że opracujesz to wytniesz ja tylko pospawam, albo inny kumpel ci pospawa, i wtedy zostanie ci albo pistolet albo proszek. To tak właśnie jest, patrzysz na 3 blachy i myślisz zwariowali, ale blach szlifierką nie będizesz wycinał, no mozesz jak sie uprzesz, zejdzie Ci pół dnia, jak nie masz spawarki to będziesz latał szukał kogoś czas leci i okaże się na koniec że wyjdzie ciebie i tak 300 to co to za oszczędność.... Dlatego wydaje mi się że cena jest taka, żeby komuś po podliczeniu nie przyszlo do głowy robić samemu, a pewnie dla angola ta puszka nie jest wcale droga...

Inna rzecz ze ta puszeczka jest przekombinowana, bo to przecież dałoby się zrobić prościej nawet tnąc szlifierką, wyciąć kwadrat, oczka na przewody uszy i masz... podstawa to nie musiałoby być nawet lite dno tylko dwa płaskowniki np i też byś miał puszke, taką puszke zrobił by tanio.... te ok 220 zł pewnie wtedy by ci starczylo.

Posiadam blachę w arkuszu ale troche grubą, 1.5mm, mogę taką musze zrobić wyciąć płaskowniki w kwadrat i wtedy możemy działać... normalne uszy tak jak te od Hboxa... spawanie nie na zakładkę bo 1.5mm ciężko giąć, ale po rancie i szlif.... przecież to ma być pod silnikiem nie musi być nie wiadomo co... taką mogę Ci zrobić też będzie dokładna..

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:31
Lokalizacja: Gdynia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez womer » 22 cze 2018, o 08:32

super Szopen, zaczekajmy chwile bo dzis bede dzwonic do chlopa z Gdanska ktory w klubie samochodowym ogarniam ziomkom cuda wianki, chlop na maszynach zasuwa tak ze szczeka opada. Zobacze na ile sobie to wyceni, jesli krzyknie jakis kosmos to opcja jaka proponujesz bedzie ok. Z innej beczki Szopen, jak juz takowa puszke bede miec i przypasuje sobie do moto, to nastepnym etapem bedzie wyciaganie silnika. Czy dalej podtrzymujesz chec odbudowania mi mocowania glowicy do ramy? Chodzi mi o to dosc typowe pekniecie w okolicach chlodnicy.
Czasami w pięć minut jazdy motocyklem przeżyjesz więcej niż inni przez całe swoje życie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX500 PC01 z 1980r - Project "Brownie's Cafe" by w

Post przez szopen » 22 cze 2018, o 08:56

Zdjecie daj tego pekniecia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości