Teraz jest 28 mar 2024, o 17:57

CX by JJ

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX by JJ

Post przez jackjan73 » 31 paź 2017, o 18:14

Nie kolego Szopen, kupiłem CXa bo to doskonała baza na Cafe. Po zakupie pooglądałem i okazało się, że ładnie zachowany oryginał więc pomyślałem o zostawieniu i doprowadzeniu do stanu "perfecto". To mój trzeci moto. Pierwsza to XJ600 z '89 doprowadzona do stanu fabrycznego w oryginalnym lakierze. Druga XJ900 z '91 przerobiona na Scrambler'a no i teraz wiadomy CX. Nie jestem fanatykiem marki i modelu ale lubię po pracy zawodowej posiedzieć w swoim garażu (działam w pojedynkę ale korzystam z porad ludzi znających się na rzeczy). Jak Was interesują moje pozostałe moto to mogę zamieścić jakieś zdjęcia. <luzik>
Wracając do tematu będę zobowiązany za cenne porady dotychczasowe i przyszłe, silnik Cxa jest piękny, moto jest piekne. Lakier ori ale na górze zbiornika wyblakły lekko (jeżeli polerka nie pomoże to chyba polakieruję). Czy rozrząd robić w ciemno czy można ocenić jakoś jego stan (stuki itp). Wygląda na oryginalny przebieg ok. 40tys. Mam wrażenie, że pracuje dość cicho ale... nie znam modelu? :| Jak gaźniki mechaniczne regulujemy, w XJotach podciśnieniowe? Jaka fabryczna nastawa dyszy powietrznej:|

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX by JJ

Post przez szopen » 31 paź 2017, o 18:21

Tu był robiony silnik wymagający przeglądu okresowego, były w nim pęknięte ślizgi rozrządu już - a chodził całkiem przyzwoicie :)
viewtopic.php?f=9&t=241

Tutaj:
viewtopic.php?f=9&t=318

Tutaj:
viewtopic.php?f=9&t=318

Lista rzeczy do sprawdzenia w silniku:
viewtopic.php?f=13&t=386

Remont sinlika kompletny jest w moim temacie... niestety nie wydaje mi się żeby twój egzemplarz miał 40 tys, ale niezależnie ile ma przebiegu o jego rzeczywistym stanie dowiesz się otwierając silnik... a pompa wody to jest praktycznie zawsze do wymiany szczególnie jeśli nie zaglądane bo membrana po latach najzwyczajniej oddziela się od metalowej tulei...

Gaźnik to jest najzwyklejszy robi się czyszczenie, synchronizacje i ma śmigać...

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX by JJ

Post przez jerry » 31 paź 2017, o 18:30

jackjan73 napisał(a):
Henryk Kwinto napisał(a):Jesień - dobry okres na rozbiórkę, wymianę newralgicznych podzespół i kompletowanie brakujących części.

Newralgiczne podzespoły - czyli jakie, na co zwrócić uwagę?
Moto pali i jeździ, silnik suchy. Jak rozpoznać cieknąca pompę wody, jaka wartość na wskaźniku temp. powinna być, po jakim czasie? <mysli2>


Pali jeździ suchy jak nic zepsuty być musi CXy tak nie mają <rotfl>
A serio to ładnie wygląda.
Co do zadbania to kup sobie lusterko dentystyczne i sprawdź rozrząd :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX by JJ

Post przez szopen » 31 paź 2017, o 18:34

jackjan73 napisał(a): Czy rozrząd robić w ciemno czy można ocenić jakoś jego stan (stuki itp)


jerry napisał(a):Co do zadbania to kup sobie lusterko dentystyczne i sprawdź rozrząd


Śruba w "połowie fasolki napinacza" po zluzowaniu tegoż będzie znaczyła że silnik do zrzutu w dół, otworzenia tylnej obudowy i raczej wymiany łańcucha... ten motocykl nie ma 40 tys. Przy 40 tys nie wyciera się tak półka przy stacyjce, koła błyszcą innym blaskiem... 140.. ale nie 40.... tłumiki już nie są oryginlane, widać inastalacja z pod baku świeci srebrna taśma izolacyjna jakiś drut... gdzie tam po 40 tys Ci się coś oskrobie na kablach czy innych żeby już coś nawijać.. nie ma takiej możliwości...

jackjan73 napisał(a):Kolejne pytanie. Czy z tabliczki znamionowej można odczytać rocznik motocykla?


Twój CX to jest 78 lub 79 - widać to po rodzaju dekielków od membran aircuta.... stary typ gaźnika... jakby coś to mam do takiego typu nowe zaworki iglicowe na sprzedaż...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX by JJ

Post przez jackjan73 » 31 paź 2017, o 19:02

A czy może śrubę regulacji powietrza masz na zbyciu? (ta wkręcana od dołu ze sprężynką, oringiem gumowym i podkładką). Bo jej brakuje.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX by JJ

Post przez szopen » 31 paź 2017, o 19:06

mam gaźniki i jakieś części... ale nie wiem ile od Ciebie nawet za taką śrubę wziąć. Cena w serwisie to 22eu + vat

https://www.cmsnl.com/honda-cx500-1978- ... 016410601/

To co mam Ci ją sprzedać za 50 zł ??? <rotfl> czy za więcej? to po co nawet sprzedawać moze kiedys komus będę gaźnik robił i jak się mi urwie to skąd wezmę...

PS. można dorobić taką śrubkę na tokarni jak coś......

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości