Teraz jest 3 maja 2024, o 11:09

Honda Gl500 Interstate Silverwing

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 25 kwi 2017, o 20:10

Carlo napisał(a):Za Twoją chyba tylko sami wiecie kto nie dałby 3 koła.


otóż ja bym za swoją nie dał, ani za inną na tym forum nie dałbym więcej niż 3... może z dwoma wyjątkami.... z prostej przyczyny - CXy to są złomy... a wy niepotrzebnie nakręcacie rynek... czego oczywiście nie zabraniam wam robić... sami za to nakręcanie rynku płacicie później, czy to przy kupnie części czy właśnie motocykla :)

Fakt jest taki, że niezależnie od ceny motur jest Twój i właśnie tyle lub więcej jest wart.
Gratulacje!


a gówno prawda.... ja mam innego na sprzedaż, i akurat wiem "ile jest wart" i za ch.. nie mogę go sprzedać bo jeszcze nikt na głowę nie upadł żeby za ten model tyle płacić... a za CX dziwnym trafem tak... choć jest to gówno nieporównywalne w każdym aspekcie... po prostu cenę dyktują wariaci... handlarze zacierają ręce bo kupują te motocykle po 250-500 euro....

w świecie motocyklowym też takie przykłady można mnożyć, weź np BMW GS1150, wyjeżdżone trupy co mają po 350kkm, zbieranina, pracują jakbyś 100 konserw do silnika wrzucił a cenę trzymają po 15 czy 18 tys.... i co... może są tyle wart bo ktoś tam sobie umanił że tyle są wart??? bzdura.... wariaci to kupują i stąd cena jest...

To ile dałeś za tego GLa?

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez Henryk Kwinto » 25 kwi 2017, o 20:21

Moto jest tyle warte ile jest w stanie zapłacić klient. Zawsze sprzedającemu będzie się wydawało że oddaje za darmo, a kupującemu że płaci majątek. Nieważne ile kosztowała, ale ile trzeba będzie w nią włożyć. Z drugiej strony fajnie że ludzie chcą kupować cx-y. <brawo>

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez masa03 » 25 kwi 2017, o 20:59

nie ważna cena... ważna przygoda i cierpliwość jaka się ćwiczy przy tych "glutpompach" <glupek>
ps. dzis kumpel kupił własnie bmw gs1100 bo to niezawodne <wysmiewacz>
a moto ciekawe :) byle sprawiało radosc <brawo>
pozatym co sie nie psuje?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 25 kwi 2017, o 21:10

skoro takie dyktujecie warunki to ja się na to też piszę, od dzisiaj co nie zrobię w CXie czy sobie nie zmotam, na pytanie "ile Ciebie to wyniosło" uzyskacie odpowiedź:

"a czy to ważne ile wyniosło, ważne żeby cieszyło"

a jak do mnie który zadzwoni żeby się zapytać że jest do kupienia CX ale ma to i to do roboty, ile mnie to wyniesie bo chce stargować.... ja odpowiem:

"a czy to ważne ile to wyniesie, ważne żeby cieszyło"

będzie naprawdę zajebiście wtedy, będziemy się klepać po pleckach i będzie super jak na każdym innym śmieciowym polskim forum....... tylko wiecie co... ja na to chyba nie pozwolę... p

Więc eccehomo, skorzystałeś z mojej uprzejmości, zająłeś mi czas, pogadałem z Tobą jak z człowiekiem jak byłeś w potrzebie i powiedziałem Ci jak co widzę, podrzucałem Ci cały czas linki z ofertami, więc teraz uczciwie i jak na spowiedzi.. jesteś w końcu na forum CXa, ile dałeś za to padło, tudzież padło z pudeł?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez Carlo » 26 kwi 2017, o 02:55

Każdy kij ma dwa końce jak również każdy chwali swoje, no może poza Tobą Panie Szopen.
Oczywiście masz rację w wielu przypadkach, ale...chciałem motur nietuzinkowy a nie idealny.
No to może co przemawia za?:
1. Dziwaczny ale fajny silnik jest? - Jest!
2. Amor centralny jest? - Jest!
3. Remont jest? - Jest! A jak nie, to wcześniej czy później BĘDZIE!
4. Zabawa i nauka jest? - Jest!
5. CXowi ludzie są? - Są!

Konstruktywna krytyka (również samo) nie jest zła. Każdy letko stary motur to większa lub mniejsza wtopa. ale chyba nikt nie kupuje (po zawyżonych cenach) dla zysku. Liczy się coś więcej i może niektórym trudno jest się do tego przyznać.
W innym przypadku założyłeś Pan Forum dla kretynów, którzy przepłacając kupują nie nadający się do niczego złom.

A teraz konfesjonał.
Dałem 6200.
Najlepsze jest to, że kupiłem go korespondencyjnie (w zasadzie).

Pewnie że wolałbym w lepszym stanie, ale kołderka była kusa. Fajne sprzęty to ponad 10k niestety (a pewno i tak znajdzie się w nich jakaś mina).
Chciałem 650, to mam i muszę/chcę z nią powalczyć.
Najważniejsze to aby była sprawna/bezpieczna. Przy okazji w miarę środków się ją wyładni.
Nie ma co jęczeć tylko trzeba brać się do roboty.
Jakoś żaden z Was nie rozstaje się z gnojopompą i nie zamienia jej na jakieś nudy. O czym to może świadczyć?
Strasznie Pan jedziesz po sprzęcie i ludziach, ale po robocie widać, że serce do tego to Pan masz.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za pasjonatów.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 26 kwi 2017, o 09:50

Nie wiem jak to się stało, ale zrobiło się nieprzyjemnie.
Nie było moją intencją wywołanie tak zażartej dyskusji. I to z tak błahego powodu jakim jest niepodanie ceny zakupu.

Szopen.
Jestem Ci bardzo wdzięczny za nasze rozmowy i liczne rady. Wydaje się, że nie tylko ja z nich skorzystałem. Jeżeli nasze rozmowy uważasz za zmarnowane, a takie odnoszę wrażenie, to jest mi po ludzku przykro. Dzwoniłem, pisałem by najlepiej przygotować się do zakupu. Zawsze będę Ci wdzięczny za odradzenie zakupu CX650Euro z Leszna. W tym przypadku miałeś 100% rację. Ten motocykl nie był dla mnie. Proszę zaakceptuj, że każdy z nas jest inny. Decyzje podejmuje w oparciu o indywidualne kryteria, z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać. Znakomita większość forumowiczów jest w posiadaniu CX-ów dlatego że chciała je mieć. Czerpać radość z jazdy, posiadania czegoś wyjątkowego. W wielu Twoich postach wskazujesz na niedoskonałość tego modelu i chwała Ci za to. Dzięki Tobie w jednym miejscu znaleźli się ludzie, których łączy pasja do rzeczy.Popatrz na to tak. Dajesz ludziom miejsce, gdzie mogą bez skrępowania pisać o swoich "przygodach", urokach posiadania ponad 30-letniego motocykla. My wszyscy, forumowicze, mamy pewność, że na tym forum są ludzie, którzy nie zostawią Ciebie w potrzebie. Każdy z nas wie, że jak trwoga to do Boga (czyt. do Szopena). Chyba już zdążyłeś się przyzwyczaić to myśli, że każdy z nas wcześniej czy później pojawi się w Hrubieszowie by Ci osobiście podziękować za Twoje zaangażowanie. Wielu z nas z pokorą znosi Twoje połajanki, sarkastyczne komentarze. Zapewniam Cię wszyscy to potrafimy, ale czy o to nam chodzi. Według mnie NIE.
Wiem, że kupiłem "never ending story". Proszę, nie zabieraj mi tej jednej ulotnej chwili szczęścia i radości. Wiem, że za rogiem już są problemy. Przygotowałeś mnie na to. Na tym właśnie forum są ludzie, którzy nie zostawią mnie w potrzebie. Powiedzą co i jak. Tak, czasami poklepią po plecach, czasami rzucą kąśliwe "a nie mówiłem", ale zawsze z uśmiechem i bez uczucia satysfakcji z czyjegoś kłopotu.
Co do mojego zakupu. Zrobiłem podobnie jak Carlos. Pech chciał, że wszyscy którzy mogli mi pomóc w zakupie byli zajęci i nie mogli mi towarzyszyć. Tak miało być. Decyzja miała być moja i tylko moja. Podjąłem ją i wyzwanie jakim jest ten motor. Czy zakupiony motocykl jest doskonały i taki jakiego szukałem. Nie. Czy w momencie zakupu zapalała się ostrzegawcza lampka. Tak. Zapaliłem papierosa, przeszedłem się i...przejechałem nim 430 km. Dla tej chwili warto było go kupić. Może nie wszystkich trafia taka argumentacja, ale tak jest.
Cena zakupu 5200.
Panowie ! Dzięki, że jesteście. Dzięki za posty. Do zobaczenia na drodze ......i czasami w garażu <luzik>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 26 kwi 2017, o 12:10

Za duzo sie rozpisales, nie miałem na mysli powodowac takiego elaboratu, ale nie chce tez zeby na forum panowała atmosfera niepotrzebnej tajemniczosci bo tak jak powiedziales, jesteśmy różni - ze mną ciężko wytrzymać bo może jestem do bólu szczery to tak wygląda, ale nasza dola jest wspólna. Poza tym musicie zrozumieć, i ja też muszę i tak już się staram być najmniej inwazyjny, ale w moim przypadku ja mam inne spojrzenie bo jakie byście mieli gdybyscie od 20 lat kręcili śrubami? Ja mam już chorobę zawodowa i nigdy nie będę taki uchachany jak wy. Mam sprany beret po prostu, bierzcie na to poprawkę. Nie znaczy to ze nie lubie naprawiac.. owszem lubie ale co sie naparkocze to trzeba worek soli zejść. Również doceniam wasza pomoc. Coś tam u mnie kupicie i to naprawdę i pomaga bo teraz jestem w trudnym momencie życia... co do ceny.. chyba nie przeplaciles bo rynek dyktuje swoje ceny..
No cóż... relacjonuj przygodę

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 26 kwi 2017, o 14:03

Szopen!
Nawet nie wiesz ile znaczysz dla tej garstki ludzi. Dzięki Szopen za to co zrobiłeś, robisz i będziesz robił. <brawo>
Wątek założony. Obiecuje go aktualizować <luzik>

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez masa03 » 26 kwi 2017, o 14:47

aż łezka w oku sie kreci :) jednak właściciele cx-siaków to niezwykli raidersi <okok>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 26 kwi 2017, o 14:54

Nie gadajcie bzdur. Sami ogarniacie przecież motocykle wiec nie róbcie ze.mnie kogoś niezbednego. A forum musiałem założyć bo na poprzednim wyrzucili mnie dwa razy haha

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości