Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:48

"Lotnicza" CX 500 1980r.

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

"Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez Kwasiu » 3 wrz 2019, o 22:18

Udało się zakupić CX więc przyda się i miejsce do narzekania, biadolenia i przeklinania w co to ja się wpakowałem ;)
Ale do rzeczy, zdjęcia jakieś wpadną jak galerie dostanę.
Z informacji, honda jeździ, odpala, hamuje, ogólnie jest jako tako sprawna. Podobno poprzedni właściciel ją sprowadził z Holandii i od tamtej pory stoi i tylko czasem ją palił. Ostatni przegląd ma z 2017r. I stan wizualny chyba potwierdza te słowa, ukurzona, jakaś tam powierzchowna korozją, chromy w kiepskim stanie i potargany tapczan. Na budziku 64000, które z kolei to dowiem się pewnie później. Silnik wygląda na nie grzebany, na pierwszy rzutu oka śruby wyglądają na nie ruszane, kapselek inspekcyjny widać, że ktoś kiedyś ruszał jedynie ;) Ogólnie wygląda jakby nikt przez te 40 lat nie próbował tam nic robić co akurat mnie cieszy.
Sezon się kończy, raczej nie mam zamiaru jej męczyć w tym stanie, nie wiadomo ile faktycznie stała, zrzucę silnik, sprawdzę kompresję, rozrząd i zobaczę co dalej. Tak czy inaczej chwilę musi odstać aż trochę czasu wykombinuje ;)

Zdjęcia wpadną niedługo.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez szopen » 4 wrz 2019, o 07:16

Tu twoja galeria, jesteś na 4 tej stronie w galerii
galeria/thumbnails.php?album=70

Galeria przyjmuje fotki do wielkości 355kb więc trzeba używać programu żeby kompresować/resizować. PO dodaniu zdjęcia wyświetlają się gotowe linki do wklejania fotki w kwadratowych nawiasach IMG.

W motocyklu do wymiany pompa wody/rozrząd, kompletne mycie, i sprawdzenie dźwigni zaworowych osiowań, głowic/gniazd... zależy jak ma być używany...

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez Kwasiu » 5 wrz 2019, o 21:43

Parę fotek, mam wiekowy telefon więc kiepskawe ale coś tam jest, będzie okazja zrobię lepsze zanim ją rozbiorę ;)

Silnik wyciągnę z ramy, rozrząd i pompa wody to oczywiste, osiowania zapewne trafią w ręce Szopena ;) Ogólnie chciałem go przy okazji pomalować więc raczej rozgrzebę go dość mocno co by go nie musieć już później otwierać. Póki co jeszcze trochę postoi, kończę dom i póki pogoda to trzeba kozystać ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez szopen » 5 wrz 2019, o 21:51

nie wiem ale jakoś ten egzemplarz byłoby mi szkoda ciąć, 78 jeszcze z plastikową osłoną chłodnicy, nie jest też mocno wytyrany widać... będzie szkoda..

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez Kwasiu » 5 wrz 2019, o 21:55

Decyzja o cięciu jeszcze nie jest 100%, najpierw zobaczę co w serduchu, zacznę robić silnik i się zastanowię.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez szopen » 5 wrz 2019, o 22:14

zaglądać i tak musisz...

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez Kwasiu » 7 wrz 2019, o 21:24

Postępy z dziś. Jutro postaram się go wyczyścić żeby dało się to spokojnie rozdeklować ;)

Obrazek
Obrazek

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez jerry » 7 wrz 2019, o 22:02

Widze, że sprzet kolega ma :)
Wode z cylindrów spuścił?
W sumie ja nie spuszczałem jak rozrząd zmieniałem bo nie wiedziałem że trzeba śrubki w cylindrach wykręcać...

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez Kwasiu » 7 wrz 2019, o 22:09

Spuszczona, silnik zrzucony wedle receptury z forum by o niczym nie zapomnieć ;) Sprzęt jak sprzęt, zawsze coś jeszcze by się przydało :D

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: "Lotnicza" CX 500 1980r.

Post przez Kwasiu » 8 wrz 2019, o 22:16

Dziś pogoda zaprosiłą mnie do warsztatu i udało się rozdeklować silnik ;) Ogólnie póki co raczej standard, przytarty karter przez łańcuszek, pod pompą oleju trochę opiłów, olej czarny jak smoła, raczej bez niespodzianek.
Nie wiem czy ktoś zaglądał do środka, jak zaglądał to umiejętnie bo tego nie widać. Silnik rozebrał się bez problemu, zamach zrzuciłem udarem i śrubą od filtra oleju, może niezbyt roztropnie ale 3 strzały udarem i spadł bez probllemu ;)
Więc z wniosków na dziś:
-szukam rozrządu ;)
-wentylator standard, są już pęknięcia
-trochę rys na pompie oleju
-i rutynowo uszczelniacze pompy wody, chodź jeszcze się nie rozpadły
I parę fotek:

Obrazek

Widać, że trochę już zaczęło brać karter
Obrazek
Obrazek

Wentylator już nie wróci na swoje miejsce
Obrazek

Opiłki pod smokiem pompy oleju
Obrazek

I sama pompa, widać rysy, coś musiała przemielić. Sprawdzałem ją szczelinomierzem i jest ok tylko porysowana trochę
Obrazek
Obrazek

Tutaj już ktos zostawił swoje znamie, czerwony sylikon i pogubione śrubki ;)
Obrazek

A ogólnie silnik jak na moje oko wydaje się dość czysty w środku, tutaj tylny dekiel zaraz po zdjęciu
Obrazek

I przedni po przemyciu z grubsza benzynką i pędzelkiem
Obrazek

I to tyle z dzisiejszych prac. Pozostaje zrzucić głowice i zobaczyć co tam jest, zaglądałem do klawiatury i śrubki regulacji zaworów wyklepane i trzonki też rewelacyjne nie sa więc osiowanie już jest w proszku pewnie ;) Ogólnie zaczynam szukać gratów i zobaczymy, chciałem silnik dac w piach i do pieca i się zastanawiam jak to ogarnąć, czy pruć go do zera czy jak, muszę poczytać jak do tematu podejść.

Następna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość