Teraz jest 2 maja 2024, o 20:14

Honda CX 500 79' by Misiek

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez Misiek » 2 kwi 2016, o 18:17

Odebrałem dziś motocykl, zrobione zostało:
- czyszczenie baku
- czyszczenie i regulacja gaźników
- przewody hamulcowe w metalowym oplocie
- zmiana oleju w lagach (20W)
- czyszczenie pompy hamulcowej
- zmiana cięgien (gaz i sprzęgło)
Dziś jeszcze zmieniłem olej i filtry. Zrobiłem jakieś 20km co mogę powiedzieć hmm motocykl naprawdę za**rdala jak na te 50koni mocy. Chciałem sprawdzić naciąg rozrządu ale przez tą śrubę do wglądu całe G widać, trzeba będzie wszystko rozebrać na zime. Wiatrak przy odbiorze motocykla zapiszczał raz, z tego co widzę jak się kręci ma delikatne "bicie" rusza się kilka mm. Trzeba będzie rozebrać chłodnice i się do niego dobrać. Delikatnie poci się pompa wody więc będę kontrolował stan płynu, jak zacznie ubywać to rozbieram...

Nie podoba mi się praca tego silnika, w sumie to nie wiem jak powinien pracować zdrowy cx ale... postaram się zaraz wrzucić krótki filmik może coś usłyszycie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez szopen » 2 kwi 2016, o 18:19

Misiek napisał(a):Chciałem sprawdzić naciąg rozrządu ale przez tą śrubę do wglądu całe G widać,


lusterko dentystyczne sobie zrób...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez Misiek » 2 kwi 2016, o 18:33

mam w rosmanie kupilem ale nie wziąłem z domu jutro spróbuje raz jeszcze. Zaraz spróbuje wrzucić na youtuba filmik to może osłuchacie mojego złoma
EDIT: Link do filmu, nie wiem dlaczego tak niska jakość telefon nagrywa w HD ale coś tam słychać takie jęczenie... https://www.youtube.com/watch?v=BJpcYxT ... e=youtu.be

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez szopen » 2 kwi 2016, o 19:34

No Misiek więc tak... nie wiem czy to co słyszę na filmie zgra się z tym co ty słyszysz w rzeczywistości... ale....

motocykl jęczy z łańcucha - dobra oznaka, chodzi basowo no i ok... ale jest odgłos suchej pracy rozrządu z lekkim postukiwaniem klawiaturek lub dźwigienek, oto Ci chodzi?

porównanie silnika kolegi:
https://www.youtube.com/watch?v=riMLWI- ... e=youtu.be
ale znowuż na tym filmie słychać że wytłumione są dźwięki..

a jak posłuchasz np mojego silnika tu:
https://www.youtube.com/watch?v=53PiulyLa7E

to wydaje się, że nawala jak twój, ale gwarantuje Ci ze w rzeczywistości jest bardzo cichutki.. więc nie wiem czy to nie jest różnica odsłuchu, wszystko zależy co słyszysz...

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez Piterrrrr » 2 kwi 2016, o 19:44

Jak się przyłoży ucho u mnie tez delikatnie postukuje klawiatura. Ładnie chodzi Ci ten silniczek. Jeździj i ciesz się jazdą <okok>

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez Misiek » 2 kwi 2016, o 19:46

O stukanie to raczej nie, tylko te jęczenie tak samo jak na tym pierwszym filmie co wrzuciłeś. Identyk. Tak one pracują? Zwory są wyregulowane książkowo. Jak odbierałem moto to pytałem czy rozrząd się kończy stwierdzili że rozrząd jest ok i że super pracuje. Mimo wszystko chcę na własną rękę sprawdzić naciąg rozrządu.
PS. Rzeczywiście słychać na filmie stukanie jakby klawiatury ale w rzeczywistości nic takiego nie zaobserwowałem.
Ostatnio edytowano 2 kwi 2016, o 19:48 przez Misiek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez szopen » 2 kwi 2016, o 19:47

Silnik ma tak jęczeć... żeby klekotu się pozbyć to masz tu:

viewtopic.php?f=13&t=45

oraz tu:

viewtopic.php?f=13&t=31

Jeśli CIebie ucho nie myli i w rzeczywistości rozrząd jest cichy to silnik pracuje poprawnie... jeszcze raz zwracam uwagę na mój film na którym silnik chodzi okropnie, więc komórki zniekształcają dźwięk... zapytajcie się Salomona, on potwierdzi, że mój silnik jest cichutki <tak>

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez Misiek » 2 kwi 2016, o 19:54

Z pewnością masz racje, ale na dzień dzisiejszy to dla mnie gra nie warta świeczki. Mogłem to zrobić przy okazji jak robiłem głowice ale cóż... Na razie strasznie się nakręciłem na jazdę. Jednak przejażdżka cx'em wynagradza wszystkie te bluzgi garażowe na ten motor :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez szopen » 2 kwi 2016, o 19:55

młody jeszcze jesteś i nic CI na to nie poradzę, jeździj, klawiaturki mogą poczekać, oby Ci ślizgi nie popękały bo będziesz korbowodów szukał na ziemi..

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 79' by Misiek

Post przez Misiek » 2 kwi 2016, o 19:58

No mam nadzieję że 1tys. km zrobię bez przygód. Na zimę zrobię pompę wody i przy okazji wyjętego silnika rozbiorę pewnie rozrząd. Jeszcze sprężanie zmierzę z ciekawości.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości