Teraz jest 30 kwi 2024, o 15:30

CX500B

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 5 wrz 2022, o 12:04

Generalnie do roboty jest wszystko. Cały motocykl do malowania, kupa polerowania, silnik do przejrzenia / regeneracji, oczywiście te sety i manetki wypad na dzień dobry. Siedzenie wydaję się być ładne, niestety pokrowiec też do wymiany, bo pęka na środku. Rama w piach. Zima długa, zobaczymy na ile czasu starczy.
Może by deluxa zrobić....
Moze ktoś wie jaki code lakieru tej czerwieni będzie? Pod spodem nie widać innych warstw więc zakładam, że farba może być fabryczna Z tego co widzę były dwie czerwienie R-8C-S = Candy presto red special i R-9C-S = Candy alpha red special

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez szopen » 5 wrz 2022, o 16:29


 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 5 wrz 2022, o 22:17

Czyli r107cu u mnie. Dzięki Paweł. A tak z innej bajki... cx'a nie było przez 3 lata ale pojawiło się na wiosnę coś takiego Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez szopen » 6 wrz 2022, o 14:19

no cóż, kilometrów szczęśliwych pożyczyć.

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez wojtex » 6 wrz 2022, o 17:52

Honda to niestety nie jest ale przynajmniej poprzeczne V ;-)

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 27 wrz 2022, o 13:23

Pomału sobie zaczynam grzebac przy cx'ie nr 2.
Na początek oczywiście gaźniki wyczyściłem, nowe króćce kupiłem, ale uszczelki jeszcze od komór pływakowych będę musiał wymienić.
Regulacja zaworów. Nowe gumy manetek, oryginalne podnóżki to już jest na miejscu. Nowa linka gazu też.
Nowe sprężyny w sprzęgle i mycie tych przekładek.Nowy przerywacz kierunkowskazów i żarówki te, które padly powymieniałem
Zaciski hamulcowe przejrzałem przeczyściłem i zalałem nowym płynem tak, żeby w końcu sie przejechać w miarę bezpiecznie.
Zrobiłem jakies 100km, wszystko gra z grubsza.
Dalej kosmetyczne sprawy, czyszczenie ze srebrzanki i polerowanie (pokrywy zaworów, emblematy i inne pierdoły).
Kilka elementów przy kierownicy i zegarach odświeżyłem czarny półmatem.
Jak się zrobią długie wieczory to wywalę silnik i zobaczymy jak z rozrządem.Ramę chyba w piach dam, bo obdrapana paskudnie.

No i teraz już musiałem zdecydować co dalej, czy robić jak zawsze wszystko w pełen oryginał czy może coś zmienić.
Jakieś cafe racery to nie moja bajka i nie o takich przeróbkach myślę.
Tym razem trochę się pobawię, będę robił "coś" na wzór wersji deluxe, która zawsze mi się najbardziej podobała.
Zegary, lampa od customa, malowanie w candy presto red z ręcznymi złotymi szparunkami (wiem, że oryginalnie były naklejki).
Kierownica też ta wyzsza pojdzie, żebym nie musiał się garbić i pewnie jakaś szyba uniwersalna do tego.Osłona chlodnicy ta nowsza, bo ten plastik razi mnie w oczy.
W dalszej kolejności koła i emblematy.
Taki mam plan na dziś, co z tego wyjdzie to zobaczymy.

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez jerry » 27 wrz 2022, o 13:55

Ja myślę, że to już ten czas w którym Czy należy na oryginały robić.....

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez wojtex » 30 wrz 2022, o 15:11

Uważam, że na CXy spadła ta sama klątwa co na Junaki czyli przeróbki na szeroką skalę. Ja tam bym szedł oryginał ewentualnie zrobił wersję Deluxe 100%, jeżeli to w ogóle możliwe.

Wspomniałeś o polerowaniu. Masz ba myśli pokrywy zaworowe i boczne listwy chłodnicy?

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez sirturek » 30 wrz 2022, o 15:51

Motocykl i tak jest cały do malowania, raz, że lakier jest w słabym stanie, bak jest pogięty, trzeba naprawiać, po drugie ten kolor i tak nie był w 79 roku. W przypadku pierwszego cx'a było inaczej, tam wszystko bylo ori, trzeba to bylo dopieścić i mechanicznie ogarnąć, w tym przypadku jest inaczej. Wiadomo, że można szukać wersji deluxe orginał, ale na rynku polskim to rzadkość.
Dla mnie to zabawa, cx jest wdzięcznym materiałem na zimowe wieczory. Motocykl kupiłem za 4,5 tysiaca, wiec można trochę włożyć, to co mi zostanie z klamotów to potem sprzedam dalej. Czy będzie w 100% deluxe - będzie blisko tego. Zawsze to lakier już nie oryginalny, szparunki ręcznie chyba zrobię(na wzór naklejek) bo odtwarzanie tych kiepskich naklejek chyba nie ma sensu, a reszta będzie jak deluxe. Cx zostanie orginalny, tylko w innej wersji. Może jeszcze z kanapą będzie problem.. ale pokażcie mi oryginalną kanapę w cx'e w dobrym stanie.

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500B

Post przez wojtex » 30 wrz 2022, o 16:11

Mi Deluxe też podoba się najbardziej z całej gamy CX. Jakbym miał jakąś sensowną bazę i chciał trochę powalczyć to pewnie podjąłbym próbę budowy Deluxa. Żeby tylko nie jakiś bober, Racer czy inny chopper.

Zapytałem o to polerowanie bo ja aktualnie zastanawiam się nad możliwością odnowienia tych "blyszczacych" elementów zgodnie z oryginałem czyli takie satynowe szczotkowanie i na to klar. Czy ktoś to może już robił?

Ps. Ja mam taką idealna kanapę w moim 500c :-)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości