Teraz jest 30 kwi 2024, o 14:56

Cx500c 83r

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 00:24

W całości.Obrazek
Obrazek
Obrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 00:39

Kolejny etap napraw po malowaniu ramy i jej elementów był silnik. Oczywiście silnik na stół i działamyObrazekObrazekObrazekObrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 01:22

Po odkręceniu tylnej pokrywy silnika moje przepuszczenia potwierdziły się pękł jeden ślizg ten z prawej strony napinający łańcuszek rozrządu. Obrazek
Więc wiedziałem na starcie że mam kpl rozrząd do wymiany, zacząłem go szukać lecz znaleźć go w Polsce to nikłe szanse. Zatem pokłoniłem się z prośbą o pomoc mojego kuzyna który przebywa w Anglii i udało się, przysłał mi kpl rozrząd, trochę mnie to kosztowało, wcale się nie zdziwiłem bo już wcześniej przeglądałem oferty na ebay i orientowałem się jaki to koszt dla zainteresowanych 600 zł i nie był to oryginalny rozrząd hondy.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 01:40

Tak więc rozrząd został wymieniony na nowy za pomocą mojego kolegi który ma dużo większą wiedzę niż ja w tym zakresie, ale udało się. Dalej przeszłem do wymiany uszczelniacza i reperaturki pompy wody gdyż już zaczęła cieknąć na zewnątrz silnika tym kanalikiem pojawiały się krople płynu,to akurat zrobiłem sam nie miałem z tym najmniejszego problemu, gdyż wiem że czasami jest problem z zamontowaniem reperaturki w otworze że trzeba rozwiercać otwór ale mi akurat reperaturka wpasowała się idealnie.ObrazekObrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez szopen » 25 lut 2017, o 10:17

A nie pamiętasz czy otwór na reparaturke był "dwu rozmiarowy"?? może ktoś już to poprzednio rozwiercał..

PS. a ślizgi brałeś oryginalne w woreczkach hondy czy te kupcze z DAVID SPEARS?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 13:00

Ślizgu i łańcuszek nie były oryginalne przyszły takie
Obrazek

A co do reperaturki to nie wiem czy coś tam było rozwiercane robiłem to pierwszy raz i poszło całkiem dobrze weszła na ścisk gdyż myślę że tak powinna wejść i jak narazie jest wszystko ok nic nie cieknie tym kanalikiem na zewnątrz silnika, a sezon pokaże jak coś będzie nie tak.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez szopen » 25 lut 2017, o 14:13

POwiem Ci tak, miej się na baczność z tymi ślizgami, tu masz moje story, co prawda ja brałem troche inne bo euro ma inny napinacz, ale to jest ten sam dostawca ślizgów.

viewtopic.php?f=9&t=28&start=270#p4588

Nie to że strasze czy coś, ale po prostu warto trzymać rękę na pulsie...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 18:47

Ok dzięki za informację, tak jak mówiłem wcześniej dopiero zaczynam przygodę z cx-em więc nie mam żadnego doświadczenia co chodzi nawet o kupno części taki rozrząd znalazłem i kupiłem, ale tak jam piszesz będę trzymał rękę na pulsie. Ps ale w cx-sie łańcuch chyba rzadko przeskakuje nawet jeżeli ślizg pęknie co?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 25 lut 2017, o 18:52

Czyli rozumiem że jak na przyszłość brać slizgi to tylko w woreczkach hondy tak czyli oryginał ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez szopen » 25 lut 2017, o 19:52

NO ale weź je kup.... zrobisz z 1000km to odkręć ten korek od znaków zapłonu poświec se i śrubokrętem po ślizgu pogmeraj i zobacz czy się nie rozpuścił...

o skutkach za luźnego łańcucha lepiej nie pisać, nawet jeśli nie pęknie...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości