Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:54

CX500B

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 gru 2021, o 19:18
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez Janosik » 4 lis 2022, o 17:08

Ciekawe jak ten z drugiego linku. Wygląda niby tak samo. Ja mam jeszcze blachę do reanimacji bo jeden rant pod listwą ruda zjadła. Znalazłem siedzenie z dobrą blachą ale się trochę różni z wyglądu. Były dwa rodzaje blach czy wszystkie standardy miały taką samą blachę?

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 8 lis 2022, o 22:32

Hałąs z lewego cylindra, w zakresie ok 3tyś obrotów, tak jakby popychacz wpadał w rezonans. Co obstawiacie koniki czy wałek? :) I tak będę rozbierał silnik, ale ciekaw jestem czy za wałkiem nie powinienem się już rozglądać.

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 22 gru 2022, o 22:16

Wciąż jeszcze sporo pracy potrzeba, tak na tą chwilę wygląda motorek Obrazek
Kolor trochę za jasny wyszedł mi, ale już trudno, na żywo wygląda ok. Niestety jakaś mikro nieszczelność na zbiorniku zrobiła mi piękny bąbel jak nalałem benzyny. Dałem tapox ale już po fakcie, żeby się nie powiększało.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez szopen » 22 gru 2022, o 23:03

ładny kolor ywszedl..

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 23 gru 2022, o 14:27

Kilka uwag do konwersji jakby ktoś kiedyś coś podobnego robil.
Osłona chłodnicy nie pasuje. Trzeba wymieniać razem z chłodnicą, no chyba , że ktoś ma poliftowego. Ogólnie jest kilka typów osłon i każda jest kompatybilna tyko z daną chłodnicą, trzeba na to zwrócić uwagę.
Wiązka elektryczna tez nie pasuje, trzeba przerabiać kostki, żeby podłączyć zegary od custom'a. Sygnał dźwiękowy rzecz jasna wraz z uchwytem jest inny. Kierunkowskazy mają inną średnicę mocowań znacznie większą, trzeba to uwzględnić z tyłu, dać jakąś tulejkę albo uchwyt deluxowy, to jeszcze muszę u siebie zrobić. Pozostało mi jeszcze ogarnąć kanapę, trochę ją przeprofiluję, że była bardziej zbliżona do deluxe, ale sam pokrowiec jest dostępny tylko od standarda. Kierownicę dałem trochę wyższą, ale nie chciałem tej typowo czoperopwej jaka jest oryginalna, nie podoba mi się. Poza tym chce zainstalować wysoką szybę o czym temat juz osobny. Nie lubię jeździć bez szyby, również przód wydaję optycznie zbyt lekki w stosunku do całego motocykla chwilę szyba to powinna zmienić. No i najważniejsze jeszcze silnik do zrobienia, na ta chwilę tylko spreżyny w sprzęgle, króćce ssące i olej wymieniłem. Muszę trochę odsapnąc od tego projektu bo kosztował mnie sporo.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez szopen » 23 gru 2022, o 16:00

sirturek napisał(a):Muszę trochę odsapnąc od tego projektu bo kosztował mnie sporo.


teraz tylko liczyć zyski na sprzedaży...

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 23 gru 2022, o 22:51

szopen napisał(a):
sirturek napisał(a):Muszę trochę odsapnąc od tego projektu bo kosztował mnie sporo.


teraz tylko liczyć zyski na sprzedaży...

<rotfl> Tutaj o zysku nie ma mowy. Mogłem na nim zarobić, gdybym go podpicował i sprzedał taki jak był, ale niie takie też było założenie.
To jest zabawa, trzeba czymś głowę zająć, żeby nie zwariować do końca. Cx'em sobie trochę pojeżdżę, Żeby zarobić na motocyklu łątwiej wziąc pare na serwis i naprawy po znajomych, tak kiedyś robiłem, ale powiem Ci szczerze, że już mi się nie chce od jakiegoś czasu. Żyję z etatu, potrzeby mam skromne, rzeczami już wszelkimi sie nacieszyłem, a czas sobie cenię coraz bardziej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez szopen » 24 gru 2022, o 10:35

właśnie zaczynam mieć to samo, z tymże nie inwestowałbym w motocykle, wolałbym wydać po prostu na przyjemności ;)

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 14 mar 2023, o 16:30

Odnośnie nowych tłumików produkowanych obecnie - kupiłem taki jeden prawy i wrażenia pozytywne. Polecam kupować na niemieckim ebayu, z przesyłka 480zł, czyli trochę taniej niż u nas.
Szukanie jakiejś używki w ogóle nie ma sensu w tym układzie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez szopen » 14 mar 2023, o 22:13

do twojego moto oczywiście jest kupczy model, a w katalogu klasa też są, sprawdzałeś cene?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości