Teraz jest 28 mar 2024, o 20:39

Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.2017

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 20:13
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez eneloop98 » 6 sty 2018, o 16:30

Niezależnie jaki motocykl masz czy stary czy nowy w sumie w gotówce musisz mieć odłożone minimum 13 tysięcy... Bo kupisz takiego CXa klasyka i ładujesz w remont... kupisz nowszy typu DL650 właśnie za te 13000 to nie musisz kapitalki remontu robić ale też coś może wypaść więc na to samo wychodzi... Za tyle co my już wsadziliśmy w naszego CXa to byłby nowszy motocykl, szybszy itd. Wniosek: albo wyleczyć się z motocykli na amen albo nie liczyć kasy :) W moim przypadku CX już jest na dożywociu u mnie i nigdy nie będzie na sprzedaż. Może troszkę więcej mocy by sie przydało, ale to co jest wystarcza. A i tak bardziej ciągnie mnie w teren niż na drogi, więc prędzej jakiś full cross za kilka lat niż kolejny na szosy. A CXy to piękne motocykle, więc jak już macie to (nie)szczęście to rozbierajcie i naprawiajcie ---> może za 15 lat się opłaci sprzedać <rotfl>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez szopen » 6 sty 2018, o 23:09

jerry napisał(a):znajdz (uchem) różnice miedzy CXem a tym.ponizej

https://youtu.be/9fB2SUv1bdQ


jerry a czy miałeś okazje kiedyś słuchać pompy wtryskowej na stole probierczym??? bo wiesz.... pompa wtryskowa robi hałasu za dwa silniki.... i cała rzecz polega na tym, żeby CX nie chodził jak pompa wtryskowa... ja na tym filmie słyszę pompę wtryskową jakbym stał z 10 metrów od stołu probierczego, tak to kamera też wyłapuje bo jest to najgłośniejszy element... tu za ekranami...inaczej by ogłuchł, od 2:30 niskie obroty:




a tu co słyszysz... ojej... to ciągnik tak nie pracuje.. to pracuje pompa!!


 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez jerry » 6 sty 2018, o 23:31

No pacz C360 ujeżdżam czasem w garażu stoi (w ciepłej piwnicy :D ) A jakoś nie rozdzielałem dźwięków nigdy.
No i faktycznie CX-y w większości jak pompy wtryskowe pracują :D

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez Atebo » 6 sty 2018, o 23:58

Dobiorę się do niej nie za jakiś czas.
Muszę najpierw malucha poskładać Obrazek
troszkę garaż przeorganizować - doposażyć się w narzędzia itd.
A jak rozbiorę silnik to będzie wszystko wiadome. Nie ma wyjścia każde hobby kosztuje kasę i zdrowie.
Sprzedaję właśnie browar domowy na raty i z tego dokładam do GL.
Mam spawarki, myjkę ultradżwiękową 5l,kabinę do piaskowaia itp.
W sąsiednim garażu sąsiad ma tokarkę 2 domy dalej dobrze doposażony domowy warsztat ślusarsko-samochodowy -ciągle naprawia 30-letnie bm-ki (auta)
Jak go teraz odpalałem to za kilka minut miałem zlot sąsiadów chętnych do pomocy.
Więc jakoś sobie poradzę z remontem o ile "zdrowia starczy" :)
Muszę tylko zmontować większą myjkę ultradźwiękową. zastanawiam się jaką dużą powinna mieć wannę i jaką moc?
Dokupić WAKUOMETR zmontować z szybkowara destylator do destylatki.
I jak znam życie okaże się, że jeszcze kilka "drobiazgów" potrzeba. Co przy braku czasu i budżecie 4 osobowej rodziny przeciągnie pewnie remont.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez szopen » 7 sty 2018, o 10:01

Widzisz... o tym gadaliśmy przez telefon.. to jest twój wybór jak podchodzisz do sprawy, kupiłeś moto, które może wymagać większych nakładów, żeby to zrealizować trzeba narzędzia. Jedno ciągnie drugie. Skończysz na 10 tys, za to byłby piękny CX.

Ja miałem narzędzia i zrobiłęm taką samą głupotę, kolega który nie miał narzędzi kupił za 2 razy więcej - 6.5 tys, następnie dołożył kolejne 2 czy 3 i oddał mi do roboty - wyszedł na tym lepiej, odebrał gotowy motocykl, lśniący jeżdżący i przede wszystkim jak się silnik otwierało to nie było zawału... no i czas który przeznaczyłby na dłubanie poświęcił dzieciom...

Myjke ultra robisz na gotowych generatorach? co kupujesz?

jerry napisał(a):No pacz C360 ujeżdżam czasem w garażu stoi (w ciepłej piwnicy :D ) A jakoś nie rozdzielałem dźwięków nigdy.
No i faktycznie CX-y w większości jak pompy wtryskowe pracują :D


ale jakie materiały są w tych starych pompach VE oraz VP, ropa oczywiście jest tłusta ale w porównaniu z olejem nie jest żadnym środkiem smarnym - sama woda, i co? auto robi milion km na tej pompie i fala krzywkowa nie będzie miała ani rysy.... jest to wszystko tak twardę że węglikiem tego nie idzie ugryźć jak trzeba coś przerobić. CX to szajs... popelina...

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez jerry » 7 sty 2018, o 13:34

szopen napisał(a):ale jakie materiały są w tych starych pompach VE oraz VP, ropa oczywiście jest tłusta ale w porównaniu z olejem nie jest żadnym środkiem smarnym - sama woda, i co? auto robi milion km na tej pompie i fala krzywkowa nie będzie miała ani rysy.... jest to wszystko tak twardę że węglikiem tego nie idzie ugryźć jak trzeba coś przerobić. CX to szajs... popelina...

Krzywki w C360 teoretycznie pracują w oleju. Podkreślam słowo teoretycznie :D Bo w praktyce bardzo często ropa wpływa do wnętrza pompy - jest nawet specjalna rurka, która ma odprowadzać nadmiar "oleju" pod traktor.
Ale pewnie też są inne obciążenia i zapewne nie ma "luzu", który może powodować "bicie".
Ale faktem też jest, że w starym polonezie wałek rozrządu wytrzymuje z 300 tyś, a w polonezie GSI który ma już hydrauliczne szklanki 150 ... I co jest winne? Inny kształt krzywek? Mocniejsze (podobno) sprężyny na zaworach? Zaczęli robić z plasteliny ? Olej (do GSI podobno się lepszy leje....)?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez Atebo » 7 sty 2018, o 21:12

Myjkę chcialem zmontować na 30l. bemarze. Ale po przeglądzie ofert stwierdziłem że nie warto.Kupując nową 30l. z gwarancją wychodzi kosztowo podobnie jak składanie [url][url]http://myjki-ultradzwieki.pl/myjka-ultradzwiekowa-ps-100a-30l-p-8.html[/url][/url] . Generator z głowicami 100W to 40 euro do tego pierdzielenie ze składaniem. A na ali 30l myjka 320eur z wysyłką. Chyba że ktoś zaszaleje i będzie miał przerób: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ultrasonic-ultrasone-cleane-reiniger-rvs-werktische-mit-wasbecken/765945124-223-1146

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez Atebo » 7 sty 2018, o 21:12

Myjkę chcialem zmontować na 30l. bemarze. Ale po przeglądzie ofert stwierdziłem że nie warto.Kupując nową 30l. z gwarancją wychodzi kosztowo podobnie jak składanie http://myjki-ultradzwieki.pl/myjka-ultradzwiekowa-ps-100a-30l-p-8.html . Generator z głowicami 100W to 40 euro do tego pierdzielenie ze składaniem. A na ali 30l myjka 320eur z wysyłką. Chyba że ktoś zaszaleje i będzie miał przerób: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ultrasonic-ultrasone-cleane-reiniger-rvs-werktische-mit-wasbecken/765945124-223-1146

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez szopen » 7 sty 2018, o 21:15

Ładna myjka ale wyświetlacze sracze coś się spieprzy i będzie stał mebel za 2000 bo naprawa będzie kosztować tyle samo..... W ogóle do tego remontu nie potrzebujesz myjki, jak będziesz miał graty do mycia to wiaterko ropy z naftą i benzyną i pędzel też czyszczą, a gaźnik w 5L śmiało umyjesz więc... to nie jest coś co akurat może wyhamowywać remont.. olać to

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Atebo GL500D INTERSTATE mój nowy członek rodziny. 15.12.

Post przez Atebo » 21 sty 2018, o 19:14

Wykorzystując wolną chwilę wymknąłem się do garażu i wyjąłem silnik z ramy.
Wtarganie go na stół kosztowało sporo zdrowia.
Obrazek
Przy rozkręcaniu zatrzymałem się na wentylatorze. Jest w idealnym stanie elastyczny bez pęknieć.
Więc nie mam potrzeby na tą chwilę montażu elektrycznego wentylatora.
Odkręciłem śrubę a wentylator siedzi jak przyspawany.
Zadałem pytanie w "warsztacie" ciekawe czego się dowiem na temat demontażu wentylatora?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości