Teraz jest 30 kwi 2024, o 16:16

EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 2 sty 2017, o 20:14

garaż nie jest z pustaka, tam gdzie stoi CX to garaże są jeszcze z czerwonej cegiełki, i jest dobra wentylacja :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez Piterrrrr » 3 sty 2017, o 10:28

Gratuluje odpalenia, wiedziałem, że się uda.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 3 sty 2017, o 10:39

Odpalić to żaden problem, dłużej pojeździć to już sztuka...

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez jaca cx » 4 sty 2017, o 18:34

<okok> byle do wiosny <haha>
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez gesior » 25 sty 2017, o 21:13

No to wiosna zapowiada się ciekawie. tymczasem skoczę sobie benzyny dolać :|

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 13 lut 2017, o 17:26

Panowie super, z angolandii, a w zasadzie ze szkoclandii wysłali mi wałek rozrządu gratis :) Idealny <lol> Zapowiada się że na tym wałku co jest w silniku oraz tym co przyszedł - jeśli nic się nie wysra, to jeździmy na spokojnie 100 tys <lol>

Albo może już czas kupować drugiego i robić silnik <mysli> <mysli> .... nie wole piłę, musze szykować z 10 tys.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcie przedstawia najgorszą krzywkę, ale w realu wygląa to super - jak na CXowy wałek. <lol> <lol>

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez jerry » 13 lut 2017, o 19:08

Gratis ?
Szkoci ?
chyba ide forum ichniego poszukać ... :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 13 lut 2017, o 19:09

To co wykonałem dla szkota to dla mnie jak gratis :)

PS. ..ale za rzeczy które przyszły ode mnie ostatnio z niemiec zażądali sobie zregenerowanych dźwigni górnych także to już mówimy o większych kosztach nawet dla mnie ;-/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez szopen » 2 kwi 2017, o 13:29

Wczoraj po malowaniu gratów u Macieja przyprowadziłem gnoja do garażu, uregulowałem zawory ssące na średnio luźne 0.10 oraz na ciasniejsze 0.13... no i odbyła sie jazda na ignitechu.

Obrazek

Wnioski są takie... może najpierw o Ignitechu... jest poprawa, motorek "odchodzi", wkręca się bardziej ochoczo, od 5 tys ma odejście -znacznie lepiej, jest zrywniejszy jak odkręcam, nie ma zwłoki od razu silnik ryczy....... ale... nie pamiętam co tam poprzednio wam pisałem, ale trudno powiedzieć czy jest poprawa na wyższych obrotach, rozbujałem go bez problemu do 8tys - tak chyba nie było, ale dalej..... łycha otwarta i koniec... na budziku chyba jakieś 160 czy coś i ani grama więcej. Także na pewno nie poprawił mi się vmax aż tak mocno. DO testów jeszcze mam motocykl macieja oraz jego tłumiki, które sobie z czasem wrzucę.. a zobaczy się... ale młody powinien być zadowolony - mi by starczyło już, ładnie to jeździ, on jest lekki powinien go bardziej bujać..

Gaźnik mam do regulacji i znowu do czyszczenia, jak się rozgrzeje to chodzi 3 minuty na ustalonych obrotach, a po 3 minutach zaczyna schodzić z obrotów miarowo i gaśnie... jak go odpalam to czuć paliwo i muszę palić z otwartą manetką. Niby zaworki iglicowe są nowe nie wiem... trzeba jeszcze raz zajrzeć do gaźników.. ale teraz znowuż jak będę miał czas to wrzucę z powrotem gaźnik bez pompek, bo chyba jest lepszy - nie dławi tak motocykla przy dodawaniu gazu. Będę miał porównanie...

Co dalej.. przy tych luzach zaworowych, które ustawiłem silniczek cyka jak wtryskiwacze w benzynie, więc chyba należy ustawić ciasne 0.10 na ssącym oraz luźne 0.10 na wydechowym. Inaczej tego nie widzę bo w poprzednim sezonie cykania żadnego nie było, ale na razie niech się układa na większych luzach bo jak teraz ściągnąłem czapki - a motocykl chodził tylko w zimie do pełnego rozgrzania się, to nie miałem na połowie zaworów żadnego luzu haha - to bym się najeździł - dobrze że to skontrolowałem.

Przez te tłumiki i sprzęgło silnik chodzi przebrzydle... tłumiki są wypierdziena i słuchać każdy szmer x10..

Co dalej... w końcu głowice nie ciekną... jest sucho ale nie ma tak dobrze.... nie działa mi wskaźnik temperatury, przestał działać już w tamtym roku i z tego co się orientuje podłączałem przewód do masy i wskazywał.. więc chyba jebną czujnik :-( :-( NO i.. prawa laga - uszczelniacz jebł i to dokumentnie... także dobrze Maciek że u Ciebie założyliśmy nowe.... jednak stare gumy to nie jest dobry pomysł... choć nie wiem kto u mnie poprzednio zmieniał... na razie tak będę jeździć...

ogólnie spox bo mam motorek gotowy do jazdy i na podjazdy...

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: EURO CX500 PC06 - grzybowa myśl techniczna

Post przez optymistiq » 2 kwi 2017, o 14:43

Zaraz zaraz... Jaki motocykl Macieja do testów? 100-110 max i to na ładnym świeżym asfalcie na torze zamkniętym do ruchu samochodowego..
<figielek>

No nowe gumy to nowe gumy ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości