Teraz jest 1 maja 2024, o 06:58

Honda Gl500 Interstate Silverwing

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 15 maja 2017, o 14:32

rozmiar opon trzymaj oryginalny, nic zmianą rozmiaru nie poprawisz tylko pogorszysz, jak zmieniasz to z głową.. oryginał 100/90, to szzersza 110/80...

mam jedną świece IX24 bo była na motocyklu jak kupiłem, ma wyraźnie lepszą iskre, NGK padają jak muchy, 2 razy zalejesz moto i nie ma ngk... zamawiałem kiedyś konkretnie sobie DENSO ale jeden klient z allgro mimo wszystko wysłał NGK - bo denso się skończyły a to to samo przecież....

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez Henryk Kwinto » 15 maja 2017, o 15:10

W sklepie w Koszalinie facet namawiał mnie na NGK, twierdził że lepsze niż Denso. Kupiłem Denso, cena nawet niższa niż NGK

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 15 maja 2017, o 15:13

Czy chodzi o ten zestaw: TOURMAX CAB-H1?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 15 maja 2017, o 15:16

Henryk Kwinto napisał(a):W sklepie w Koszalinie facet namawiał mnie na NGK, twierdził że lepsze niż Denso. Kupiłem Denso, cena nawet niższa niż NGK

Jeżeli ja zauważyłem różnicę <radocha> to znaczy, że zmiana jest kolosalna.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 17 maja 2017, o 08:02

Dziennik Napraw
2017.05.16
-gaźnik i króćce zdemontowane (brudną robotę wykonał Lawender :) )

Dzięki Piotrze za pomoc <lol> bez Ciebie robił bym to cały dzień.

Gaźnik generalnie czysty, ale widać zniszczenia jakie dokonał dziurawy lewy króciec. Nieszczelność króćca zrobiła swoje. Poza tym brak uszczelki przy regulacji składu mieszanki lewego gaźnika. Na moje nieszczęście gaźnik z dwoma magistralami i przyspieszaczem.
Gaźnik idzie do myjki, następnie zostanie złożony na kompletach naprawczych tourmax (uszczelki, zaworki iglicowe, zawory air cut).
Gaźnik jest do ogarnięcia, ale jak zawsze problemem jest lewy króciec. Prawdopodobnie nikt z tu obecnych nie ma na zbyciu, a dostępność na rynku jest żadna. Oczywiście zapytam Hondy, ale efekt jest do przewidzenia - brak. Pozostaje mi chyba tylko spróbować go uszczelnić. Ale czym, jak? Taśma samowulkanizująca, taśmą resq tape? Sam nie wiem.
Poza tym, wymienimy na oryginalną linkę sprzęgła i zabezpieczę bak od spodu - w kilku miejscach weszła rdza. Czym najlepiej zamaziać?
Lawender wspominał o jakimś magicznym środku Alu..coś..tam, który się wlewa do myjki w celu dopięknienia gaźników.

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez sirturek » 17 maja 2017, o 08:29


 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 17 maja 2017, o 08:38

sirturek napisał(a):http://sklep.warsztatmotocyklowy.com.pl/krocce-ssace-gaznika/6928-krociec-ssacy-krocce-komplet-honda-cx-500-77-84r.html


Dzięki :) Podobne są na allegro, ale nie wiem czy będą pasowały do GL500

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 17 maja 2017, o 08:42

Chcesz to przyślij gaźnik zapudełkowany, to Ci go umyje za 50 zł
viewtopic.php?f=21&t=308&start=30#p8551

to chyba nie dużo?

Króćce z GL są nieosiągalne niestety, te od Customa nie będą pasować, ja uszczelniałem swoje rurką termokurczliwą z klejem.... bak wyskrob zaostrzonym pilnikiem, następnie połóż cortatnin, daj mu deschnąć następnie podkład, i możesz dobrać farbę w spray i pociągnąć..

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez eccehomo » 17 maja 2017, o 09:27

Uff. Dzięki Szopen. A mogę podesłać Ci wszystko w paczce (gaźniki, króćce)? Dałbyś radę dokupić niezbędne rzeczy do naprawy gaźników i króćców i wystawić łączny rachunek? <lol>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda Gl500 Interstate Silverwing

Post przez szopen » 17 maja 2017, o 09:37

Jeżeli wyślesz gaźnik do rozebrania to wiadomo że będę musiał wziąć więcej za rozbiórkę, jeśli chodzi o te graty do zamówienia to mogę to zrobić jeśli kwotę za części przelejesz mi na konto z góry bo naprawdę w tym momencie nie mam z czego założyć już... albo zamówisz części w larsonie czy gdzieś z przesyłką na mój adres.... ale jak rozbiore gaźnik to będę wiedział dokładnie co potrzebujesz...

PS.
naprawa króćca nie jest tania bo metr rurki termo do tego kosztuje ok 50 zł.... ja spadam do garażu, telefon masz...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości