Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:24

Cx500c 83r

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 6 mar 2017, o 00:17

szopen napisał(a):gdyby każdemu chciało się relacje robić na forum to byłoby ciekawej :)

Tak jak pisałem na początku że jak będzie mi czas na to pozwalał to opisze w miarę ze szczegółami pokoleji zakres prac cx-a

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez optymistiq » 7 mar 2017, o 21:54

Silnik wygląda naprawdę super <lol> oby też służył jak najdłużej <okok>

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 8 mar 2017, o 11:42

optymistiq napisał(a):Silnik wygląda naprawdę super <lol> oby też służył jak najdłużej <okok>

Dzięki narazie silnik pracuje dobrze i to jest priorytetem sezon pokarze <lol>

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 8 mar 2017, o 11:54

Ciąg dalszy silnik złożony pomalowany czeka na włożenie do ramy. A teraz się za nią bierzemy. Montaż półek górnej i dolnej do ramy.ObrazekObrazekTroszkę bałaganu w garażu ale wybaczcie ograniczona ilość miejsca ;) Obrazek

Wkładamy eirboxa z nowym filtrem powietrza instalację elektryczną przejrzaną pod kątem przetarć pęknięć i dodatkowo nowa izolacja. Montuje błotnik żeby było już coś w końcu widać, to daje zapału do dalszej pracy <lol>.
Obrazek
Obrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 8 mar 2017, o 12:22

Poza zamontowaniu półek czas na demontaż zegarów czyszczenie i malowanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I ta oto mamy gotowe zamontowane zegary wraz z lampą po malowaniu i polerce.
Obrazek
Ostatnio edytowano 8 mar 2017, o 12:50 przez lolekcx500, łącznie edytowano 1 raz

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 8 mar 2017, o 12:49

Kolejny etap to demontaż w drobny mak przełączników kierownicy obudowy skrzynki bezpieczników i jedziemy z polerką. Kierownicę malowałem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gotowe
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez Piterrrrr » 8 mar 2017, o 13:39

Widać dużo pracy włożyłeś w swoją maszynę. Wiem ile trzeba spędzić czasu na polerce tych przełączników <wnerw> .

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 8 mar 2017, o 14:07

Piterrrrr napisał(a):Widać dużo pracy włożyłeś w swoją maszynę. Wiem ile trzeba spędzić czasu na polerce tych przełączników <wnerw> .

Żebyś wiedział najgorsze było drzeć ręcznie papierem a później filc , no ale jakoś poszło.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez lolekcx500 » 8 mar 2017, o 21:58

Panowie jak można pomalować felgi w moim coustomie? chciałbym zostawić oryginał ale są zniszczone mają przebarwienia i alu się utlenia coś z tym trzeba zrobić. Oto moja felga jest już po usunięciu wszystkich zanieczyszczeń i zmatowana.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500c 83r

Post przez szopen » 8 mar 2017, o 22:43

Ramiona felgi i rant - papierkiem ściernym usuń utlenienia, następnie kup taśmę maskującą taką do robienia szparunków, dostępna na allegro w różnych szerokościach począwszy od 1.5mm bodajże? Zielona BOLL jest wystarczająco dobra. Maskuj tak żeby zostawić sobie 1mm aluminium które pomalujesz farbą.

Jak już zamaskujesz to pomaluj to na czarny mat czy jak tam wolisz, oderwij taśmę - zostanie ci ten milimetr farby którą sobie doszlifujesz klockiem papierem ściernym np 2000 zł i będziesz miał równiutko.

NIe widziałoby mi się malowanie felgi w całości... jak jebniesz całą felgę na czarno bez pozostawienia rantów i ramion to będzie to słabo wyglądać...

A inny sposób to, zamaskować ranty, ale nie maskować ramion... pomalować je a później twarty klocek z papierem ściernym i wyszlifować tylko same ramiona z farby.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości