Teraz jest 5 maja 2024, o 05:28

EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez Dorx » 13 sie 2016, o 11:11

czyli podkład epoksydowy + baza

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 13 sie 2016, o 11:23

ja bym bazą już nie malował, podkład epoksydowy + poliuretan mat/połysk

ale podkład epoxydowy kupiłbym czarny żeby w razie odbić nie świeciło szarym... wiesz najgorzej jest z przygotowaniem powierzchni, ja piaskowałem odtłuszczałem i na rantach mam odpryski, podejrzewam że to przez to że malowałem w totalnie złych warunkach.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 17 sie 2016, o 19:42

cholera byłem dobrej myśli ale ja jednak naprawdę nie mam szczęścia do używek, zobaczcie jaka dzisiaj mi pompa przyszła od 650... jutro ją zareklamuje, co będzie to będzie...

https://goo.gl/photos/7ieCiHcoPPPxcAR5A

dzisiaj już mnie życie ostatecznie przekonało że ja nie mam do używek ręki...

No i ruszyłem w końcu ze stelażem bo doszedł materiał ale to jutro wrzuce już kufry będą wisieć...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 18 sie 2016, o 21:45

Pora w końcu zrobić aktualizację postępów prac.... jestem w plecy bo zajebista poczta tydzień materiał przesyłała, gość nadał w środę i do piątku się nie wyrobili priorytetem, 48h było im za mało.. później już wpadło święto.. we wtorek napisali że już w doręczeniu... cały dzień czekałem nawet awizo nie zostawili, tylko sms na telefon przyszedł że awizowane leży na poczcie.. super.. no ale przyszły materiały i momentalnie ruszyło.

Zamki kufrów są gotowe, kupiłem zamki chromowane case... jakoś to wygląda. Oryginalne są nie do dostania niestety. Trochę pospawałem znowu dzisiaj, poszlifowałem, podenerwowałem się, ale efekt jest, jestem już bliżej niż dalej funcjonalnego stelaża.

Zameczki:
Obrazek

Zbliżenie:
Obrazek
Obrazek

Klamerka
Obrazek

Sobie wiszą
Obrazek

aaa no i kierunki już zostały przeniesione na swoje miejsce... kolejny krok to łączniki wzmacniające. Gość za pompe oddał pół kasy bo tak zaproponowałem, nie chciałem odsyłać, może mi się ona jeszcze przyda, może kiedyś spróbuje dorabiać ten gerotor.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez Henryk Kwinto » 18 sie 2016, o 21:47

Ładne te zamki. Ja swoje kufry oddałem do fachmana co dorabia klucze, mówi że coś wymyśli, na razie czekam. Jesli nie da rady będę musiał zakupić zamki (firma Hepco & Becker twierdzi, że już nie sprzedają wkładek do tego typu kufrów).

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez jerry » 18 sie 2016, o 21:56

No powiem Ci śliczne.
Może się jednak zdecyduję na zamówienie :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 18 sie 2016, o 22:01

wiesz... decydować się możesz.... jak znajdziesz to kupisz, jak nie to mi dasz znać to ci zrobię, ale dopiero będę miał wolniejsze ręce jak wrzuce ignitecha.

Z tym stelażem sporo mi schodzi bo potrzebuje czasami kogoś do pomocy, i dzisiaj kolega się umówił na 9 a przyjechał o 12 no to łaziłem w kółko i dzień poszedł w piazdu...

Jeszcze jest troche roboty, zobaczcie że lewy kufer ma pęknięcie i trzeba będzie go spawnąć... no ale to się porobi powoli...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 23 sie 2016, o 14:03

Wzmocnienia już opanowane, teraz się położy podkład jutro malowanie i prawie gotowe.. będą czarne, tak żeby nie było za dużo chromowanej pajęczyny na motocyklu - wydaje mi się że tak będzie ładniej. I jeszcze będzie jedna mała niespodzianka. No i w końcu zrobi się porządek w garażu bo przy robocie nagle wszystko potrzebne i jakoś na swoje miejsce nie trafia tylko na podlogę :p

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Salomon był robić testy sztywności. Stwierdził że jest ok, choć daleko stelażowi do jego sztywnej decyzji w nie-pisaniu na forum :-pppppppppp :-pppppppppp

Po naprawie stelaża troszkę zrobimy odpoczynku bo nieźle mnie ta robótka wpuściła w galop. Do poprawki jeszcze są też same kufry ale to pożyjemy pokażemy....

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez jerry » 23 sie 2016, o 15:07

Czarne też ładne. Ja mam czarne gmole i nawet pasują do sporta. Custom może by wymagał chromu nie mówiąc o furtoku ale sportowi ładniej w czerni :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 24 sie 2016, o 12:59

ostatnie detale do stelaża, oryginalny napis jest ciut mniejszy, trochę przesadziłem <uoee> :)

https://drive.google.com/file/d/0BygtdA ... sp=sharing

Obrazek

PS. Na razie fotki nie będą chodzić bo chyba nie będę przedłużał abonamentu w fotosiku, kurestwo to jest straszne...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości