Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:37

CX500 Custom 84'

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 26 sty 2018, o 22:41

co do dźwięków rozchodzących się po silniku.... ciężko to naprawdę wyczuć..., czasami słyszysz w dole, a tu wali na górze i na odwrót. Sprężyny zaworowe to zapomnij są ok... Czy wałek twój może taki dźwięk dawać jak lata po dźwigniach - może... a częstotliwość uderzeń? No jak widzisz na YT wygląda to podobnie u wszystkich gdzie jest rozrząd wylatany więc trzeba założyć że to tak właśnie jest,... ale.... profil to tam krzywka miała z tymże na wierzchołku jest tarka, dźwignie dolne były piękne.. aż szkoda ich na ten wałek... czy samo to że wałek ma na górze tarkę to spowoduje? no trzeba by wymienić wałek żeby się dowiedzieć ale tak.. jerry w swojej 650 ma tarkę na wałku i tak samo klekota...

w twoim silniku tylko nie widziałem skrzyni biegów, pierścieni, panewek, i dwóch osiowań górnych których nie odkręcałem no bo było to ryzyko że uszczelki upg puszczą, co można zrobić... ustawić ponownie luz zaworowy a na pewno trzeba skontrolować, śruby zaworowe też nie były złe, trzonki zaworów były ok, no koszty generować to ja wam mogę bo przecież mi ufacie, ale tego po prostu nie robię, jak nie trzeba to po co? A o wałku pisaliśmy.... jeśli normalnie jest 0.08 i 0.10 to może na próbę ustawić ciaśniejsze 0.08 i 0.10 żeby nawet sprawdzić nie jeżdżąc... może nawet ustawić dla samej kontroli 0.06 i 0.08 żeby tylko i wyłącznie zobaczyć czy będzie to miało wpływ na hałas...

Można pokusić się o wyciągnięcie dwóch pozostałych osiowań, których ja nie zaczepiałem, wszystko da się zrobić na silniku w ramie i to szybko ale płyn trzeba wypuścić będzie.... jak dwie pozostałe będą ok... no to w tym silniku nic już nie znajdziesz oprócz tego wałka. A po dźwignie to się zgłosisz przy następnym rozrządzie o ile jeszcze CXa będziesz miał...

PS. odkręć jeszcze kapsel inspekcyjny od napinacza, lusterko i zobacz jak wygląda sprężyna napinacza, czy zwoje są blisko siebie i czy w trzpieniu nie pojawił się ten kołek rozporowy, ten co tu jest po lewej stronie szczęki suwmiarki:
Obrazek

Juz dmucham na zimne gdyby coś sie miało dziać z rozrządem..

Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 09:48
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez Cyprys4 » 26 sty 2018, o 23:43

Posprawdzam na wszelki wypadek. Chyba przestanę słuchać i zacznę jeździć :D Tu gość ma niby malutki przebieg, a też coś klekocze



Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 26 sty 2018, o 23:45

Ta z tego filmu chodzi normalnie, może twoj telefon tak nagrywa że włos się jerzy na głowie ? :| ;)

PS. tu masz jeszcze mój silnik w styczniu tamtego roku po wymianie gratów
viewtopic.php?f=9&t=28&start=320#p6387

Tamten poprzedni film co pokazałem to w silniku był już uszkodzony ślizg i wałek zaczął jeść, dźwigienki. Na tym filmie rozrząd już jest na ori ślizgach oraz ori rozrządzie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 16:50

Hej... dla Ciebie po robocie u Tomasza (nie Maćka sorry), od razu mówie bo juz tego słuchałem.... na komórce nawala jak wściekły, w rzeczywistości jest pszczółka....




różnica między sprzęgło bez jest też kolosalna, w filmie udało się zarejestrować klekot który się pojawia..., jakbyś młotkiem walil albo jakby zaczynała panewka podstukiwać, dzięcioł stuka...... co z tego wynika... xiaomi jeszcze gorzej nagrywa niż twój hłej, no i trzeba by może mikrofon pojemnościowy w końcu kupić do nagrywania tych klekotów... aha... wynika też z tego że twoje filmy nie są miarodajne, przyjedź na miejsce to ci go osłucham... tymczasem szukaj wałka rozrządu i jeździj, w rzeczywistości pewnie chodzi ciszej niż na filmie, nie masz takiego wrażenia?? <faja>

Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 09:48
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez Cyprys4 » 30 sty 2018, o 20:22

Dzięki za filmik :) To chyba dużo zależy, gdzie się ten telefon podstawi i rzeczywiście tu też podobnie coś momentami klepie. Jak nagram mój metr dalej, to pewnie będzie też inaczej brzmiał :) A sprzęgło jeszcze raz dokładnie sprawdzę. Zauważyłem tylko jeszcze, że mi czasem na sucho rozrusznik kręci i to zalecacie zrobić, z tego, co czytałem na forum. Do tego silnik trzeba zrzucić, co?
Ostatnio edytowano 30 sty 2018, o 20:24 przez Cyprys4, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 20:24

sprzęgło CI pewnie też mocno tlucze ale nie jesteś w stanie może tego wyłapać... może więcej robi hałasu niż zawory... przyjedź posłuchamy

Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 09:48
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez Cyprys4 » 30 sty 2018, o 20:48

Wiosną mógłbym podjechać. Przyznam, że jak się przestaje czytać forum, a zaczyna jeździć, to nawet jest uciecha z tego CXa :p <radocha>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 20:58

hehe

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 8 lut 2018, o 23:57

Cyprys4 napisał(a):Zauważyłem tylko jeszcze, że mi czasem na sucho rozrusznik kręci i to zalecacie zrobić, z tego, co czytałem na forum. Do tego silnik trzeba zrzucić, co?


jeszcze raz to...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom 84'

Post przez szopen » 12 lut 2018, o 18:08

Cyprysie z łaski swojej skontroluj luzy zaworowe bo ja dzisiaj u Dawida niefart straciłem cały dzień.. jaki niefart.. najpierw odkręciła mi się śruba regulacji - może pominąłem ??? :d Później jak otworzyłem kapę żeby ustawić to okazało się że to co ustawiałem jeszcze na stole to w ogóle na silniku już tego nie ma więc korekta.... odpaliłem dalej cyka... tym razem lewy gar, ostygł... ssanie na lewym mega rozjechane.. skąd jak gdzie.... ustawiałem go dzisiaj cały dzień aż doszedłem ładu....... zajrzyj i zrób dokładnie.. widać w przeciągu pierwszego odpalenia może sie wszystko od razu pozmieniać <faja>

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości