Teraz jest 29 mar 2024, o 01:23

CX500 Custom w remoncie

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez szopen » 24 sie 2017, o 15:15

1. tam masz na dole pokrętło jałowych obrotów....

2. czujnik temperatury albo nie działa, albo nie ma masy - mi się też tak zdarzyło.. podziała się masa, lub regulator napięcia 7v w liczniku - temat jest w dziale warsztat

3. jeździć....

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez jerry » 24 sie 2017, o 16:43

pomiędzy gaźnikami powinieneś mieć śrubke od regulacji wolnych obrotów. u mnie ma plastikowy łepek. tym regulujesz "jałową" przepustnice.
linkami nie regulujesz jałowych. Linki wg insttukcji mają mieć luz.
Sprzęgło. Wyluzuj, odpal na censtralnej stopce. niech sie zagrzeje. jak sie zagrzeje zgaś, wbij jedynke, zapal. ttlne koło wnno się kręcić. Delikatnie dodając gazu wciśnij pomalutku hamulec tylny. Powinno puścić. Tylko nie szalej z gazem, bo przegub w kardanie chyba nie jwst przewidziany do pracy w takim wygięciu jak na zwisającym kole.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez Hollip » 28 sie 2017, o 20:48

Dzięki! Jeden problem z głowy, czujnik temperatury działa :) Przeczyściłem styki i ruszył.

Pozostałych rzeczy nie miałem okazji sprawdzić -rozgrzałem go dzisiaj prawie do temperatury pracy, chwilę po pyrkotał, a potem zaczął coraz słabiej palić (tak jakby kończyło mu się paliwo) i zgasł, a teraz nie chce już odpalić. Zobaczę jutro iskrę, a jak nie to podejrzewam, że jakaś elektryka padła i trzeba będzie to wszystko przejrzeć jeszcze raz...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez szopen » 28 sie 2017, o 20:52

modulik... modulik... 600 złoty nie twoje haha

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez Hollip » 29 sie 2017, o 09:52

<zalamka> Szopenie, nawet nie mów, jeżeli to jest ten cholerny moduł, to ten motocykl to będzie kumulacja awarii - chyba złapałem wszystkie popularne! najpierw wentylator, potem cieknąca pompa, pęknięty napinacz, teraz moduł <beczy>

Biorę dzisiaj woltomierz i modlę się, żeby to nie był ten cholerny moduł...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez szopen » 29 sie 2017, o 09:52

no wiec przejedź się bo teraz składam dokładnie zamówienie.... mógłbyś go od razu mieć...

to nie awaria czy co innego, to jest życie z CXem... ale to nie jest złe życie... każdy moto się psuje chyba że kupisz nowy...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez Hollip » 29 sie 2017, o 10:42

Jeżeli masz chwilę, to poczekaj jeszcze kilka godzin - dam znać jakoś po pracy, bo dopiero będę miał wtedy szansę zerknąć na moto. Czy ta instrukcja jest aktualna? (https://motofaction.org/motorcycles/hon ... /cdi-test/)

I kurcze, kolejne 600 zeta w moto - moja (już teraz) żona mnie kiedyś oskóruje ;) Trzeba było to wszystko zrobić zanim weszliśmy we wspólnotę majątkową :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez szopen » 29 sie 2017, o 13:55

ciut nawet ponad 600 zeta.... ale wcześniej czy później każdego to czeka kto ma CDI...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez Hollip » 29 sie 2017, o 18:22

Kurde, postanowiłem po powrocie sprawdzić jeszcze jak wygląda iskra - wziąłem wyszorowałem świece drucianą szczotką, sprawdziłem iskry i są. I tu niespodzianka - odpalił od strzała, tylko wkręcił się od razu na 4tys. obrotów (podejrzewam, że źle kręciłem śrubą do jałowego). Czyli może jednak nie moduł?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom w remoncie

Post przez szopen » 29 sie 2017, o 18:33

Modul daje różne objawy. Jednyn z nich jest odcinanie iskry losowo... sprawdź tak myślę po jutrze zechce opłacić moduł który zamawia inny kolega...


PS. Brak logowania od roku, brak kontaktu na PW, konto usuniete wątek zamknięty

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości