Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:14

CX500c #radomskaelectra

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 23 lis 2018, o 11:30

Ja przy tej okazji jestem zobowiązany pochwalić Sprzedajego MotoPort w Radomiu za bardzo sprawnie i sympatycznie przeprowadzoną transakcję zwieńczoną pozyczeniem własnych pasów i zapakowaniem motocykla na przyczepkę. Naprawde polecam.

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Pteranodon » 25 lis 2018, o 09:53

tłumiki fajne na pewno huczą, a owiewka noooooo..... jak to owiewka od CX, robi robote... no nie...
Co do stelaży to wiadomo potrzebne, tym bardziej na karnisterek jakiś lekki bo nie tylko kufry są najważniejsze

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 25 lis 2018, o 18:53

Fajnie, że się podoba, ale owiewka już raczej nie wróci do motocykla - za dużo zachodu z montażem, a ja lubię widzieć gdzie jadę ;)
Z końcówką tygodnia udało wyrwać sie serce CXa i tylny wahacz. Chciałbym przy tej okazji zapytać o dostępność łożysk do dziada. Rama bedzie z grubsza odświeżana i łożyska profilaktycznie chce powymieniac wszystkie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 25 lis 2018, o 18:55

tam w wahaczu siedzą normalne łożyska metryczne, jak dobrze w katalogu czesci zdjecia poogladasz to sobie nawet nr lozyska odczytasz i kupisz. Glowka ramy to polecam ALL BALLS ze wzgledu na to ze maja uszczelniacze, te tansze nie mają. Głowka ramy to zupelny nietyp.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 27 lis 2018, o 00:20

Dzięki tak też zrobię. Wyjmę je dla pewności i takie same zamówię w robocie, zagramanicą widziałem kulkowe i stożkowe. Jak dobrze zauważyłem prawe jest w ramie, a lewe w wahaczu, right?

A tak z innej beczki chciałbym zapytać o odczucia innych doświadczonych. Jak to jest z malowaniem pieca? Mianowicie aktualnie silnik mam wywalony, ale w planach wymianę uszczelnień, etc. Kiedy wobec tego jest najlepszy moment na malowanie?
-teraz przed rozkręceniem na zapyziałych śrubach i starych uszczelkach
-w trakcie, mozolnie maskujac każdy dekiel, kazdy wałek i każdy otwór
-po złożeniu na czysto, na nowiutkich simeringach, uszczelkach i łożyskach
...jakie sa Wasze doświadczenia?
Na zachętę trochę golizny na wieczór ;)

Obrazek

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Pteranodon » 27 lis 2018, o 00:26

Za mało fotek przed remontem?? Progres niby duży ale jaki był stan motocykla na początku?? Może coś więcej. Fotki troche ziarniste z nocy a na przyczepie nic nie widać

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 27 lis 2018, o 00:37

Nie wiedziałem, że to forum fotograficzne :P Od razu po zrzuceniu ceiksa do ciasnego i ciemnego garażu zabrałem się do rozbiórki, która miała zweryfikować jego stan. Pomijając jak na razie silnik powiem tyle, że urwałem jak dotąd jedną śrubę od tylnego błotnika, a cała instalacja elektryczna jest na fabrycznych wsuwkach, kolor do koloru, bez żadnego skręcania "na ryja". Powierzchowna korozja całkowicie normalna, gwinty puszczają od pierwszego zerwania. Dla mnie to bardzo miłe zaskoczenie.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 27 lis 2018, o 07:21

Pteranodon napisał(a):Za mało fotek przed remontem?? Progres niby duży ale jaki był stan motocykla na początku?? Może coś więcej. Fotki troche ziarniste z nocy a na przyczepie nic nie widać


wtf??? <hmmm> <hmmm>

Przemowsky napisał(a):A tak z innej beczki chciałbym zapytać o odczucia innych doświadczonych. Jak to jest z malowaniem pieca? Mianowicie aktualnie silnik mam wywalony, ale w planach wymianę uszczelnień, etc. Kiedy wobec tego jest najlepszy moment na malowanie?
-teraz przed rozkręceniem na zapyziałych śrubach i starych uszczelkach


a różnie, tu był temat lolekcx500 to on malowal calosc, ja swoj malowalem dekiel za deklem po rozbiorce, a teraz koledze zietara odeslalem silnik wydmuszke bez bebechow mial sobie sam maskowac i oddac na proszkowy lakier.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 13 gru 2018, o 00:11

Chciałem zapytać tak dla podtrzymania wątku, czy ktoś jeszcze byłby zainteresowany naklejką na klapkę bezpieczników (nr 18). Odtwarzam swoją, bo wszystko poszło do piachu i farby, wiec zrobić 1, czy 11, to nie problem
https://images.cmsnl.com/img/partslists ... 6_36ee.gif

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 13 gru 2018, o 15:03

Ahmm a do euro?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość