Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:53

CX 500 80r. remont

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez jerry » 28 lis 2018, o 23:58

Nie wiem może... nigdy spustów z cylindrów nie odkręcałem.
Dlatego też wiem, że bez ich odkręcenia płyn nie schodzi nawet jak głowice są zdjęte :)

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez jerry » 29 lis 2018, o 00:10

a ja jeszcze krzykne:
CHROMOWANĄ RURKĄ WODA NIE SCHODZI Z CYLINDRÓW.

tu
Obrazek
nie ma ani rurki ani głowic za to są te śrubki :)

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez Pteranodon » 29 lis 2018, o 00:22

sluchaj dorabiasz niepotrzebnie teorie, upuszczalem z tych silnikow plyn juz chyba naliczyloby sie min 30 razy, w ogole wyciagalem ich z ramy tez ze dwa tuziny i powiem ci... po odkreceniu korka chlodnicy schodzi wszystko oprocz cylindrow ktore oproznisz jedynie srubkami od frontu a i tak duzo tego nie zostaje....

Takze narobisz sie na darmo ale jak chcesz....




Gdzie te śrubki w CX 500? Na schemacie nic nie ma. Z resztą chyba ne ma co robić srania bo płyn jest zielony, należałoby go jednak wymienić, poprzeczyszczać rury i kanały chłodzące. Dobra korek odkręcasz ale termostat nie puszcza i dlatego nie schodzi. Ja wyjąłem termostat.
"Z pękniętym sercem wracałem do domu wolno...
ze złamaną szpadą i przytartą mordą..."

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez Pteranodon » 14 gru 2018, o 00:41

Mrozy puściły, temat płynu może poczekać, udało się do końca złożyć gaźniki, stan dysz zaworów w przepustnicy oceniłem na bardzo dobry. Wszystko miało śladowe zuzycie. Po pierwszym montażu i nieudanej próbie odpalenia spojrzałem jeszcze raz na schemat gaźników. Jest jest jak byk! Brakuje oringów! O ja głupi, że wcześniej tego nie zauważyłem, brakuje oringów na śrubie regulacji składu mieszanki.
Niewiele myśląc zamawiam. Znowu demontaż. Takie małe draństwo a nie było tego wcześniej. Widocznie do czegoś to jest. To nie może być do niczego skoro to jest.
Ok założyłem odpalam.... nawet nie kichnie. Shit.... wtf??? Wszystko było poustawiane. Synchronizacja na szczelinomierz, poziom paliwa, regulacja składu mieszanki na 2 obroty odkręcone obydwie śruby, wszystko poczyszczone z aptekarską dokładnością. W obu komorach na pewno była waha. Dysze wykręcane i przedmuchane, każdy najmniejszy kanalik przedmuchany.
Dobra coś jest nie tak, może by najpierw jednak sprawdzić czy jest cholerna iskra zanim 3-ci raz zdejmę oba gaźniki
Przykładam gwóźdź wystający z przewodu zapłonowego do śruby mocowania pokrywy cylindra....
Nic... nawet... nie pyknie... ani fiolet ani jasny piorunek ani nawet najmnijesza iskierka. Zero... okazało się, że nie ma iskry...

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez jerry » 14 gru 2018, o 15:51

Z jakiegos powodu był nieodpalający ...
Prąd to podstawa....
Ale czemu gwozdzia? wtykasz swiece w fajke przykladasz gwint do jakiejs masy i tak patrzysz

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez Pteranodon » 14 gru 2018, o 23:03

szopen napisał(a):Synchronizacja na szczelinomierz? Dobre..

<brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <luzik> <luzik> <luzik>
<oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski>
<okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok>
"Z pękniętym sercem wracałem do domu wolno...
ze złamaną szpadą i przytartą mordą..."

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez Pteranodon » 19 sty 2019, o 18:59

Grudzień uznaję za mało efektywny pod względem warsztatowania, ja jednak nie mogę żyć bez siedzenia z kluczami i zacząłem co nieco grzebać. Żeby nie rozbierać za wiele a trochę posiedzieć rozebrałem jakże piękny sygnał dźwiękowy.
Obrazek

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez Pteranodon » 19 sty 2019, o 19:06

Sygnał jest sprawny jednak nieźle skorodował. Do wewnątrz w czasie jazdy w deszcz dostawała się woda i wchodziła pod uszczelkę. Postanowiłem zeskrobać uszczelkę:
Obrazek
Jak widać duże ognisko korozji. Sygnał wygląda całkiem fajnie nie mam pewności czy oryginalny ale na to wygląda
Obrazek
Fajnie byłoby go uratować, takiej podstawy już nie dorobię bo to jest tłoczone, elementy sygnału pójdą więc do piaskarki

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez Pteranodon » 19 sty 2019, o 19:10

Co ważne udało mi się odzyskać iskrę. Słaba bo słaba ale jest. Co zostało zrobione? Otóż poprawiłem masę cewek zapłonowych. Wszędzie korozja. Na jednym garnku gorsza na drugim nie co lepsza ale to fiolet taki ledwo przeskakujący. Moto dalej nie odpala... iskra jeszcze za słaba żeby wywołać wybuch mieszanki.

 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 80r. remont

Post przez tajnywspółpracownik » 19 sty 2019, o 21:42

Pteranodon napisał(a):
szopen napisał(a):Synchronizacja na szczelinomierz? Dobre..

<brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <luzik> <luzik> <luzik>
<oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski> <oklaski>
<okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok>

Czytałem i u siebie synchronizowałem na igłę do zastrzyków. Nawet nieźle wyszło bo później sprawdzałem na "domowym" synchronizatorze.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości